Jakub Vrána trofej ukáže 10. nebo 11. července
středa 27. června 2018

Slavný Stanley Cup brzy navštíví letňanskou Ice Arenu!

Už je to potvrzené: letňanskou Ice Arenu navštíví poprvé v historii Stanley Cup. Slavnou trofej již brzy přiveze ukázat klubový odchovanec Jakub Vrána, který ji nedávno vyhrál s týmem Washington Capitals. Útočník to potvrdil na úterní tiskové konferenci, termín konání je určen na 10. nebo 11. července. Prohlídka stříbrného poháru bude určena pouze členům klubu HC Letci Letňany.

Přesný termín akce bude upřesněn až podle toho, jak se na konkrétním programu dohodnou Jakub Vrána s klubovým spoluhráčem Michalem Kempným. Oba čeští hokejisté, jejichž jméno je na trofeji vyryto, mají právo strávit každý zvlášť svůj čas s trofejí 24 hodin.

Vrána, 22letý odchovanec letňanského klubu, ale už jistou představu má a v úterý ji prozradil médiím. "Vezmu Stanley Cup do Letňan na hokejový stadion. Vezmu ho na hřbitov, protože mi během sezony umřela babička. Mám pár dalších míst, mám ještě pár dní čas si to promyslet," řekl.

Ice Arena tak zažije mimořádný hokejový svátek. 

Vedení letňanské organizace už avizovalo, že chce zabránit veřejnému davovému šílenství a prohlídku Stanley Cupu tak zpřístupní pouze členům - tedy rodičům s dětmi, které v Letňanech trénují, a personálu arény. "Jsme moc rádi, že se u nás pohár ukáže, a ještě promyslíme, jak celou akci zorganizujeme," potvrdil František Kučera, prezident klubu. "Ale měla by to být především akce pro Letce."

Přání dovézt Stanley Cup do Ice Areny vyjádřil ještě před startem finálové série Vránův otec Karel, který svého syna letěl do zámoří osobně podpořit. "Představa, že by ho Kuba postavil do arény, to je něco nádherného a strašně moc bych si přál, aby se to splnilo. On je tomuhle klubu za hodně vděčný," pronesl tehdy.

Samotný hráč má za sebou bujaré oslavy s celým týmem v čele s ruskou superhvězdou Alexandrem Ovečkinem. Během nich si také nechal na svou ruku vytetovat pohár s klubovým logem. "Domluvili jsme se takhle se sedmi kluky. Je to krásná vzpomínka," popisoval Vrána.

V jaké přesné datum a od kolika hodin ho Letci budou moci osobně pozdravit, se dozví už brzy.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka