Rozhovor s trenérem Martinem Rouskem
čtvrtek 11. října 2018

V přípravě bída, v sezoně třída. Dorost válcuje soupeře

Po rozpačité přípravě měli trenéři dorostu důvody k obavám. Jen dvě výhry ze sedmi zápasů v předsoutěžní fázi nevěstily nic dobrého. Hráčů bylo málo a výkony měly k ideálu daleko. Jenže teď je všechno jinak. Letci dobře zachytili úvod sezony a po osmi odehraných kolech se pyšní opačnou bilancí než v přípravě. "Kluci mě překvapili, mají mnohem lepší přístup," těší kouče Martina Rouska.

Oproti srpnu je to docela rozdíl. Takže panuje spokojenost?

Kluci makají na sto procent, takže já jsem spokojený. Prohráli jsme dvě utkání smolně, hlavně to druhé, které bylo na nájezdy. Minutu před koncem jsme přitom ještě vedli 3:2 a nedali jsme do prázdné brány z útočný modrý. Jinak hráčům nemám zatím moc co vytknout. Když budou takhle pokračovat, bude to parádní.


Před sezonou jste měl obavy, nedařilo se vám. Co se najednou změnilo?

Hlavně bych řekl, že to je ten lepší přístup. Kluci si jdou za svým v těch zápasech. Měl jsem strach, protože jsme sestoupili, takže jsem měl očekávání, že bychom se měli dostat minimálně do finálový skupiny. Teď jsem optimističtější. Ale samozřejmě ještě nemáme vyhráno, čeká nás hodně práce a soutěž je vyrovnaná. Doufám, že nepokazíme zápas s Popovicemi, a pak si to se Slavií rozdáme o první a druhý místo.


V přípravě jste hodně inkasovali, teď ale vypadá hra dozadu o dost lépe. Bylo prioritou zlepšit defenzivu?

Určitě. Myslím, že proti silným soupeřům, jako je Slavia a Hvězda, se obrana předvedla v dobrém světle. Hodně jsme na tom pracovali. Pak jsme ale měli slabší protivníky a už to bylo trošku horší. Hlavně naposledy proti Černošicím. Naštěstí dáme i hodně gólů, takže to tolik nemrzí. V dalších duelech se na to ale budeme opět muset zaměřit, protože to z ní vychází.


Dříve jste také hodně bojovali se sestavou. Je situace lepší?

V předsezonní fázi jsem neměl tři kluky, kteří tady teď jsou. Rozhodli se s námi zůstat a je potřeba říct, že nám hodně pomáhají. Můžeme tak hrát na tři lajny a kluci mají o dost víc sil, což je super.


Překvapil vás některý z vašich svěřenců?

Těžko vyzdvihnout jednotlivce. Překvapili mě všichni, jak ten začátek sezony pojali. Dali do toho víc bojovnosti a víc důrazu. Předtím jsem měl pocit, že nechtějí vyhrát. Teď jsou hladoví v každém souboji a jedou nad svoje možnosti. Nic nevypustí a to já samozřejmě kvituji s povděkem.


Hlavním cílem tedy bude udržet koncentraci a nasazení?

Jednoznačně. Musíme se dostat do finálový skupiny, aby bylo o co hrát. Budou tam i kvalitnější zápasy, což nás posune dál. Kromě nás hraje ještě Slavia hodně na mladé kluky. My máme jen pět hráčů ze starší kategorie. Je proto dobře, že i tak držíme krok.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka