V žákovské lize měla volno jen osmička
pondělí 18. února 2019

Páťáci i sedmáci drtili soupeře. Šestka to však schytala

Kanonádu celkem 28 vstřelených gólů si během uplynulého víkendu rozdělili letňanští páťáci. Nejprve deklasovali Velké Popovice, aby v nedělní předehrávce přímo rozdrtili Vlašim. Neméně pozadu zůstali také sedmáci, kteří Popovicím nastříleli 18 branek. I v zápase šestky s Hvězdou padl divoký výsledek, avšak tentokrát v neprospěch Letců. Osmáci si duel se stejným sokem předehráli minulé pondělí.

Pětka drtila v obou dnech své soupeře

Páťáci od trenérů sklidili pochvalu hned dvakrát. Nejprve v sobotu porazili 8:2 Popovice, v nedělní předehrávce zase doma rozstříleli 20:2 Vlašim. 

Zatímco v prvním utkání vedl mužstvo trenér David Pojkar, ve druhém ho převzal Martin Uldrich, který se léčil z nemoci. "David pěl na kluky samou chválu a i já je za neděli musím pochválit. Přitom jsme si museli vypůjčit tři hráče ze šestky a hráli jsme v okleštěné sestavě. Hodně kluků odjíždělo předčasně na jarní prázdniny," vysvětlil trenér Uldrich.

Tým navázal na výborný výkon ze soboty a svému soupeři nedal vůbec žádnou šanci. "Vlastně k tomu nemám moc co dodat, jen bych chtěl všem hráčům za oba dny poděkovat," dodal kouč. "Obzvlášť těm, co zůstali i na nedělní utkání. Všichni o víkendu předvedli super přístup."

Velké Popovice - Letňany 2:8 (0:1, 1:2, 1:4)
Branky hostů: Pojkar 3, Lomoz 2, Burda, Blažek, Pashkovsky. Asistence: Špaňo 2, Václavík 2, Pojkar.

Letňany - Vlašim 20:2 (5:0, 7:0, 8:2)
Branky domácích: Walter 4, Verbeščuk 4, Surkov 3, Lomoz 3, Blažek 2, Maršík 2, Burda, Špaňo. Asistence: Burda 5, Blažek 4, Surkov 4, Maršík 3, Lomoz 2, Prunner 2, Polka 2, Verbeščuk, Mauder, Walter.

Šestka doplatila na strašidelnou třetinu

Hořkou pilulku v podobě debaklu 2:10 museli skousnout letňanští šesťáci, kteří narazili na pražskou Hvězdu. Stejným rozdílem prohráli už zkraje sezony.

O všem rozhodla strašidelná první třetina, v níž Letci inkasovali hned šestkrát. "Laxnost, špatný přístup, žádné nasazení a nedobruslování," vyjmenoval trenér Ladislav Kadaně prvky, v čem jeho tým zaostával. "Hráli jsme bez chuti."

Od druhé části už se herní projev zlepšil. "Začali jsme trošku hrát a zápas už nebyl tak strašný," řekl. "Nejvíc nás ale sráželo mizerné proměňování šancí, kdežto Hvězda oproti tomu zakončovala velmi dobře."

Letňany - Hvězda Praha 2:10 (0:6, 1:2, 1:2)
Branky domácích: Svoboda, Topol. Asistence: Surkov 2.

Sedmička si zkusila i hru bez brankáře

Sedmáky čekal duel s outsiderem z Popovic a papírové předpoklady Letci s přehledem potvrdili. Na tamním ledě vyhráli 18:1, přičemž jediný gól inkasovali pár vteřin před koncem do prázdné branky.

Ano, do prázdné branky, trenér Marek Čurilla totiž do utkání vložil pár motivačních prvků. "Věděli jsme, že nás čeká slabší soupeř, takže jsme si dali nějaké cíle, za jejichž nesplnění by přišly tresty," vysvětlil kouč. 

Jedním z nich bylo nastřílet určitý počet branek. Když už bylo dávno o všem rozhodnuto, trenéři se deset minut před koncem dohodli, že Letňany odvolají brankáře. "Vůbec jsem nechtěl soupeře zesměšnit, spíš jsem chtěl vidět, jak se kluci postaví k tomu, aby ubránili prázdnou branku. Inkasovali až pár vteřin před koncem."

Přesto měl kouč Čurilla z výkonu svých hráčů dobrý pocit. "Na takový zápas je těžké kluky motivovat, protože mají tendenci vypouštět souboje," tvrdí. "Ale já tohle nebudu nikdy tolerovat, takže jsem je nutil každé střídání poctivě pracovat. Nakonec se k tom postavili dobře," uzavřel.

Velké Popovice - Letňany 1:18 (0:7, 0:6, 1:5)
Branky hostů: Kudrna 4, Fliegel 3, Britsky 3, Klíma 2, Merenus 2, Hnízdil, Kurka, Neuhäusl, Šedivý. Asistence: Fliegel 4, Britsky 2, Kudrna 2, Šedivý 2, Kubeš 2, Motlíček.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka