Žáci odehráli víkend se silnými protivníky
úterý 09. října 2018

Slavili jen páťáci. Katem šestky s osmičkou byla Sparta

Žákovské kategorie mají za sebou víkend se silnými soupeři, který se jim příliš nevydařil. Pětka se sedmičkou v Ice Areně přivítaly Mladou Boleslav a především páťáci ukázali, že mají velký potenciál. Jako jediní vyhráli a navíc se prezentovali pohlednou hrou plnou nasazení. Šestka s osmičkou narazily na Spartu a bojovnost jim k úspěchu nestačila. V obou případech lovily puk ze sítě dvanáctkrát.

Tvrdá práce páťákům přináší ovoce 

Páťáci v sobotu proti Mladé Boleslavi udělali trenérům velkou radost. Dobrý týmový výkon podpořený skvělým Matějem Kučerou v brance znamenal zasloužené vítězství 5:2.

Ještě lepší než výhra byla ale předvedená hra. "Nemáme hráčům co vytýkat. Celý tým hrál parádně, kluci opravdu makali. Hlídali si střídání a celkově byli plně koncentrovaní na zápas," těšilo trenéra Martina Uldricha. 

Letcům nahrálo do karet i střídání brankářů v soupeřově svatyni v polovině utkání. "Měli jsme problém překonat jejich gólmana, měl tam dobré zákroky a několikrát Boleslav podržel. Pak byl střídán a nám to tam začalo padat." přiblížil Uldrich.

Páťákům se na začátku soutěže daří a trenéři to přičítají i tvrdé práci na trénincích. "S touhle kategorií je radost spolupracovat. Běžně se nestávalo, aby se hráč po tréninku přihlásil, že chce brzdy navíc. Ostatní se navíc přidávají. Je super, že se chtějí zlepšovat v bruslení," těší letňanského kouče.

HC Letci - Mladá Boleslav 5:2 (2:0, 1:0, 2:2)
Branky domácích: Pojkar 2, Burda, Šimek, Prunner. Asistence: Burda 2, Pojkar 2

Šestce chyběla týmovost

Šestka v sobotu doma přivítala pražskou Spartu a proti silnému soupeři jí chyběla týmovost. Ta byla naopak silnou stránkou Sparťanů, kteří si v Ice Areně zastříleli a vyhráli 12:5.

"Každej si myslel, že to utáhne sám. Kluci hodně sólovali, což proti Spartě nejde. V tom byl největší rozdíl," přiznal kouč Ladislav Kadaně.

Šance ale byly také na straně Letců, kterým ovšem chyběla produktivita. "Nedali jsme góly, který jsme měli. První půlka zápasu byla vyrovnanější, ale jim to tam pak napadalo. My jsme se naopak v koncovce trápili," mrzelo trenéra.

Důraznější Sparta se pak dostala na koně a mohla i lépe kombinovat. Nebyl to ovšem žádný válec, jak by si mohl někdo podle konečného skóre myslet. "Jasně, byli mírně lepší, ale především přesně zakončovali. Nemačkali nás celou dobu v pásmu, hodně branek dali i z brejků."

HC Letci - Sparta Praha 5:12 (1:3, 2:4, 2:5)
Branky domácích: Surkov 2, Novotný 2, Merenus. Asistence: Surkov, Topol, Benda.

Sedmáci hráli bojácně

Po prohře v Benátkách nad Jizerou si chtěli sedmáci spravit chuť v Ice Areně proti Mladé Boleslavi. Nakonec z toho po nepřesvědčivém výkonu byla remíza 2:2.

Na první pohled by se to mohlo zdát jako dobrý bod. Za stavu 2:1 ovšem měli Letci nájezd, díky kterému mohli odskočit. Nepovedlo se a soupeř vyrovnal. "Možná budu hodně kritický a náročný. Kluci sice bojovali, ale přišlo mi, že jsme hráli bojácně. Zbytečně se hráči zbavovali kotoučů. Je to opak toho, co po nich chceme," popisoval trenér Marek Čurilla.

Tomu jde vždy hlavně o předvedenou hru a tentokrát nemohl být spokojený. "Je těžký na to koukat, když takhle přicházíme o puky. Oni nás přehrávali, bylo to markantní. Hodně nás podržel gólman, pochytal neuvěřitelný množství střel," kouč Letců přiblížil dění na ledě.

Do příštích duelů tak mají jeho svěřenci na čem pracovat. "Chtěl bych, aby se kluci nebáli hrát. Musejí ale chtít sami. Já když uvidím, že se snaží hrát hokej, odpusím jim nějakou chybu, to mi nevadí."

HC Letci - Mladá Boleslav 2:2 (0:1, 2:0, 0:1)
Branky domácích: Hnízdil, Vančura. Asistence: Kubeš 2, Vančura.

Osmáci nestačili na rozjetou Spartu

Osmáci se postavili rozjeté Spartě, která kosí jednoho soka za druhým. A bohužel ani sobotní souboj v Ice Areně nebyl výjimkou. Letci prohráli 3:12.

"V téhle skupině je Sparta asi nejsilnější a proti nám to jenom potvrdila. Mají tam velký kluky, jsou silovější, fyzicky zdatnější a přebruslí nás," vyjmenoval hlavní soupeřovy přednosti kouč Ladislav Kadaně.

Všechny třetiny Sparta ovládla poměrem 4:1 a ukázala svoji sílu. Když si vytvořila velký náskok, už s tím šlo jen těžko něco dělat. "Nějakou dobu jsme drželi krok, ale pak jim to tam napadalo a my už jsme neměli moc sil to zvrátit," uvědomoval si letňanský trenér.

Pro Letce to byla čtvrtá porážka z pěti odehraných kol. Vyhlídky tak nejsou nijak příznivé, tím spíš, když v pátek nastoupí na ledě pražské Slavie. "Je to těžký, jsme celkem psychicky dole, ale budeme na tom pracovat. To je jediné, co můžeme dělat. Věřme, že se to zlepší," zakončil Kadaně.

HC Letci - Sparta Praha 3:12 (1:4, 1:4, 1:4)
Branky domácích: Uhlík 3 Asistence: Britský

Čtěte také

Podcast hokej zblízka