Z žákovských tříd zaváhala jen osmička
úterý 28. listopadu 2017

Tři výhry, rozpaky trenérů. Nejspokojenější byl Horáček

Tři vítězství ze čtyř mistrovských utkání. To je bilance žákovských tříd z uplynulého víkendu. Páťáci i sedmáci doma přivítali Benátky nad Jizerou a po náročných bojích si připsali plný počet bodů. Šestka s osmičkou zase vyrazily do Strakonic, kde byl úspěšný pouze mladší ročník. Navzdory slušnému bodovému přídělu však neskrýval naprostou spokojenost pouze jeden trenér - Marek Horáček z pětky.

Divoká přestřelka se šťastným koncem

Páťáci neprohráli už čtvrtý zápas v řadě a v domácím utkání s Benátkami nad Jizerou zažili pořádnou výsledkovou divočinu. Nakonec ji po dramatickém průběhu dotáhli k vítězství 10:9.

"Polovinu zápasu vedli oni a my dotahovali, pak to bylo zase naopak," popisoval trenér Marek Horáček. Úroveň nedělního klání si však pochvaloval. "Soupeř hrál hokej. Bylo to super."

Letci v jeho očích páchali až příliš chyb, nakonec ale byli o ten rozdílový gól lepší. "To je OK, kdo nic nezkusí, nic nezkazí, ale hlavně se nic nenaučí," chválil Horáček své svěřence. "U kluků se mi líbilo, že se nevzdali i přes nepříznivé začátky třetin, nejančili a hráli tak nějak pořád stejně."

Pochvalu si prý zaslouží celý tým, dva hráče ale přece jen obzvlášť ocenil: "Kvalitní výkon tentokrát podali Adam Kurka a Štěpán Kubeš. Jak v útoku, tak v obraně táhli naše mužstvo."

5. třída: HC Letci - Benátky n. J. 10:9 (4:4, 3:2, 3:3)
Branky domácích: Kurka 3, Kubeš 2, Vítek 2, Walter, Novotný, Surkov. Asistence: Surkov, Merenus, Kurka, Novotný, Kubeš, Maršík.

Výhra navzdory ospalému výkonu   

Šestka po dvou předchozích porážkách konečně vyhrála, když uspěla 5:2 na ledě Strakonic. Trenér David Pojkar ale z předvedeného výkonu nijak extra nadšený nebyl.

"Možná ten výsledek pomohl našemu sebevědomí, ale předvedená hra se mi tentokrát vůbec nelíbila," nechodil kolem horké kaše. "Byli jsme absolutně bez pohybu. A pořád málo střílíme."

Vadilo mu především špatné řešení situací. "Když máme vystřelit, tak hledáme někoho, komu nahrajeme. A když naopak máme uvolnit spoluhráče, no tak zase vystřelíme," příliš nechápe.

Pochválil jen brankáře: "Tomáš Urban chytal v brance dobře," vyjmenoval. "Ale jinak to nebylo ono. Bylo to takové ospalé. Upřímně, jsem zvyklý trochu na něco jiného."

6. třída: Strakonice - HC Letci 2:5 (0:1, 2:3, 0:1) 
Branky hostů: Hájek 3, Ciolek, Endris. Asistence: Hynek 3, Šedivý 3, Křenek, Kudrna.

Boj na ostří nože s vítěznou tečkou 

Sedmáci nezaváhali už tři utkání v řadě, tentokrát to na jejich ledě odnesly Benátky nad Jizerou. Byť s nimi Letci svedli gólovou přestřelku, která skončila na skóre 8:5.

"Výsledkově to vypadá jako házená, co?" hodnotil stručně mistrovský zápas kouč Ladislav Kadaně. "Ale my si v předchozích dnech dali ještě dva přáteláky, které jsme odehráli velmi slušně, takže toho měli kluci hodně v nohách," omlouval trochu mužstvo.

I do klání s Benátkami vstoupila sedmička dobře. "Hrálo se poměrně dost do těla, fyzický hokej. Některé zákroky byly už na hraně, ale poradili jsme si s tím," všiml si letňanský trenér.

Od poloviny zápasu se však jeho mužstvo herně přizpůsobilo soupeřově hře. "Nakonec z toho vznikla bramboračka, což mě v konečném hodnocení trochu mrzí," uzavřel Kadaně.

7. třída: HC Letci - Benátky n. J. 8:5 (4:2,3:0,1:3)
Branky domácích: Brytski 2, Štípek 2, Horáček 2, Mišovic, Vosmík. Asistence: Šrámek 2, Mišovic 2, Godochkin 2, Sitarčík, Hrdinka, Brytski, Svoboda. 

Zpackaný začátek i závěrečná třetina   

Osmička naopak natáhla sérii porážek už na tři utkání v řadě, protože zaváhala i na ledě Strakonic, tentokrát 2:5. Špatnému průběhu zápasu odpovídal už nešťastný vstup do něj.

Letci totiž inkasovali první gól po pár vteřinách úvodního buly. "Byla to hrubá chyba v obraně. Přitom jsme si před zápasem říkali, na co si musíme dát pozor, a pak hned nedodržíme jasné pokyny," lamentoval kouč Martin Uldrich.

V síti svého týmu viděl více laciných gólů. "Nám naopak chyběl důraz před soupeřovou brankou, nedokázali jsme proměnit některé šance," mrzí ho. "Škoda že jsme měli v poslední třetině krátký výpadek," připomněl část, v níž osmáci třikrát inkasovali a bylo po nadějích.

"Máme teď spoustu kluků nemocných nebo nějak zraněných," dodal. Nicméně ho naštval přístup některých hráčů. "Tady si spousta lidí pořád neuvědomuje, jak by k hokeji měli přistupovat. Místo aby každý řešil sám sebe, tak řeší ostatní. To je špatně a celkové morálce to nenahrává."

8. třída: Strakonice - HC Letci 5:2 (2:1, 0:1, 3:0)
Branky hostů: Blažek, Kudrna. Asistence: Křišťan 2, Štípek 2.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka