Dospělý hokej se vrací na úroveň přeboru
úterý 21. května 2019

Letci už nebudou hrát II. ligu. Licenci prodali do Příbrami

Hokejoví Letci od příští sezony nebudou účastníky II. národní ligy. Letňanský klub sice zachránil poslední sezonu v baráži s Pelhřimovem, vedení se ale nakonec rozhodlo licenci prodat Příbrami a informaci nyní i oficiálně zveřejnilo. Na předměstí Prahy tak byla třetí nejvyšší soutěž dva roky. Dospělý tým zde zůstává a hrát bude stejně jako před pár lety Pražský přebor.

Nejzásadnějším důvodem tohoto kroku je extrémní vytíženost ledové plochy.  

"Tím, že svaz strukturu mládežnických kategorií nově navýšil o 9. třídu, máme nyní nedostatek ledu, který bychom nemohli poskytnout dospělému áčku ve II. lize," vysvětluje Tomáš Blažek, sportovní ředitel klubu. "Devítka bude trénovat a hrát zápasy někdy až šestkrát týdně. Stále jsme především organizace zaměřená na výchovu mládeže."

Dospělí Letci se tak po dvou letech vrací zpátky do Pražského přeboru, který v minulosti pravidelně vyhrávali. Kádr má podle vedení na starost hrající trenér Martin Kotyra, jemuž bude pomáhat Jakub Kučera. 

"Je tu nějakých 10 nebo 11 lidí, kteří už předběžně svoji účast přislíbili. Každopádně chceme i v této soutěži začleňovat naše juniory do dospělého hokeje," zní z klubového managementu.

Příprava na nový ročník tak začne v průběhu následujících týdnů.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka