Letce čeká 10 dní volna, další kolo je odloženo
neděle 17. prosince 2017

Muži si smlsli na Trutnovu. Skalpovali ho prvně v sezoně

Sedm gólů do trutnovské sítě a deváté vítězství v sezoně. Letňanský "A" tým před vánočními svátky ukončil sérii tří porážek a do tabulky si připisuje další tři body. Ve II. národní lize jich má už 28 a svému sobotnímu sokovi se přiblížil na rozdíl devíti bodů. Letňany se ve skupině Západ postaraly o nejvyšší výhru 26. kola. To sedmadvacáté v Děčíně je odloženo až na leden, a tak je nyní čeká 10denní pauza.

Letcům se Trutnov povedlo porazit poprvé v soutěžní sezoně. Klíčová byla druhé třetina, v níž dali čtyři góly. I když dali... Pátý a šestý jim hosté věnovali sami, oba momenty by se hodily do sportovních kuriozit. 

"A ve třetí třetině už soupeř neměl sílu," hodnotil letňanský kouč Aleš Totter.

Jeho mužstvo tak může slavit další triumf, potřebný pro určitý klid a uvolnění. Přece jen - poslední tři kola nebodovalo a konkurenti vycítili šanci. Tabulka je vyrovnaná, přesto Letci mají skvěle rozehranou reálnou partii o postup do play-off. Vždyť sedmou příčku drží už několik týdnů.

"Proti Trutnovu to byl kolektivní výkon. Oproti předchozím vzájemným zápasům jsme zvládli klíčové momenty a proměnili svoje šance," dodal trenér Totter. "Šli jsme si za vítězstvím od prvního střídání."

Na sedmigólové kanonádě se podílelo sedm různých střelců. Kouč nedávno sliboval méně experimentování a formace se snaží držet pospolu. Od středeční porážky došlo v sestavě k jediné změně. Souhra, zdá se, funguje.

"Ano, dnes ta chemie lajn byla o něco lepší, hráči si chtějí na ledě vyhovět," všiml si Totter. "Pořád ještě nejsme spokojeni úplně se vším, ale budeme se složení formací snažit zachovat."

Další kolo čeká "áčko" až těsně po vánočních svátcích, 27. prosince totiž přivítají předposlední Řisuty. A tenhle souboj bude při pohledu na tabulku znovu velmi důležitý. 

"Budeme se na to připravovat," tvrdí kouč s tím, že 24. a 25. 12. bude mít tým volno. Pak už ale bude vyžadovat, aby se hráči znovu vrátili naplno do tréninkového procesu. 

"Dostali na výběr tři možnosti režimu, ale zatím nebyli schopni se na něčem shodnout. Počkám, jak se rozhodnou, a pak tomu přizpůsobíme další plán. Ale od 26. prosince určitě zase trénujeme."

26. kolo: HC Letci - Trutnov 7:2 (2:1, 4:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Havlůj (Volek, Dyrynk), 13. Beran (Kotyra, Hozák), 22. Kadaně (Kotyra, Hozák), 24. Hozák (Kadaně, Lytvynov), 33. Prchal Václav, 37. Kučera Jan, 45. Kotyra (Hozák, Kadaně) - 16. Svoboda (Kastner), 47. Martinec (Chytráček, Suvorov). Vyloučení: 5:5.

27. kolo: HC Letci - Řisuty (středa 27. 12. od 18.20)

Čtěte také

Podcast hokej zblízka