Letňanští žáci měli velmi našlapaný víkend
úterý 17. října 2017

Sedmáci se vyhoupli do čela! Body sbíraly i ostatní třídy

Z osmi úvodních kol vyhráli hned sedm zápasů. Letňanští sedmáci vstoupili do sezony v obrovské pohodě a po dalších dvou výhrách ve své skupině se vyhoupli do čela tabulky. Bilanci osmi vítězství po devíti kolech mají také páťáci, jen s tím rozdílem, že jsou zatím druzí. O uplynulém víkendu absolvovali mladší i starší žáci porci celkem osmi soutěžních zápasů. A body sbírali všichni.

Pětka znovu rozstřílela své soupeře 

Páťáci už pravidelně nadělují soupeřům gólové výslužky a ne jinak tomu bylo v posledních zápasech. V pátek deklasovali Kolín 18:4, v neděli ve Vlašimi vyhráli dokonce 21:3.

"Proti Kolínu jsme hráli dvě třetiny slušně, v té třetí ale už klukům chyběla motivace, ostatně jako v každém utkání této soutěže," komentoval hladké vítězství jeden z trenérů Jakub Kučera.

Pětka je v tabulce druhá o skóre, byť má vedoucí Hvězda jeden zápas k dobru. S rivalem Letci také zaznamenali dosud jedinou porážku. Od té doby vyhráli už sedmkrát v řadě.

I nedělní duel potvrdil, že nemají příliš těžkou skupinu. "Chtěl jsem kluky trochu namotivovat, aby drželi tempo až do konce zápasu," prozradil trenér Jakub Kučera. Ve třetí třetině proto slíbil svačinku výměnou za dvacet vstřelených gólů - a tým si o ni řekl. 

Aby pětka odehrála alespoň jeden těžký duel, sjednala si v sobotu přátelské měření v Hradci Králové. "To bylo ve srovnání s ligou opravdu těžké a kluci museli hrát celou dobu naplno," uzavřel spokojeně kouč.

5. třída: HC Letci - Kolín 18:4 (6:1, 10:1, 2:2)
Branky domácích: Merenus 4, Vítek 3, Surkov 2, Novotný 2, Topol 2, Hlaváč, Kubeš, Švec, Paškovskij, Walter. Asistence: Topol 3, Merenus 3, Novotný 3, Kubeš 3, Surkov 2, Vítek 2, Špaček 2, Novák, Svoboda, Nerud

Vlašim - HC Letci 3:21 (0:4, 3:8, 0:9) 
Branky hostů: Svoboda 5, Novotný 4, Vítek 4, Merenus 2, Kubeš 2, Nerud, Surkov, Novák, Špaček. Asistence: Novotný 3, Svoboda 3, Novák 2, Topol 2, Barninec 2, Burda, Kubeš, Surkov.

Šestka po výhře zachraňovala remízu  

Šestka odčinila poslední dvě porážky z minulých týdnů a o víkendu ztratila jediný bod po nedělní remíze 3:3 v Táboře. Den předtím si naopak zastřílela proti Strakonicím, které doma porazila 9:3. "Byl to zápas se slabším soupeřem," upozornil trenér David Pojkar.

Jeho svěřenci si dle koučových slov zvedli alespoň sebevědomí. "Kluci si zastříleli a dali nějaké góly, opět musím pochválit naše gólmany. Odehráli jsme utkání naplno, což mě těší."

V neděli už to byla těžší bitva. Domácí po dvou třetinách vedli o dvě branky a trenérům se nelíbil výkon některých hráčů. Proto zamíchali sestavou a udělali radikálnější změny v sestavě. 

"Některé kluky jsme nechali dvě třetiny odpočinout, což nám nakonec pomohlo," vysvětlil kouč Pojkar. "Nebyli dostatečně připraveni na zápas. Věřím, že se z toho pro příště poučí."

6. třída: HC Letci - Strakonice 9:3 (2:0, 5:2, 2:1)
Branky domácích: Šedivý 2, Kudrna 2, Vančura, Porubský, Hájek, Neuhausl, Hynek. Asistence: Neuhausl, Ciolek, Swietek, Hájek, Hynek, Vančura, Porubský, Šedivý.

Tábor - HC Letci 3:3 (2:0, 0:0, 1:3)
Branky hostů: Hájek 2, Porubský. Asistence: Šedivý 2, Kudrna.

Sedmička ve formě už vede tabulku 

Sedmička potvrdila vítěznou fazónu a dalšími dvěma výhrami se vyhoupla do čela své tabulky. Nejprve si v pátek hravě poradila s Kolínem 5:1 a o jeden gól víc nasázela v neděli i Vlašimi.

Přitom trenér Ladislav Kadaně měl před soupeři respekt. "Trochu jsem se bál, protože bodově byli v tabulce hned za námi," vykládal po vítězném tažení. "My je ale k ničemu nepustili a jen jsme potvrdili, jaká pohoda u nás momentálně panuje."

S Kolínem to podle něj byly dvě výsledkově vyrovnané třetiny, v té třetí Letci strhli skóre čtyřmi góly na svou stranu. "Herně jsme byli v obou zápasech lepší."

Ve Vlašimi se odehrával podobný zápas, i tady stál bojovný protivník. "Ale my hrajeme dobrý hokej, kluci nejsou lakomí, komunikují mezi sebou a povzbuzují se navzájem," těší nejvíce Kadaněho. I proto dosud sedmička poznala jedinou porážku v sezoně.

7. třída: HC Letci - Kolín 5:1 (1:1, 0:0, 4:0)
Branky domácích: Horáček, Britský, Tejkl, Mišovic, Svoboda. Asistence: Šrámek, Hrdinka, Jelínek, Britsky. 

Vlašim - HC Letci 1:6 (1:2, 0:2, 0:2)
Branky hostů: Horáček 2, Šrámek, Godochkin, Svoboda, Britsky. Asistence: Jelínek, Hrdinka, Sitarčík, Šrámek, Britsky.

Osmička výkon napravovala výsledkem 

Osmáci byli úspěšní jen napůl, neboť Strakonicím v sobotu podlehli 4:9. Zaváhání částečně odčinili následující den v Táboře, kde vyhráli vysoko 7:1 a připsali si teprve třetí výhru z osmi zápasů.

"Proti Strakonicím se nám na začátku nepovedlo dát nějaké góly a pak už to byl zase zmar a odevzdanost," neslevil z přísného měřítka trenér Martin Uldrich. "Projevila se absence dvou nejlepších hráčů - jeden byl zraněný, druhý pykal za kázeňské přestupky." 

Poněkolikáté také zopakoval: "Tenhle tým není zvyklý pracovat na sto procent. Musí přestat myslet, že hokej je jen zábava bez dřiny. Od léta se nám to do těch kluků nepodařilo ještě dostat."

V Táboře Letci kontrolovali utkání od samého začátku, ale Uldrich euforii z výhry krotí. "Byl to druhý nejslabší soupeř, na kterého jsme v letošní skupině narazili. A my se v průběhu utkání snížili k tomu, že jsme si nechali vnutit hru Tábora."

Přesto dodal, že se týmu alespoň povedlo výsledkově napravit zpackaný sobotní zápas. Přestože v něm viděl spoustu nepřesností. "Ale byly tam aspoň pokusy o spolupráci. Takže to nakonec dopadlo trochu veseleji," uzavřel své hodnocení trenér.

8. třída: HC Letci - Strakonice 4:9 (0:1, 2:3, 2:5)
Branky domácích: Křišťan 2, Jebousek, Blažek. Asistence: Vašíček, Kovalyov, Kalista.

Tábor - HC Letci 1:7 (0:2, 1:4, 0:1)
Branky hostů: Blažek 2, Šíba, Stich, Křišťan, Jebousek, Pražák. Asistence: Pražák 2, Šíba 2, Chrudimský, Kalista.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka