Žákovské třídy odehrály další ligová kola
pondělí 06. listopadu 2017

Pětka i sedmička nestačily na rivala. Ostatní byli úspěšní

Letňanští žáci mají za sebou další mistrovské zápasy ve svých soutěžích a o uplynulém víkendu je čekali odlišně silní soupeři. Zatímco šesťáci a osmáci se poradili s outsidery z Jindřichova Hradce, pětka a sedmička pro změnu nestačily v pražském derby na Hvězdu. Oba poražené týmy utrpěly teprve druhou porážku v sezoně. Obě vítězná mužstva si naopak připsala páté vítězství.

Pětka se proti rivalovi nenamotivovala 

Pětka není zvyklá prohrávat, ale ve svém 13. mistrovském zápase musela skousnout druhou porážku. A to se stejným soupeřem jako v prvním případě. Na domácím ledě totiž Letci podlehli rivalovi z pražské Hvězdy 4:9.

"Čekal nás nejtěžší tým ve skupině a kluky jsme na tohle utkání celý týden připravovali, snažili se je namotivovat," řekl jeden z trenérů Jakub Kučera. "Bohužel to nepomohlo," dodal zklamaně.

Hvězda byla dle jeho slov ve všem lepší, Letňanští naopak neměli svůj den. "Zaostávali jsme úplně ve všem," přiznal kouč. Výkon se trochu zvedl až ve třetí třetině, jenže to už bylo pozdě. "Jinak to bylo hrozné. Oni chtěli vyhrát víc."

5. třída: HC Letci - Hvězda Praha 4:9 (1:4, 1:3, 2:2)
Branky domácích: Novotný, Surkov, Merenus, Kurka. Asistence: Merenus, Novotný.

Šestka triumfovala povedeným výkonem   

Šesťáci se dočkali prvního vítězství od 14. října, kdy vyhráli naposledy. A triumf 9:1 to byla zcel zasloužený, byť Jindřichův Hradec nehrál tak špatně a dokázal občas kousat.

"Ale já se vrátím k tomu, co opakuju v posledních týdnech: začínáme hrát hokej, na který se dá koukat a který kluky baví," hodnotil letňanský trenér David Pojkar. "Věřím, že v tom budeme pokračovat."

Letci soupeřův odpor zlomil v poslední části, kdy skórovali pětkrát a nebyla daleko desítce. "Přihráváme se, jsme v pohybu a nebojíme se hrát na puku. V tomto ohledu jsem spokojený," dodal Pojkar.

6. třída: HC Letci - Jindřichův Hradec 9:1 (2:0; 2:1; 5:0)
Branky domácích: Hájek 3, Hynek 2, Swietek, Neuhäusl, Porubský, Motlíček. Asistence: Panýr 2, Ciolek 2, Hynek, Kudrna, Neuhäusl, Motlíček, Křenek, Hájek.

Sedmička bojovala se staršími hráči  

Sedmáci měli stejně jako pětka dosud jedinou porážku a i oni tento víkend zažili druhou. Zatímco na začátku sezony Hvězdu dokázali přehrát, tentokrát se jim to nepovedlo a prohráli 1:5.

Soupeř totiž přijel s úplně jiným kádrem, v němž měl jedenáct hráčů staršího ročníku 2004. "Hráli jsme proti velkým, fyzicky zdatným hráčům," viděl trenér Ladislav Kadaně. Zápas ovšem hodnotil jako velmi vyrovnaný a spíše rozhodovala efektivita v koncovce. "A taky naše chyby, kdy jsme jim třikrát namazali a oni to proměnili," připomněl Kadaně.

Porážku ale připsal i na sebe. "Nepromíchal jsem lajny, když to bylo potřeba, nechal jsem to hrát celý zápas stejně, měl jsem reagovat," byl sebekritický. "Navíc jsem vzal do pole 17 hráčů a to taky nebylo úplně dobře. Takže to beru na sebe."

7. třída: HC Letci - Hvězda Praha 1:5 (0:1, 0:1, 1:3)
Branka domácích: Brytski. Asistence: Mišovic. 

Osmička hrubě podcenila outsidera   

Osmáky čekal nejslabší soupeř ve skupině a podle toho také vstoupili do utkání. Zatímco v Jindřichově Hradci vyhráli vysoko 22:0, v domácí odvetě se spíše trápili a vyhráli "jen" 8:3.

Navíc prohrávali 0:2. "Kluci si asi mysleli, že to půjde samo a bude to něco podobného jako tam," komentoval to jeden z trenérů Martin Kotyra. "Ano, bylo to z naší strany hrubé podcenění soupeře. Takže jsme rychle vystřízlivěli."

Letci postupně ztrátu smazali a ve třetí třetině definitivně rozhodli o svém vítězství. "Ale bylo to utrpené vítězství," dodal Kotyra. "Měli jsme slabou koncovku, netrefovali se do prázdné branky. Horko těžko jsme to uhráli."

8. třída: HC Letci - Jindřichův Hradec 8:3 (0:1, 2:1, 5:1)
Branky domácích: Strnad 3, Kudrna, Vašíček, Čech, Křišťan, Jokl. Asistence: Jebousek 2, Chrudimský, Čech, Křišťan, Jokl, Kudrna, Blažek, Vašíček.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka