O víkendu pokračovaly soutěže žákovských tříd
úterý 22. ledna 2019

Pětka i sedmička si zastřílely, šestka a osmička prohrály

Vyrovnanou bilanci dvou výher a dvou porážek mají letňanské týmy v žákovských soutěžích po uplynulém víkendu. Zatímco pětka i sedmička si mohly užít střeleckou kanonádu proti Poděbradům, šesťáci ani osmáci bohužel nevyzráli na pražskou Slavii, které v obou případech podlehli. Do konce měsíce mají všechny čtyři kategorie soutěžní volno, jejich skupiny budou pokračovat zase v únoru.

Pětka i přes pokažený úvod dominovala 

Páťáci sice vstoupili do utkání inkasovaným gólem hned zkraje, rychle ale začali skóre otáčet a nakonec Poděbrady porazili vysoko 11:2. 

"Nebylo to špatné, ale začátek zápasu nenaplňoval naše představy," přiznal trenér Martin Uldrich. "Chtěli jsme dobře začít, jenže první třetina se nám moc nepovedla. Místo abychom hned dominovali, rychle jsme inkasovali."

I tak Letci úvodní třetinu vyhráli 3:1 a ve druhé přidali dalších pět gólů. Ve třetí části se trefili ještě třikrát. "Zbytek zápasu jsme dohrávali, jak bychom měli, jen bych očekával ještě lepší koncovku, protože šancí jsme měli hodně," hodnotil kouč Uldrich.

Došlo podle něj před začátkem k podcenění? "Je možné, že to u takhle malých kluků můžete mít trochu v hlavě," uvažuje. "Ale nakonec se ukázala naše hokejovost. Když kluci plní, co mají, dá se na to dívat."

Letňany - Poděbrady 11:2 (3:1, 5:1, 3:0)
Branky domácích: Pojkar 2, Šimek 2, Václavík 2, Špaňo, Liemann, Hladký, Blažek, Prunner. Asistence: Burda 2, Šimek 2, Bosák 2, Blažek 2, Prunner, Plaček.

Šestka se před favoritem nezahanbila 

Na vedoucí celek své skupiny narazili letňanští šesťáci a z ledu pražské Slavie si nakonec přivezli porážku 3:6. 

"Čekal nás hodně kvalitní soupeř, ale my jsme odehráli slušný zápas," viděl trenér Ladislav Kadaně. O všem nakonec rozhodlo prostřední dějství, kdy Letci pětkrát inkasovali. "Tam nám to uteklo. V první třetině jsme bojovali, ale hra se mi až tak moc nelíbila. Druhá nám nevyšla, to bylo škoda."

Nejvíce se Letňanům povedla závěrečná třetina, kterou vyhrály 1:0 a upravily tak konečné skóre. 

"Něco jsme si o druhé přestávce řekli v kabině a pomohlo to. Hráli jsme v závěru slušný hokej. Kdyby se k nám trochu přiklonilo štěstí, měli jsme na to, abychom získali alespoň bodík."

Slavia Praha - Letňany 6:3 (1:1, 5:1, 0:1)
Branky hostů: Novotný 2, Vítek. Asistence: .

Sedmička se každou třetinu zlepšovala

Sedmáci se dlouhodobě potýkají se špatnými vstupy do zápasu, ovšem proti Poděbradům to byla jiná písnička. K vítězství 7:2 je nastartovaly dva rychlé góly.

"Na start jsme se zaměřovali a tentokrát bylo všechno v pořádku," pochvaloval si zprvu kouč Marek Čurilla. Jenže pak přišel nepochopitelný výpadek a soupeř srovnal na 2:2. Od druhé třetiny však už skóroval jen domácí celek. 

I proto, že letňanský trenér o první pauze musel v šatně zvýšit hlas. "Dostali jsme dvě laciné branky a pak jsme se z toho trochu dostávali. Od druhé třetiny byla hra slušná, v té třetí vypadala super," dodal Čurilla.

Jeho tým mohl přidat ještě další branky, příležitostí si na to vypracoval požehnaně. "Pak už jsme Poděbrady k ničemu nepustili. A to ani na konci, kdy jsme hráli dvě minuty ve třech a zvládli jsme pětiminutové oslabení."

Letňany - Poděbrady 7:2 (2:2, 2:0, 3:0)
Branky domácích: Panýr 2, Neuhausl, Vančura, Kurka, Šedivý, Kudrna. Asistence: Šedivý 3, Vančura 2, Kadlec 2, Kurka.

Osmička se do první poloviny držela  

Osmáci na ledě pražské Slavie utrpěli vysokou porážku 1:9 a jedním z důvodů byl i velmi úzký kádr. Vždyť Letci nastoupili jen v 11 lidech.

"Už tak nás je málo, jenže teď se potýkáme ještě s marodkou," vysvětloval trenér Ladislav Kadaně. "Nemohl jsem si půjčit ani hráče ze sedmičky, kteří měli svůj program."

I tak měl ale pro své svěřence pozitivní hodnocení. "Drželi jsme se půlku zápasu, dobře nám chytal gólman. Ve druhé třetině jsme ale špatně řešili brejkové situace a dvě minuty do přestávky jsme dostali dva slepené góly."

Když Slavia přidala pátý gól hned v prvním střídání třetího dějství, bylo definitivně rozhodnuto. "Odešly nám fyzické síly a soupeř přidával další zásahy. Ale hráli jsme celkem bojovně a za první půlku musím kluky pochválit," uzavřel Kadaně.

Slavia Praha - Letňany 9:1 (1:0, 3:1, 5:0)
Branka hostů: Flieger. Asistence: Britsky.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka