Prodej lístků na zápas mužů začíná už v pátek
čtvrtek 06. dubna 2017

Liga se vzdaluje... Letci se však před odvetou nevzdávají

Vyhlídky nejsou příliš dobré, ale situace není ještě beznadějná. Ostatně Letci už mnohokrát ukázali, jak jsou doma silní. Jenže chtějí-li pomýšlet na postup do II. ligy, musejí se v sobotu pokusit smazat čtyřbrankovou ztrátu. Ve středečním utkání velkého finále totiž prohráli ve Dvoře Králové 2:6 a v Ice Areně je čeká odveta jako poslední zápas sezony. Pozor, vstupenky jdou do prodeje už v pátek!

V Letňanech to bude hokejový svátek. Zápas roku, který by od 19.50 měl znovu vysílat přímým přenosem i youtubový kanál Královédvorsko.cz, bude s největší pravděpodobností vyprodán. A věřte, bude se na co dívat.

Oba týmy to prokázaly už ve středu, ovšem Letci se nakonec domů vraceli s hořkou pachutí.

Přitom první třetinu, která zásluhou dvou Janů - Šramoty a Valdera - skončila 2:2, měli lepší pohyb. "Nenapadlo nás, že vyhrajeme tak jednoznačně. Zvlášť ne po první třetině, ve které byly Letňany lepší," přiznal domácí asistent trenéra Miloš Hlavsa.

Pak už ale stříleli góly jen Východočeši. "Nejdřív jsme si neuhlídali konec dlouhé přesilovky a gól nám dal hráč vracející se z trestné lavice. Pak jsme se dostali do dvojnásobného oslabení a inkasovali znovu," litoval trenér Jan Doutnáč.

Jeho tým jako by najednou zůstal opařený - a to nebylo všechno. Rodos skóre navýšil šťastnou tečí a ve třetí části upravil konečné skóre 6:2 domácí Dan Filip, který zkompletoval hattrick.

"Jejich brankář podal skvělý výkon, ale Rodos má vůbec jistou obranu, která prakticky nechybuje," uznal kouč Doutnáč. Výsledek je podle něj až příliš krutý a čtyřgólový rozdíl neodpovídá předvedené hře. Přesto ho jedna věc zaskočila: "Poprvé v sezoně jsem u kluků viděl, že ve třetí třetině už nemůžou. Domácí si to zkušeně pohlídali. Ale já náš tým musím pochválit, protože se držel taktických pokynů a bojoval."

To ano, jenže čtyřgólový rozdíl není malý.

A proti tak kvalitnímu mužstvu, jaký Dvůr Králové nad Labem má, se bude těžko smazávat.

Přesto Letci rozhodně nic nevzdávají a na odvetu se těší. "Víme, jak doma hrajeme, a půjdeme tomu naproti. Neříkám, že to není velká komplikace, ale Českému Krumlovu jsme čtyři góly nasázeli během prvních deseti minut," připomněl Doutnáč poslední domácí bitvu z kvalifikační skupiny.

Zatímco Český Krumlov hrál silovější hokej, Dvůr Králově pro změnu působí kompaktněji. "Nemají velké individuality, ale staví to na týmové bojovnosti," potvrdil Doutnáč slova dvorského trenéra Ivana Houdy. "A odehráli to prakticky na čtyři obránce - to klobouk dolů."

Co do odvety zlepšit? "Možná něco málo změníme, ale hlavně spoléháme na úzké hřiště a domácí prostředí," dodává Doutnáč před odvetou. "Už ve Dvoře jsme podali zodpovědný výkon. Jen jsme nevyužili víc příležitostí, a to se musí změnit."

K tomu jim má pomoci bouřlivá kulisa. Bitvu ve Dvoře sledovalo v nádherné atmosféře téměř 1100 diváků. Letňanská Ice Arena zdaleka nemá tak velkou kapacitu, ale "plný dům" se určitě očekává.

Poprvé v sezoně se tak vybírá vstupné 50 Kč, děti mají vstup zdarma. Klub poskytne 150 lístků táboru soupeře, určitý počet dostane k dispozici letňanský "A" tým pro své příbuzné. Do prodeje tak šlo 200 vstupenek pro domácí fanoušky, po kterých se už v předprodeji jen zaprášilo.

"Pořád je to zatím jen poločas a my do toho dáme úplně všechno," slibuje trenér Jan Doutnáč. Povede se Letcům zdánlivě nemožné, nebo zůstane II. liga pouhým snem? To se ukáže už v sobotu večer.

Dvojzápas se hraje na počet bodů a lepší skóre, takže Rodosu stačí prohrát i tříbrankovým rozdílem. V případě čtyřgólového vítězství Letců by došlo k pětiminutovému prodloužení a pak k samostatným nájezdům.

Rodos Dvůr Králové nad Labem - HC Letci 6:2 (2:2, 3:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Ježek, 15. Filip (Luštinec), 21. Rychtera (Fořt), 31. Filip (Luštinec), 34. Filip (Ježek), 44. Filip (Ježek, Luštinec) - 14. Šramota, 20. Valder (Šulc, Mišner). Rozhodčí: Kopeček - Klouda, Zídek. Vyloučení: 5:6 + Daňo (DK) 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:2.  Diváci: 1080.
Rodos Dvůr Králové n. Labem: Čáp (Kozák) - Vítebský, Krejcar, Vacek, Hamerský, Mišinec, Daňo, Zmítko, Karlík - Rychtera, Filip, Rutrle, Veselý, Háze, Sedláček, Lelka, Luštinec, Szakal, Fořt, Ježek. HC Letci: Oliva (Pařik) - Zima, Šulc, Major, Kučera, Novák, Božilov, Uhlíř, Kazda, Kautský - Král, Šramota, Valder, Mišner, Horáček, Rousek, Mrázek, Štěpán, Bílek.