Šesťáci a osmáci měli o víkendu soutěžní volno
úterý 05. února 2019

Pětka slavila dvě výhry. Sedmička to od trenéra schytala

Čtyři mistrovské zápasy, ale pouze dvě mužstva v akci. Zatímco šesťáci a osmáci měli o uplynulém víkendu soutěžní volno, pětka a sedmička si naopak zahrály v sobotu i v neděli. Zatímco proti Kolínu byl úspěšný pouze mladší z letňanských týmů, o den později se z výhry mohly radovat obě kategorie. Nadcházející víkend už se do zápasového kolotoče znovu vracejí všechny čtyři žákovské týmy.

Pětka byla stoprocentně úspěšná

Páťáci si nejprve v sobotu připsali těsné vítězství 3:2 v Kolíně, o den později už byl průběh jednoznačnější, když přehráli Velké Popovice 5:1.

Trenér David Pojkar chtěl hodnotit především druhý duel, ve kterém mu udělaly radost všechny tři formace. "Musím kluky pochválit, protože od prvního do posledního hráli všichni dobře," pronesl letňanský kouč.

I Popovice jsou jedním ze soupeřů, které nastoupily s o rok staršími hráči, přesto je Letňanští byli schopni přebruslit. "Podržel nás gólman a celkově jsme Popovice přehráli hokejovostí," líčil trenér Pojkar. "A to jsme ještě nedali asi šest nájezdů. Byl to ale dobře odehraný zápas a já za něj nemám klukům co vytknout."

Kolín - Letňany 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)
Branky hostů: Burda, Pojkar, Liemann. Asistence: Pojkar, Polka, Verbeščuk.

Letňany - Velké Popovice 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)
Branky domácích: Burda, Pojkar, Šimek, Liemann, Václavík. Asistence: Václavík, Liemann, Blažek, Burda.

Sedmička napravovala zaváhání

Sedmáci byli úspěšní jen napůl. Po sobotní porážce 3:7 vše napravovali nedělním vítězství 11:0 nad Velkými Popovicemi. A alespoň trochu si udobřili svého trenéra.

Marek Čurilla byl totiž v Kolíně hodně rozladěný. "Viděl jsem asi největší hokejovou katastrofu v sezoně," nebral si servítky. "Abych musel hráče přemlouvat k pohybu a soubojům, tak to ne! Soupeř nás přebruslil a zmlátil, pro nás to byl ještě milosrdný výsledek. Nedalo se na to dívat. Byl jsem znechucený."

V neděli už měl trochu lepší náladu a už první třetinu Letci vyhráli 4:0. "Ale i tentokrát jsme měli tendenci vypouštět úvod zápasu," varoval letňanský kouč, který si v kabině musel vzít slovo. "Stanovili jsme si nějaký cíl a druhá i třetí třetina už vypadala dobře. Byl to sice slabší soupeř, ale ani proti němu není jednoduché hrát. My jsme se s tím nakonec popasovali velmi dobře."

Kolín - Letňany 7:3 (1:0, 3:0, 3:3)
Branky hostů: Štípek 2, Neuhäusl. Asistence: Kurka, Porubský.

Letňany - Velké Popovice 11:0 (4:0, 3:0, 4:0)
Branky domácích: Kurka 3, Šedivý 2, Neuhäusl 2, Panýr, Kudrna, Klíma, Kubeš. Asistence: Vančura 4, Kurka 2, Neuhäusl 2, Šedivý 2, Kubeš 2, Panýr, Hnízdil, Křenek.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka