Jen dvě třídy žáků se o víkendu radovaly
úterý 21. listopadu 2017

Šestka i osmička bez bodu. Sedmáci jsou v čele skupiny

Letňanští žáci mají za sebou víkend, který je pořádně prověřil. Nejlépe si vedli páťáci a sedmáci, kteří ani jednou neprohráli. Pětka přesto prožila dva zcela odlišné zápasy. Sedmáci si zase poradili v souboji o první místo, naopak šestka s osmičkou vyšly proti Plzni a Slavii naprázdno. Blíže k bodům měla šestá třída, ale ta se potýkala se špatnou koncovkou. Osmáci pak museli skousnout dvě vysoké porážky.

Zápasy jako den a noc v podání pětky

Páťáci nastoupili do posledních dvou utkání jako favorité. Svoji roli se jim však povedlo naplnit pouze v sobotním zápase s Mladou Boleslaví, kterou přehráli jasně 16:5. O den dříve totiž uhráli jen bod s Neratovicemi za remízu 3:3 a trenéři nebyli spokojeni.

"V pátek jsme k tomu špatně přistoupili. Kluci byli bez zájmu, nasazení a na naši hru se nedalo až na pár akcí koukat," přiznal kouč Marek Horáček. Jeho svěřenci se tak protrápili k vůbec první remíze v sezoně.

Letci však na nepovedený výkon rychle zapomněli. A evidentně se i dobře vyspali. V sobotu nedali Mladé Boleslavi žádnou šanci a po zásluze vysoko vyhráli. "Kluci přišli s radostí a touhou hrát. Promítlo se to na hře i na skóre. Věřím, že už dále budeme pokračovat jen v takových výkonech," těšilo trenéra.

Kvalitními výkony se blýskli především Dan Novotný a Egor Surkov, kteří táhnou tým ve většině utkání. "Za oba víkendové zápasy si oba zasluhují pochvalu. Je na nich vidět obrovský zápal. Makají každý trénink, poslouchají naše rady a stále rostou," vyzdvihl Horáček.

5. třída: HC Letci - Neratovice 3:3 (2:2, 0:0, 1:1)
Branky domácích: Surkov, Kubeš, Svoboda. Asistence: Kurka.

Mladá Boleslav - HC Letci 5:16 (2:4, 1:4, 2:8)
Branky hostů: Kurka 3, Surkov 3, Vítek 2, Merenus 2, Novotný, Kofroň, Topol, Kubeš, Svoboda, Hlaváč. Asistence: Surkov 5, Hlaváč 3, Novotný 2, Špaček 2, Merenus.

Šestku trápí špatná koncovka a morálka   

Výkony šesťáků šly od začátku sezony nahoru, což velmi kvitoval trenér David Pojkar. Ovšem v Plzni nebyla dobrá hra podpořena efektivitou v zakončení, a tak Letci prohráli 2:4. Prohra 3:5 se Slavií šla zase na vrub špatné morálce.

Úvod zápasu v Plzni byl z pohledu Pražanů vlažnější, ale to se začalo postupně zlepšovat. "Hráli jsme pak krásný a účelný hokej. Kdybychom proměnili své šance, mohli jsme vyhrát. Byly to gólovky. Musíme na tom pracovat, koncovka je žalostná," litoval Pojkar.

Proti Slavii Letci na dobrý výkon nenavázali. Trenéři dokonce museli sáhnout do sestavy kvůli neuspokojivému přístupu některých hráčů. "Dohrávali jsme na 10 lidí, protože si někteří dělali, co chtěli. Neplnili naše pokyny," vysvětlil letňanský trenér.

Pojkar navíc upozornil ještě na jednu věc, ke které došlo v pátek v Plzni. "Jeden kluk zapomene rukavici, další zase obě hokejky. To fakt nechápu, je to z naší strany v tomto směru strašná morálka."

6. třída: Plzeň - HC Letci 4:2 (1:1; 0:0; 3:1)
Branky hostů: Hynek, Hájek. Asistence: Hájek, Hynek.

HC Letci - Slavia Praha 3:5 (1:2; 1:2; 1:1)
Branky domácích: Hájek, Šedivý, Hynek. Asistence: Křenek 2, Hynek, Šedivý.

Sedmáci zvládli souboj o čelo ve skupině 

Jako jediní z žáků odehráli sedmáci pouze jeden zápas. A jednalo se o přímý souboj o vedení v tabulce. Letci vyrazili na led Mladé Boleslavi, kterou doma dokázali o gól porazit, a teď se jim povedlo to samé, když po dobrém výkonu zvítězili 4:3.

"Zvládli jsme to docela slušně. Odpovídalo to tomu, co bychom po hráčích chtěli," těšilo trenéra Ladislava Kadaněho. Po dvou třetinách rozhodně mohl být spokojený, Pražané drželi vedení o dvě branky.

Jenže v poslední části Letňany dvakrát inkasovaly v rychlém sledu a začaly trochu zmatkovat. "Dvě totožné situace, kdy jejich bek vypálil od modré čáry a nám to tam propadlo. Nedokázali jsme to zblokovat. Naštěstí jsme ještě odpověděli po individuální akci," řekl Kadaně.

Cenný skalp tak rozhodně potěšil. Letci jsou díky tomu o skóre první právě před Boleslaví a Kolínem. "Je super, že se nám to povedlo, kort po těch dvou ztrátách ze začátku měsíce. Teď se připravíme na nevyzpytatelné Benátky," dodal hlavní kouč.

7. třída: Mladá Boleslav - HC Letci 3:4 (1:1, 0:2, 2:1)
Branky hostů: Vosmík, Horáček, Britsky, Hrdinka. Asistence: Godochkin. 

Osmičku dvakrát srazila poslední třetina  

Osmáky čekal náročný dvojzápas se dvěma nejlepšími týmy v tabulce. V obou duelech se Letci drželi, ale pokaždé se ukázala velká síla soupeřů. V Plzni, kde trénuje exletňanský Jan Zlatohlávek, prohráli svěřenci Martina Uldricha 5:10 a doma se Slavií padli podobným způsobem 3:10.

Na západě Čech Pražané dokonce vedli po první třetině, jenže pak Plzeň zabrala a bylo zle. "Mají kvalitní mančaft, půlku zápasu to však bylo vyrovnané. Potom nás ale začali výrazně přehrávat před naší bránou. Bylo to až tristní," řekl Uldrich.

Souboj se Slavií měl podobný průběh. Solidní první půlku zastínily slepené góly sešívaných. Hra Letců se následně sesypala. "Najednou nám chybělo nasazení a rozdíl byl i v kvalitě dozadu," uvědomoval si letňanský kouč. 

A co zlepšit, aby se to příště už neopakovalo? "Práci před brankovištěm se na tréninku věnujeme. Pomohl by nám ale příchod dvou obránců. Někteří hráči to nejsou schopni odehrát somatotypem, což jim nemůžeme vyčítat," vysvětlil Uldrich.

8. třída: Plzeň - HC Letci 10:5 (2:3; 3:1; 5:1)
Branky hostů: Vašíček 2, Křišťan, Strnad, Kužel. Asistence: Chrudimský 2.

HC Letci - Slavia Praha 3:10 (1:2; 2:3; 0:5)
Branky domácích: Czech, Blažek, Strnad. Asistence: Křišťan 2, Kovalyov, Chrudský.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka