Jediná sedmička si užila soutěžní volno
středa 06. března 2019

Šesťáci dvakrát slavili, výhru má i pětka. Osmáci žádnou

Rozkouskovanou porci pěti utkání mají za sebou během uplynulého týdne tři žákovské týmy. Zatímco sedmička měla zápasové volno, osmička o víkendu hrála hned dvakrát a ani na Kobru, ani na Kladno nestačila. Vysoké vítězství nad Kobrou naopak prožila šestka, která s Kladnem předehrávala už minulou středu - rovněž úspěšně. Páťáci hráli v úterý dohrávku a se Zbraslaví si bez potíží poradili.

Pětka zvládla dohrávku i bez tréninku

Pětka minulý pátek tmelila partu při laser game a v úterý nastoupila do ligové dohrávky se Zbraslaví, kde si jasně poradila 8:2. Protože neměla čtyři hráče základní sestavy, tři si vypůjčila od šestky. 

I soupeř měl sedm starších kluků. "A zahrál dobrý zápas," upozornil trenér David Pojkar, že navzdory vysokému výsledku nebyl tento duel úplně tak jednoznačný. "My jsme ale zahráli výborně. A to i přesto, že jsme předtím neměli čtyři dny trénink."

Na týmu se mu líbilo prakticky všechno. "Kluci se dobře hýbali, bruslili, stříleli, rozdávali parádní nahrávky. I gólman zachytal velmi dobře," vyjmenovával pochvalně Pojkar. "Asi rozhodlo především to, že jsme byli důraznější než Zbraslav."

Vrátil se i k páteční akci, která měla při laser game stmelit partu. "Bylo vidět, jak si to kluci užívají. I my, trenéři, jsme si to s nimi užili. Nakonec jsme odtamtud odcházeli všichni splavení," zavzpomínal.

Letňany - Zbraslav 8:2 (3:1, 3:0, 2:1)
Branky domácích: Novotný 4, Vítek 2, Bosák, Švec. Asistence: Pojkar 3, Lomoz, Blažek, Plaček, Vítek.

Šestka vyhrála po škole i o víkendu

Šesťáci od začátku nového roku střídali výhry s porážkami, ovšem v uplynulém týdnu byli dvakrát po sobě úspěšní. Nejprve si minulou středu poradili 4:1 s Kladnem, o víkendu pak rozstříleli na ledě Kobry svého rivala 8:3.

"S Kladnem to byl z naší strany urputný zápas, chyběla tam lehkost," přiznal trenér Ladislav Kadaně. "Asi nám moc nevyhovují zápasy takhle po škole, už se nám to stalo dvakrát. Výkon byl takový nic moc."

Ovšem jestli se mu něco nelíbilo ve středu, v sobotu mu jeho svěřenci udělali obrovskou radost. Vítězství nad Kobrou totiž podtrhli perfektním týmovým výkonem. 

"Byl to jeden z nejlepších zápasů v sezoně, hráli jsme zodpovědně jako jedna parta a všichni do puntíku plnili své pokyny," zářil Kadaně. "Tentokrát to bylo bez výpadků. Hráli jsme celých šedesát minut."

A to i přesto, že Letci měli velmi náročný program. Během minulého týdne totiž kromě dvou mistrovských duelů sehráli i dva přátelské.

Letňany - Kladno 4:1 (1:1, 0:0, 3:0)
Branky domácích: Švec, Barninec, Novák, Novotný. Asistence: Štefanča, Topol, Novák.

Kobra Praha - Letňany 3:8 (2:3, 0:2, 1:3)
Branky hostů: Vítek 2, Novotný 2, Topol 2, Surkov, Špaček. Asistence: Surkov 3, Štefanča 2, Merenus, Benda, Svoboda.

Osmička podlehla týmu, který porážela

Osmička se v letošní sezoně výsledkově trápí, dosud dokázala porazit jen jediného soupeře, a to rovnou třikrát. Jenže tahle zvyklost se rozplynula v sobotním utkání s Kobrou, které Letci poprvé podlehli těsně 2:3.

"Možná jsme byli mírně lepší, ale nedotáhli jsme to do koncovky, chyběl tomu takový šmrnc," hledal příčiny trenér Ladislav Kadaně. "Kobra má velké fyzické kluky, spíš nás udolali, než že by předváděli nějaký zázračný hokej. U nás ale nebyl nikdo, kdo by to vzal na sebe. Aspoň jsme uhráli vyrovnaný výsledek," povzdychl si.

A měl k tomu důvod, neboť nedělní utkání se kompletně odehrávalo pod kladenskou režií. "Byl to hokej na jednu stranu," přiznal bez výmluv Kadaně. "Blbě se mi to říká, ale v ničem jsme Kladnu nestačili."

Jako trenér cítí částečně vinu za to, že neměl k dispozici asistenty, kteří by si vzali pod dozor rozcvičku. Už u ní totiž tak nějak vše začalo... "Klukům bylo jedno, kolik prohrají. Šli do zápasu absolutně nepřipraveni, bez nasazení a bojovnosti. To mě strašně zklamalo," řekl.

Tým nastoupil v okleštěné sestavě, kromě marodky půjčoval pár hráčů i dorostu. "Kladno má oproti tomu dvě výborné pětky. My jsme na ně bohužel vůbec neměli." 

Kobra Praha - Letňany 3:2 (1:1,1:0,1:1)
Branky hostů: Merenus 2. Asistence: Helus.

Letňany - Kladno 2:14 (1:5, 0:3, 1:6)
Branky domácích: Tejkl, Merenus. Asistence: Štípek, Porubský.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka