Šesťáci i osmáci padli, pětka i sedmička slavily
pondělí 11. března 2019

Žákovská soutěž: černá sobota, gólové hody i ponaučení

Vítězství i porážky přinesly zápasy letňanských žáků v uplynulém týdnu. A také kritiku i pochvalu jejich trenérů. Naprosto odlišné výkony podali sedmáci, kteří jako jediní odehráli hned dvě utkání, neboť kromě Kralup nad Vltavou měli i dohrávku se Zbraslaví. S Kralupy si hladce poradili také páťáci. Šestka a osmička naopak prožily černou sobotu na Spartě. Oba týmy utrpěly na ledě rivala krutý debakl.

Pětka řádila i bez nejhlučnějšího fanouška

Pětka přivítala na domácím ledě Kralupy a sobotu si zpestřila gólovou nadílkou. Díky kanonádě 11:1 protáhla sérii bez porážky už na dvanáct zápasů v řadě.

"Byl to skvěle odehraný zápas, my trenéři jsme klukům neměli co vytknout," chválil jeden z koučů Martin Uldrich. "Naopak jsme viděli velmi pozitivní věci: třeba že už jsou kluci schopni si v útočném pásmu pomáhat a zdvojovat hráče."

Podařený výkon podpořil výborný pohyb na ledě i pravidelná střídání. "Jen jsme na můj vkus mohli dát těch gólů ještě víc, nicméně všichni hráči si zaslouží velké poděkování," dodal Uldrich.

Utkání podle jeho slov mělo jen jednu malou kaňku: "Chyběl vedoucí našeho fanklubu René Mauder, takže ochozy tentokrát nebyly tak hlučné. To bylo snad jediné, co zápasu chybělo," uzavřel trenér se smíchem.

Letňany - Kralupy n. V. 11:1 (4:0, 2:0, 5:1)
Branky domácích: Burda 3, Blažek 2, Pashkovsky 2, Pojkar, Lomoz, Václavík, Bosák. Asistence: Václavík 2, Polka 2, Pashkovsky, Burda, Hladký, Pojkar, Prunner.

Šestka měla hrůzostrašný úvod v derby

Šestka prochází soutěží jako na houpačce a vítězství pravidelně střídá s porážkami. Zatímco v minulých dvou vzájemných střetnutí odehrála proti Spartě vyrovnané bitvy, tentokrát naprosto selhala a podlehla 3:13.

V sobotu prožila doslova hrůzostrašnou úvodní třetinu, v níž dostala osm branek, a bylo rozhodnuto. "Opravdu hrůzostrašný výkon, bez bruslení a nasazení," komentoval to trenér Ladislav Kadaně. "Sparta se tlačila hned dopředu, všude nás přebruslovala."

Ve zbytku utkání se výkon Letců alespoň o něco zlepšil. "To už bylo docela dobré, přitom Sparta nepolevila," všiml si Kadaně, jenž si tentokrát nevypůjčil dva útočníky ze sedmé třídy, kteří v minulých zápasech pomohli. "Ale na to se nevymlouváme. Sparta zase nebyla o tolik lepší než Kobra, a tam jsme vyhráli 8:3."

Výpadky koncentrace ho u týmu mrzí. "Je to už poněkolikáté, že třeba vypneme na deset minut, nebo dokážeme hrát jen dvě třetiny. Už nevím, co s tím mám dělat," drbe si hlavu letňanský kouč. "Minulý týden je pochválím a hned se to zase otočí. Opravdu nevím..." uzavřel.

Sparta Praha - Letňany 13:3 (8:0, 1:1, 4:1)
Branky hostů: Topol, Švec, Novotný. Asistence: Barninec, Novotný, Vítek.

Sedmička si prožila týden jako noc a den

Sedmička měla na programu dva zápasy a každý z nich probíhal a skončil naprosto opačně. Zatímco ve středeční dohrávce se Zbraslaví Letci vyhořeli 5:8, v sobotu stejným výsledkem porazili Kralupy.

Jako noc a den hodnotil oba výkony i trenér Marek Čurilla, jehož středeční porážka pořádně vytočila. "Byla to jedna velká katastrofa. Chlapcům se nechtělo srážet, blokovat střely, udělat rychlý krok... Všichni byli podělaní strachy, byl to z naší strany šílený zápas."

A tak zákonitě musela přijít reakce. "Ve čtvrtek jsme si udělali trénink převážně bez puků, byl to poměrně krutý trénink. Po něm jsme si šli ven zaběhat na limit. Týmu jsem lehce naznačil, že takové zápasy tolerovat nebudu."

Tento trest však nakonec přinesl ovoce, o víkendu jako by na ledě hrál úplně jiný tým. Přitom Kralupy přijely s více než desítkou starších, urostlých hráčů. "Ale my je stejně přebruslili a celkově je k ničemu nepustili. Napadali jsme, hráli do těla, vytvářeli si jednu šanci za druhou," byl nadšený Čurilla. "Kluci si to vzali k srdci a podali jeden z nejlepších výkonů v sezoně." 

Letňany - Zbraslav 5:8 (2:3, 1:2, 2:3)
Branky domácích: Kubeš, Kudrna, Neuhäusl, Motlíček, Klíma. Asistence: Hnízdil 2, Kadlec.

Letňany - Kralupy n. V. 8:5 (3:2, 3:1, 2:2)
Branky domácích: Kudrna 2, Neuhäusl 2, Kurka, Kubeš, Hnízdil, Šedivý. Asistence: Vančura 3, Kudrna 2, Hnízdil 2, Motlíček, Kubeš, Swietek, Riley.

Osmička v jedenácti utrpěla tvrdý debakl

Osmáci si poslední vítězství užili na začátku ledna a bylo málo pravděpodobné, že si tento pocit připomenou na ledě Sparty. Předpoklady se potvrdily a Letci utrpěli nejvýraznější porážku letošní sezony - 0:14.

"Chvíli jsme se drželi, ale pak jsme klasicky odpadli," přiznal bez výmluv trenér Ladislav Kadaně. "Sparta má ještě lepší tým než všichni ostatní. Ukázali svoji kvalitu se vší parádou."

Letci se navíc museli obejít bez tří zraněných hráčů, do utkání nastoupili s dvanácti lidmi a nakonec ho dohrávali pouze v jedenácti. "Když nás soupeř zavřel v pásmu, prakticky si s námi dělal, co chtěl," viděl letňanský trenér.

"Prožili jsme si zklamání, ale nebudu za to kluky na tréninku trestat," dodal Kadaně a popel na hlavu sypal i sobě. "Beru to samozřejmě taky na sebe."

Sparta Praha - Letňany 14:0 (4:0, 6:0, 4:0)

Čtěte také

Podcast hokej zblízka