Hodnocení sezony letňanských juniorů
pátek 29. března 2019

Naděje zhasla moc brzy. Výhry juniorky už nic nespravily

V aktuálním roce jen dvě porážky, završení letošní sezony s osmi výhrami v řadě. Na první pohled to vypadá na spanilou jízdu Letňan. Jenže juniorka v regionální lize zase až tak nezářila, protože ze hry o postup vypadla na podzim už po prvních pár týdnech. A právě skončený ročník pak dohrávala spíše z povinnosti. "Hledat pozitiva není moc snadné," přiznává letňanský trenér Tomáš Blažek.

Letňanští junioři vstoupili do sezony rozpačitě a v závodě o postup do nadstavby s konkurencí nakonec prohráli. V základní šestičlenné skupině byly lepší jak pražská Hvězda, tak Kralupy nad Vltavou, a tak Letci zůstali až čtvrtí "jen" v podřadnější nadstavbě, která prakticky nic neznamenala.

"Tam už pro nás bylo vyrovnaným soupeřem jen PZ Kladno, se kterým jsme se tahali o první místo útěchy," popsal kouč Tomáš Blažek. "Začátek sezony hodně poznamenala marodka, dlouho jsme nemohli hrát v plné sestavě."

A tak než se tým během prvních deseti zápasů zmobilizoval, bylo po všem.

I to možná Letce stálo postup, byť v průběhu celé sezony protočili celkem 26 hráčů. Přesto trenéři na rovinu přiznávají, že usilovat reálně o návrat do extraligy bylo nad možnosti současného kádru.

"Neměli jsme tým na postup. Nejlepší hráči od nás odešli, když jsme před rokem přišli o extraligu dorostu," připomíná Blažek, zároveň sportovní manažer klubu. "My jsme rozhodně nebyli top týmem první ligy. Byla tam řada lepších mančaftů."

Jaké to je vůbec hrát sezonu, v níž nemáte po deseti kolech o co hrát?

Trenér Blažek nechce ztratit nadhled. "Tvrdit, že nemáme o co hrát, není na místě. Vždycky je o co hrát. Vždycky přece hrajete zápas s tím, že ho chcete vyhrát," uvažuje.

"Nemyslím si, že by kluci potřebovali mít vidinu poháru k tomu, aby šli do utkání s tím, že ho vyhrají. Chtějí sportovat, tak ať si to užívají," dodává. "Občas jsem tu touhu vyhrát u kluků viděl. Na druhou stranu - pokud se mě zeptáte na pozitiva za celou sezonu, není to snadné hodnocení."

Dojem tak nevylepšila ani bilance pouhých tří porážek v posledních 30 zápasech sezony.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka