Trenér "áčka" hodnotí úvod sezony
neděle 07. října 2018

Mladý tým trápí koncovka. Soupeře však umí překvapit

Ve své skupině Střed II. národní ligy se teď už letňanští muži utkali se všemi soupeři. Za sebou mají sedm zápasů, z nichž se jim dvakrát povedlo zvítězit. Prozatím se tak krčí na předposlední šesté pozici. Radosti ale mohlo být více, kdyby se povedlo dotáhnout vyrovnané souboje. "V dalších dvou zápasech jsme mohli minimálně bodovat. Rozhodovala ale zkušenost soupeřů," ví kouč Jiří Seidl.

Letci se v úvodu soutěže rozhodně nemají za co stydět, na druhou stranu by to mohlo být lepší. V posledním týdnu nejprve překvapili na ledě Vrchlabí, které v tu chvíli vedlo soutěž. Pražané domácím povolili pouze gól, přičemž sami udeřili třikrát. 

"Trošku jsme je zaskočili aktivní hrou. Oni asi počítali, že budeme víc zalezlí. Oproti utkání s Jabloncem jsme hráče nutili, aby je dohrávali. A zabralo to na ně," těšilo Seidla. Klíčovým faktorem pro vývoj zápasu bylo i několik zvládnutých oslabení v první části.

V sobotu v Klatovech se už ale další husarský kousek nepovedl. Letci do utkání vstoupili se čtyřmi útoky, ale týmu se nedařilo dostat do tempa. "Úvodní část nám vůbec nevyšla. Museli jsme to stáhnout na tři pětky. Ve druhé třetině pak bylo vidět zlepšení," všiml si hlavní kouč.

Jeho svěřencům se v poslední dvacetiminutovce povedlo snížit na rozdíl jedné branky a závěrečné drama bylo na světě. Při powerplay ovšem Letci inkasovali a prohráli 2:4.

V dosavadním průběhu sezony vidí letňanský trenér největší nedostatky ve střelecké produktivitě. Daň si bere i fakt, že Letcům chybějí zkušenosti. "Máme velmi mladý tým a v těch vyrovnaných duelech často rozhoduje zkušenost a větší klid v zakončení. Nám chybí takový ten rozdílový hráč, který by to v klíčových momentech vzal na sebe."

Teď má "áčko" na programu dvě bitvy před domácím publikem. Nejprve v sobotu přivítá Trutnov, ve středu 13. října pak nastoupí proti Dvoru Králové. A Seidl ví přesně, na čem musí mužstvo pracovat.

"Chceme hrát aktivně, to platí dál. Když se kluci srážejí, jsou i více nažhavení. Na trénincích budeme určitě pilovat i střelbu. Potřebujeme být produktivnější, to nás trápí od začátku sezony," uzavřel trenér.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka