Hodnocení sezony u letňanských žáků
čtvrtek 16. května 2019

ZA SEZONOU: Střídavě oblačno. I tak šestka zažila progres

Byla to tak trochu hektická doba, když přebíral před začátkem minulé sezony tým po Marku Horáčkovi. "Měli jsme měsíc na adaptaci a vzájemné poznávání se," vzpomíná dnes trenér Ladislav Kadaně. I tak si letňanští šesťáci nevedli vůbec špatně. Dobře pracovali, měli vzornou docházku a dál rozvíjeli hokejové schopnosti. Výsledky a postavení v tabulce byly méně důležité než celkový progres.

V žákovské lize nakonec zaznamenali 10 vítězství, jednu remízu a 13 porážek a tato bilance odpovídá trenérovu hodnocení. "Výkony bych hodnotil jako střídavě oblačno - jednou to bylo super, jednou zase nic moc. Ale od začátku do konce se naše hra zvedala a za to jsem strašně moc rád," přiznal kouč Kadaně.

Tým sice skončil uprostřed sedmičlenné tabulky, ale dokázal vozit i turnajové medaile. Ostatně, už v přípravných zápasech se mužstvo nejevilo vůbec špatně...

V polovině sezony Letci vybojovali bronz na turnaji v Mladé Boleslavi, to nejlepší si ale nechali na mezinárodní akci v Maďarsku. Tam skončili druzí a zlato jim uniklo o pouhý bod za českým výběrem. Byl to takový povedený finiš před dubnovým volnem.

Kadaně k žákovské lize připomíná: "Ročník 2007 má po celé Praze velmi silnou konkurenci. Dobrý tým má Sparta, Slavia je opravdu výborná a Kobra hrála taky velmi kvalitně. Těší mě, že jsme třeba se Spartou odehráli opravdu dobré zápasy výsledkově i herně. V prvním kole jsme dostali víc gólů, ale pak už to bylo skoro vždycky vyrovnané a občas nám chyběl jen krůček k úspěchu."

Trenérům u této třídy šlo především o jedno. "Aby kluci byli hraví a měli z hokeje hlavně radost, takže jsem je nechtěl moc svazovat taktikou," přibližuje kouč.

Na čem byla hra šesťáků postavena? "Neměli by přidržovat puky, ale rychle si je mezi sebou rozdávat. Měli jsme to hodně založené na bruslení, na pohybu. Snažili jsme se pravidelně střídat. Mně se naše hra líbila, to je můj osobní názor. Snad jsem ten tým někam posunul," věří Kadaně.

Šesťáci, dnes už nastupující sedmáci, jsou podle něj nadějným ročníkem, se kterým se dá nadále velmi dobře pracovat. "Jsou pracovití. Zároveň bych chtěl poděkovat rodičům, že respektovali nastavená pravidla."

Přesto je v následující sezoně Ladislav Kadaně nepovede, přípravu na ni už převzal nástupce Martin Kotyra. Dosavadní trenér totiž v rámci projektu Českého hokeje (dříve ČSLH) přijal nabídku a bude se za podpory svazu zaměřovat na rozvoj ještě menších dětí. 

"Ale i tak budu kluky sledovat. Jsem rád, že jsem s nimi mohl pracovat," uzavřel kouč.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka