Putovní trofej má svého čtvrtého vítěze
čtvrtek 01. června 2017

Nedostižný! Anketu LETEC SEZONY ovládl Lukáš Rousek

V uplynulé sezoně na ledě dominoval a se stejnou suverenitou ovládl i prestižní klubovou anketu Letec sezony. Lukáš Rousek získal ocenění pro nejužitečnějšího hráče minulého ročníku rozdílem, jaký tato putovní trofej nepamatuje. Na její podstavec se zapíše jako čtvrtý v pořadí. Vítěz už tradičně získává i hodnotnou hokejovou odměnu od vedení klubu dle vlastního výběru. Ceny by měl převzít do měsíce.

Tenhle útočník byl naprosto klíčovým faktorem staršího dorostu a všimli si toho i trenéři. Až na čtyři výjimky vyslovilo jeho jméno 19 koučů, kteří měli hlasovací právo. Připomeňme, že Lukáš Rousek vyhrál v extralize staršího dorostu kanadské bodování celé soutěže, tabulku střelců i tabulku nahrávačů. Takový počin historie letňanského hokeje nepamatuje.

Už v průběhu sezony bylo jasné, že po něm sáhne některý velkoklub. Byť mu chtěl dát v chomutovském "A" týmu příležitost Vladimír Růžička, Rousek junior nakonec kývl pražské Spartě, aby mohl v klidu dostudovat školu. V červenci dokonce s "áčkem" Sparty bude absolvovat přípravu.

Nebýt jeho výrazné dominance v uplynulé sezoně, měl by velkou šanci na vítězství také Karel Klikorka, jenž v anketě skončil se třemi hlasy druhý. Jeden hlas získal ještě brankář sedmé třídy Jakub Hnízdil, pětici nominovaných doplnili i bývalý osmák Bartoloměj Novotný a lídr letňanských mužů Jan Mišner, jenž byl mezi kandidáty potřetí v řadě.

Rouskovo jméno bude už navždy vyryto na podstavci klubové trofeje LETEC SEZONY, kterou by si měl převzít v průběhu června. Stejně tak si vybere i hokejovou cenu dle vlastní potřeby. Zařadí se tak do společnosti předchozích vítězů, kterými byli Václav Burda, Matěj Chalupa a Lukáš Pařík. Všichni v době svého triumfu působili v dorosteneckých týmech.

O svém favoritovi jste měli možnost hlasovat i ve veřejné anketě na klubovém webu, ovšem vítěze určují trenéři. Oproti předchozím sezonám mají hlasovací právo všichni, kteří v klubu strávili celou uplynulou sezonu. Hlasovat naopak nemůže jeden z nominovaných Jan Mišner.  

Zde jsou hlasy jednotlivých trenérů a důvody, proč volili právě svého favorita:

Tomáš Blažek
LUKÁŠ ROUSEK. "Byl hlavním tahounem staršího dorostu, vyhrál kanadské bodování celé extraligy. Navíc předváděl parádní hru i v dospělém hokeji za áčko, takže za mě jednoznačná volba. Je to opravdu šikovný, technický hráč s vyspělým hokejovým myšlením."

Jiří Vrba
LUKÁŠ ROUSEK. "Naprosto jasně dominoval a byl nejvýraznějším hráčem napříč všemi věkovými kategoriemi. V extralize dokázal ovládnout všechny statistické tabulky. Tohle se vážně jen tak nevidí."

Jan Doutnáč
LUKÁŠ ROUSEK. "Na to, jak je mladý, tak se se zápasy v áčku popral na výbornou. Navíc i ve svém věku dokázal strhnout tým dospělých kluků k lepším výkonům. Není to jen velký hokejový talent, ale také super kluk do party. A na ledě je na tom fyzicky výborně, zdobí ho úžasné bruslení a skvělé čtení hry. Když si k tomu připočtete, že hrál pod neustálým tlakem svého táty, tak to klobouk dolů. Jsem přesvědčený, že vystřelí ještě výš, protože se teď od táty trochu utrhne." 

Jan Zlatohlávek
LUKÁŠ ROUSEK. "Při vší úctě k předchozím vítězům této krásné ankety nebyl podle mě nikdo více MVP než právě Lukáš v poslední sezoně. On byl skutečným lídrem, navíc jeho docházka byla naprosto vzorová. Že dokázal z klubu, který bojuje každý rok o záchranu, vyhrát produktivitu v celé extralize staršího dorostu, to klobouk dolů. Připomínám, že vyhrát trojkorunu za kanadské bodování, tabulku střelců i tabulku nahrávačů, se naposledy povedlo kladenskému Tomáši Knotkovi před 11 lety."

Martin Rousek
LUKÁŠ ROUSEK. "Všichni vědí, že jsem na svého syna přísný, ale v téhle anketě musím být i upřímný. Rozhodoval jsem se mezi ním a Karlem Klikorkou, ale u mě rozhodla vyrovnanost výkonů. Zatímco Karel se proti silnějším soupeřům výrazně neprosazoval, u Lukáše to tak bylo."

Jiří Malinský
KAREL KLIKORKA, "Zaujal mě jeho pohyb na hřišti a hokejové přemýšlení. Co se týče těchto vlastností, mohou ho posunout někam hodně vysoko. Myslím, že je před ním velká budoucnost. Ještě o něm uslyšíme." 

Ladislav Kadaně
LUKÁŠ ROUSEK. "Byla to pro mě těžká volba, rozhodoval jsem se mezi Lukášem a Karlem Klikorkou, který je na svůj věk také výjimečně vyspělý hokejista. Ale Lukáš si mě získal tím, že už se na ledě opravdu chová jako dospělý. V áčku jsme nastupovali v jednom útoku a byl to zážitek si spolu zahrát. Samozřejmě hlavně pro něj." (směje se)

Michal Broš
LUKÁŠ ROUSEK. "Předvedl obrovský progres a celou sezonu se mi moc líbil, rychle se otrkal a převzal vůdčí roli. Pokud nabere ještě nějaké to kilo navíc, může brzy nakouknout do velkého seniorského hokeje. Nedávno přišel chvíli po mně do Sparty a tady si ho nemohou vynachválit."

Martin Uldrich
LUKÁŠ ROUSEK. "Viděl jsem ho pár zápasů za juniorku, kde jsem trénoval, a celkově se mi moc líbí jeho hra. Znám ho od žáků a za těch několik let se ohromně hokejově vyvinul. Je rychlý, bruslivý, má parádní načasování a umí s hokejkou. Bez ostychu. Asi něco potatil."

Martin Kotyra
LUKÁŠ ROUSEK. "Dlouho jsem se rozhodoval mezi ním a Kubou Hnízdilem, kterého mám v týmu, ale kvůli výkonům, které tu Lukáš předváděl, si vysloužil nejen angažmá ve Spartě, ale celkově velký respekt. Kuba možná v nominaci nebyl naposledy, Lukáš svoji éru v Letňanech završil stylově." 

Marek Horáček
LUKÁŠ ROUSEK. "Nejen proto, že převyšoval starší dorost, ale i proto, jak skvěle hrál v 17 letech za áčko. Ale hlavně i za celkový přístup k Letňanům, kde chodil vypomáhat na tréninky malých dětí, které od něj mohly dostávat rady a sledovat tu nejlepší ukázku hokejového umu." 

David Pojkar
LUKÁŠ ROUSEK. "V minulé sezoně naprosto jasně táhl starší dorost k poklidné záchraně. Mohl by ještě trochu přibrat, ale jeho pohyb na ledě a přehled ve hře mě opravdu nadchl." 

Zbyněk Zavadil
LUKÁŠ ROUSEK. "Vyrostl v komplexního hokejistu, který skvěle zvládá všechny hokejové činnosti. Věřím, že se brzy prosadí i ve velkém seniorském hokeji, a podle mě má už teď na extraligu. Je s podivem, že nedostával příležitost v reprezentačních výběrech, v tom mu určitě ukřivdili. Znám Lukáše léta a přeji mu to nejlepší. Snad si zvolil správně tým, který se nebude bát mu tu příležitost dát."

Nikita Michejev
JAKUB HNÍZDIL. "Volím ho, protože se mi líbí jeho přístup k hokeji, ačkoliv mu bylo teprve dvanáct let. Když jsem ho pozoroval, přišlo mi, že se na ledě umí chovat, jako by už nastupoval do profesionálního hokeje."

Michal Neuman
LUKÁŠ ROUSEK. "Nesmírně šikovný hráč, který se dokáže prosadit jak ve své kategorii, tak i v kategorii mužů. Navíc měl po celou sezonu velmi vyrovnané výkony. Měl by to vyhrát on." 

Jakub Kučera
LUKÁŠ ROUSEK. "Pro mě jasná volba. A to především kvůli tomu, že ohromnou měrou pomohl udržet starší dorost v extralize. Když jsem ho pak viděl hrát i za áčko, smekám klobouk dolů. Za tuhle sezonu si to zaslouží ze všech nejvíc."

Tomáš Honetschläger
LUKÁŠ ROUSEK. "Kdyby nebylo jeho výkonů, myslím si, že starší dorost bude mít se záchranou velké problémy a možná by spadl. Byl to opravdový tahoun svého mužstva."

Krištof Špičan
LUKÁŠ ROUSEK. "Vyhrál všechny statistiky staršího dorostu a takové věci dovedou jen hráči, kteří jsou dnes v extralize nebo v KHL. Za mě jednoznačná volba."

Michal Pařík
LUKÁŠ ROUSEK. "Já dávám svůj hlas jemu, protože byl minulou sezonu jednoznačně hlavní postavou staršího dorostu, kterému pomáhal nejen svými body, ale i v defenzivní činnosti. Je to velice perspektivní hráč, vyniká svou rychlostí a šikovností s pukem. Když ke konci sezony vypomáhal áčku, na ledě se neztratil, naopak i mezi dospělými ve svém věku vynikal. Jen se divím, že už dávno nedostal pozvánku do reprezentace, kterou by si rozhodně zasloužil. Myslím, že má před sebou slibnou budoucnost."

Jaroslav Vacek 
LUKÁŠ ROUSEK. "Měl jsem možnost ho nějakou dobu sledovat a za poslední dva roky udělal neskutečný pokrok. Výborný hráč s perfektním přístupem k hokeji. Líbí se mi, že na ledě nedá nikomu nic zadarmo a hraje nadoraz."

Jiří Černoch
LUKÁŠ ROUSEK. "Absolutně rozdílový hráč, který obrovskou měrou přispěl k záchraně staršího dorostu v extralize. Víc k tomu snad nemusím dodávat. Pravda, i Karel Klikorka byl výrazný, ale u Lukáše to bylo ve starším dorostu daleko markantnější a jeho body rozhodovaly."

Lucie Arazimová
KAREL KLIKORKA. "Podle mě udělal ze všech největší progres, navíc je ve věku, kdy se láme chleba a kluci snadno propadnou jiným zájmům. V jeho případě se nic takového nestalo, naopak stoupá vzhůru obrovskou rychlostí. A konkurence je přitom veliká." 

Vít Študlar
KAREL KLIKORKA. "Kdybych mohl dát na první místo dva hráče, bude tam s Lukášem Rouskem, ale musím se rozhodnout jen pro jednoho. Je to mladý klučina s velkým potenciálem, hodně jsem o něm slyšel a není to vždy jen o bodech. Těžké rozhodování, ale hlas nakonec dávám jemu."

VÝSLEDKY VEŘEJNÉ ANKETY

  • Jakub Hnízdil - 46 % hlasů
  • Karel Klikorka - 31 % hlasů
  • Lukáš Rousek - 13 % hlasů
  • Bartoloměj Novotný - 7 % hlasů
  • Jan Mišner - 3 % hlasů

VÝSLEDKY TRENÉRSKÉ ANKETY

  • Lukáš Rousek - 19 hlasů
  • Karel Klikorka - 3 hlasy
  • Jakub Hnízdil - 1 hlas
  • Bartoloměj Novotný - 0 hlasů
  • Jan Mišner - 0 hlasů

Čtěte také

Podcast hokej zblízka