Pětka, šestka i sedmička klopýtly, osmička napůl
středa 07. listopadu 2018

Úvod listopadu nevyšel. Žáci z šesti duelů zvládli jediný

Nebyl to zrovna úspěšný vstup do listopadového měsíce. Vždyť ze šesti zápasů, které čtyři žákovské třídy Letců o víkendu odehrály, získaly pouhé dva body. Čest letňanským barvám zachraňovali až v neděli výhrou proti Kobře osmáci, kteří si tak trochu spravili chuť po sobotní prohře s Hvězdou. Šestka nebyla úspěšná ani v jednom případě, stejně jako páťáci a sedmáci, kteří prohráli v Mladé Boleslavi.

Páťáci naštvali svým výkonem 

Nejenže páťáci v sobotu prohráli 4:9, ale za výkon v Mladé Boleslavi si vysloužili i ostrou kritiku od vlastních trenérů. "Pro mě to bylo obrovské zklamání, protože jsem od prvního po posledního hráče viděl nejhorší letošní výkon," pronesl kouč Martin Uldrich.

Jeho svěřenci nedokázali ubránit rozdílového hráče v soupeřově týmu, který sbíral jeden kanadský bod za druhým. Gólová ztráta se tak každou třetinu zvyšovala. 

"Byli jsme všude pozdě, měli jsme špatný pohyb, v soubojích jsme nebyli schopni protihráče přetlačit," popisoval trenér Uldrich. "Rozhodovaly naše individuální chyby, ale celkově byl ten výkon hrozný," zopakoval.

Mladá Boleslav - Letňany 9:4 (4:3, 2:0, 3:1)
Branky hostů: Liemann, Šimek, Bosák, Blažek.

Šestka ztratila koncentraci

Šestku v sobotu čekala silná Hvězda, které podlehla 4:6, den nato zase nezvládla slibně rozehraný duel na Kobře, kde skončila divoká přestřelka 8:9 v neprospěch Letců.

"Hvězda? Mají jeden z nejsilnějších týmů svého ročníku, dávali si dobře kotouč, ale hlavně nás porazil jeden rozdílový hráč, který dal většinu gólů," hodnotil trenér Ladislav Kadaně.

Na Kobře to byl souboj třetin. Letci v prostřední části otočili sedmi góly vývoj utkání, jenže v závěrečné třetině nepochopitelně dostali šest branek a těsně prohráli. "Nechápu to, nerozumím tomu," kroutil hlavou Kadaně. "Druhou třetinu odehrajeme parádně a třetí vypustíme. Byla to ze strany hráčů absolutní nekoncentrovanost, protože se přestali vracet a chodit do soubojů," mrzelo ho.

"Na Kobře jsme přišli zbytečně o body. Ale za výkon proti Hvězdě chválím," dodal.

Letňany - Hvězda Praha 4:6 (1:1, 1:3, 2:2)
Branky domácích: Vítek 2, Svoboda, Topol. Asistence: Surkov 2, Novotný.

Kobra Praha - Letňany 9:8 (2:0, 1:7, 6:1)
Branky hostů: Novotný 2, Benda, Surkov, Merenus, Špaček, Vítek, Svoboda. Asistence: Topol 2, Surkov, Hlaváč, Štefanča, Novák, Čermák, Merenus.

Sedmáci se zalekli soupeře 

Sedmičku v sobotu čekal jeden z nejtěžších soupeřů, protože Mladá Boleslav patří k nejsilnějším týmům v ročníku. A papírové předpoklady se začaly také rychle naplňovat. Nakonec scházel jen jeden gól k tomu, aby Letci nedostali "desítku". Konečně skóre se zastavilo na 0:9.

"Kdo se podívá na výsledek, vidí jednoznačný zápas," přiznal trenér Marek Čurilla. "Kluci znají soupeřovu sílu, ale snažil jsem se je před utkáním přesvědčit, že nikdo není neporazitelný." Jenže podvědomí u dětí sehrálo svou roli a Čurillův tým rychle inkasoval čtyři góly. Po sedmi minutách bylo rozhodnuto.

"Pak jsme se ale paradoxně uklidnili a hráli vyrovnaný zápas. Jenže máme špatnou koncovku, zatímco jim tam spadlo všechno," líčil letňanský kouč. Ten ale nezapomněl mužstvo pochválit za utkání o týden dříve, kde Letci prohráli 3:5. "Tam jsme ale podali jeden z nejlepších výkonů v sezoně."

Mladá Boleslav - Letňany 9:0 (4:0, 1:0, 4:0)

Osmička doplácí na úzký kádr

Osmáci poměrně jednoznačně ztratili v sobotu domácí zápas s Hvězdou, které podlehli 1:5. V neděli ovšem zaváhání napravili vítězstvím 6:4 na ledě Kobry a stali se tak jedinou třídou Letců, která o víkendu bodovala.

"Sobota byla nic moc," popisoval první duel trenér Ladislav Kadaně. "Hvězda má i v osmé třídě slušný ročník, je dost silná, hraje na špici tabulky. Byli šikovnější na puku, bruslivější. Přehráli nás vlastně vším," nehledal výmluvy.

Proti Kobře ale Letci uspěli, protože podali velmi slušný výkon. "Tam jsme bojovali, sice jsme dostali dva hloupé góly, ale polovina zápasu byla z naší strany slušná," pochválil Kadaně. 

Přesto přiznává, že osmičku trápí úzký kádr. "Je to v téhle soutěži těžké. Hrajeme na málo hráčů, protože nám někteří odešli pryč. A to je v našem případě poměrně dost znát."

Letňany - Hvězda Praha 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)
Branka domácích: Sitarčík. Asistence: Šmíd.

Kobra Praha - Letňany 4:6 (1:2, 0:2, 3:2)
Branky hostů: Horáček 2, Merenus, Tejkl, Štípek, Hynek. Asistence: Hrdinka, Tejkl, Brytski, Horáček, Flieger, Štípek, Hynek, Sitarčík, Hnízdil.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka