Hodnocení sezony u letňanských žáků
čtvrtek 25. dubna 2019

ZA SEZONOU: Pětka zažívala vítězství, ale i pocit hořkosti

V polovině sezony panovalo zklamání, po ní nakonec převládá dobrý pocit. Letňanští páťáci jsou v hokejovém rozvoji zase o krůček dál. V žákovské lize se sice neprobojovali do nadstavby mezi nejlepší, ale skupinu útěchy ovládli s dominancí. A s uplynulým ročníkem se navíc rozloučili povedeným vystoupením na kvalitně obsazeném turnaji. "Ta sezona se nehodnotí špatně," tvrdí jeden z trenérů.

Páťáci v soutěžním zápase nepoznali hořkost porážky od poloviny prosince - tehdy naposledy podlehli 1:7 Zbraslavi. Od té doby už jen jednou remizovali a čtrnáctkrát vyhráli. Když k tomu připočtete bronzové medaile z dubnového turnaje v Českých Budějovicích, kterými tým zakončil sezonu, není to vůbec špatné.

"V Budějovicích byly opravdu silné mančafty a my jsme mezi nimi obstáli. Hráli jsme velmi kvalitní zápasy," těší trenéra Davida Pojkara a dal vzpomenout i na turnaje z období Vánoc. 

Pravda, tehdy letňanská pětka skončila třetí na podniku v Milevsku, kde se ovšem měřila ještě s o rok staršími soupeři. Hned poté dokonce opanovala turnaj v Lounech proti stejně starému ročníku 2008 a mohla se tak těšit z cenného zlata. 

"Kluci celou sezonu dobře trénovali, i když si ne vždycky udrželi v zápasech takovou formu," přemítá David Pojkar. "Ale naučili se spoustu nových věcí, zjistili, jak se hraje hokej na velkém hřišti. Lepšili se v kombinaci. A postupem času už zapojili i zdvojování v osobních soubojích, což nám předtím vůbec nešlo. Budeme se to učit dál a dál. Posouváme se podle předpokladů a jdeme plynule nahoru."

V hodnocení letňanský kouč zůstává pozitivní. Přesto v něm ještě zůstala jakási pachuť hořkosti...

Tým totiž v první polovině rozjetého ročníku bojoval o postup do nadstavby, kde se mohl měřit v silné konkurenci s těmi nejlepšími. Účast si dokonce vydobyl, jenže výsledek klíčového zápasu byl nakonec zkontumován a Letňanským tehdy zbyly jenom oči pro pláč. 

Důvodem bylo zapojení některých hráčů ročníku 2007, kteří sice mohli nastoupit, nikoliv však během jednoho víkendu za pátou i šestou třídu. A přesně to se toho času stalo...

"Byl to pak zákulisní boj mezi více týmy," štvalo kouče Pojkara. "Dobře, možná jsme porušili pravidlo, ale tohle dělal půlku sezony skoro každý. A jediní my jsme to celé odnesli, takže jsme samozřejmě cítili velkou nespravedlnost."

Navíc mu vadí ještě něco: "Půl sezony se pětce a sedmičce sčítaly body dohromady, což je další věc, kterou nechápu. Ale taková pravidla svaz nastavil, takže to musíme respektovat."

Druhou polovinu uplynulé sezony si už páťáci užívali především na vítězné vlně, mnohdy však narazili na výrazně slabší soupeře. Některé zápasy končily s rozdílem deseti a více branek a rozhodnuty byly příliš brzy. 

"Musíme v tom hledat pro a proti," uvažuje trenér. "Kluci dostali hodně prostoru a mohli si na ledě více dovolit. Na druhou stranu - raději bychom hráli vyrovnané zápasy s vyrovnanými soupeři, kde bude konkurence výrazně kvalitnější. Bohužel nám to nebylo souzeno."

Nyní si Letci užívají volno, 6. května se sejdou na startu letní přípravy. To už Pojkar povede mužstvo jako hlavní trenér, své role si "kosmeticky" prohodí s dosavadním hlavním koučem Martinem Uldrichem.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka