Oficiální vyjádření klubu k odchodu LM
pondělí 20. listopadu 2017

Oficiální vyjádření klubu k odchodu Lukáše Malanta

Na základě pomluv, nepravd a lživých informací, které se na adresu HC Letci Letňany v poslední době šířily, se vedení klubu rozhodlo oficiálně vyjádřit k nedávnému odchodu brankáře Lukáše Malanta.

Dne 1. listopadu 2017 se vedení klubu HC Letci Letňany s definitivní platností rozloučilo s brankářem Lukášem Malantem (dále LM, ročník 2004). V krátkém prohlášení by chtělo uvést pravé důvody tohoto kroku, kterým je především neakceptovatelné jednání jeho otce. Podotýkáme, že oficiální vyjádření klub k odchodu hráčů nikdy předtím neposkytoval, nicméně tato situace si to mimořádně žádá.

Vedení klubu HC Letci Letňany čelilo během předchozích týdnů nepřijatelným návrhům otce LM, a to za situace mladšího dorostu, který je ve skupině Střed ELIOD extraligy na posledním místě a v současnosti bojuje o záchranu. Před ukončením hostování brankářské jedničky Oldřicha Cichoně, jehož si povolala zpět HC Sparta Praha, nás otec LM začal kontaktovat s kladením vlastních podmínek pro setrvání LM v klubu. Stál v nich mimo jiné požadavek na kupón do hokejového obchodu JB Sport v hodnotě 30 000 Kč a 6 ks hokejek Fischer GF 750 (zdokumentováno v emailové poště), nebo požadavek na písemný dokument, v němž bychom zaručovali LM určitý počet odchytaných zápasů v extralize mladšího dorostu. Po odmítnutí těchto podmínek si otec LM neodpustil k vedení klubu křivé obviňování, čímž pro nás jednání okamžitě skončilo. To jsme ještě nevěděli, že jednáme s člověkem bez právní rodičovské způsobilosti.

Připomínáme, že ročník 2004 patří věkově do 8. třídy, přesto jsme LM umožňovali už v této sezoně nastupovat za mladší dorost. Pomoct mu tak v hokejovém rozvoji byla dobrá vůle našeho klubu. Poskytovali jsme tomuto brankáři zázemí, umožňovali jsme mu několik let adaptaci v týmech věkově starších. 

Absurdní rozměr celé věci dodává fakt, že to byl právě otec LM, který z Letňan v minulosti se svým synem již jednou odešel, a poté, co s ním po neshodách následně ukončila spolupráci HC Sparta Praha, prosil tehdy vedení našeho klubu o návrat. Před třemi lety jsme mu vyhověli s tím, že nebudeme tolerovat žádné prohřešky a aféry. Otec LM se jich za tu dobu přesto pravidelně dopouštěl - rvačkami s rodiči, veřejnými pomluvami, záměrným shazováním spoluhráčů LM v jeho týmu, nevhodným chováním v prostředí, kde se pohybují děti. Událost z 1. listopadu byla tím posledním a pádným důvodem k ukončení členství v našem klubu. 

Tímto vyjádřením chceme rovněž ujistit, že nám není lhostejná situace ani v mladším, ani ve starším dorostu a pro záchranu obou týmů v extraligových soutěžích se snažíme dělat maximum toho, co nám současné možnosti dovolují. Zároveň však upozorňujeme všechny členy našeho klubu, že podobné chování jakéhokoliv rodiče je pro nás absolutně nepřijatelné a nebudeme ho v žádném případě tolerovat.

K této události činíme jediné a konečné oficiální vyjádření. Případné lži a pomluvy budeme řešit právní cestou.


Za HC Letci Letňany

František Kučera
prezident klubu

Čtěte také

Podcast hokej zblízka