Muže v boji o II. ligu čeká poslední překážka
pondělí 03. dubna 2017

Bitva roku je tu! Jsme drzý tým, hecuje před finále kouč

Za svou krátkou historii se nikdy nedostali dál. A cíl, o kterém těch pár let sní, mají nyní na dosah. V Letňanech se ještě nehrály tak důležité zápasy, jaké se uskuteční v tomto týdnu. Letci mohou vybojovat II. národní ligu a dostat klub na celostátní úroveň dospělých. Po kvalifikační skupině, kterou vyhráli, zbývá už "jen" jediné: zdolat ve velkém finále hraném na dvě utkání Dvůr Králové nad Labem.

Kdy jindy podpořit letňanský "A" tým než teď? Tohle je přece ohromná výzva. Snad se souboj s Rodosem Dvůr Králové nad Labem odehraje v duchu fair play, ale žádnou nudu rozhodně nečekejte.

Bude to bitva jako řemen. Bitva o všechno.

Letci v sobotu splnili roli favorita a po vítězství 7:4 v Chebu vyhráli kvalifikační skupinu B. Takhle daleko ještě nikdy nedoletěli. Tým kromě svého potenciálu už nabral dost zkušeností z předchozích sezon a ty se teď snaží maximálně využít. V cestě mu však stojí velký sok.

"Čeká nás opět velmi silový soupeř. Zkušený tým dobrých hokejistů s propracovaným systémem a hodně kvalitní obranou," vypozoroval letňanský kouč Jan Doutnáč. Osobně se byl totiž podívat na vzájemný duel v Mělníku, kde si Rodos zajistil postup. "První dva góly tam dali jako přes kopírák - clonění před brankou a rána od beka. Nesmíme jim dávat moc prostoru ke střelám."

Letňany i Dvůr Králové zatím hrají parádní sezonu a jsou hladové po postupu do II. ligy. Svými vysokými ambicemi se ani jeden netají. Zatímco Letci ve skupině utrpěli jednu porážku, Rodos ztratil pouze bod s Louny. Teď se ale vše minulé maže a začíná se nanovo.

Ivan Houda, trenér Rodosu, už minulý týden pro klubový web Letců přiznal: "Očekávám, že to na ledě bude hodně lítat a nejspíš rozhodnou detaily. Ale taky spoléhám, že nás poženou fanoušci."

Pravda, Letce v první bitvě na východě Čech, hrané ve středu od 18.00, nejspíš opravdu čeká pořádně pekelné prostředí. Soupeř na svých stránkách vyzývá fanoušky, aby pokořili návštěvu 1300 diváků, a početnou výpravu plánuje i do sobotní odvety v Praze.

"Nás to ale rozhodně svazovat nebude," odmítá letňanský trenér Doutnáč. "My jsme drzý, vyzývavý mančaft, takže věřím, že nepřátelské prostředí nás jedině nakopne a může to být pro nás plus. Oproti dřívějšku jsme totiž schopni se konečně koncentrovat jenom na hokej."

Souhlasí i se svým protějškem, že Letňany mohou těžit z losu. Ani jeden tým totiž nechtěl začínat doma a domácí odvetu naopak Doutnáč bere jako mírné plus. Ostatně toho Letci využili už v kvalifikační skupině proti Českému Krumlovu. "Uvidíme, jestli to bude mít nějakou roli. Ale budeme vědět, jak jsme hráli venku, a co potřebujeme doma. Kdežto oni doma musejí hrát hned na co nejlepší výsledek."

Tým už se soustředí na veledůležitý týden. A snaží se dát co nejdříve do pořádku marodku. Pozitivní zprávou je, že v Chebu už utkání bez potíží odehrály opory jako Matěj Štěpán a Jan Valder. Optimistický je i Ladislav Kadaně, jenž s týmem do Dvora Králové odcestuje. Do sestavy by se měl po dlouhé době vrátit také zadák Tomáš Zima. Naopak u Marka Horáčka nejsou vyhlídky příliš růžové.

"Naše cesta k úspěchu vede přes dobrý pohyb, budeme se snažit soupeře přebruslit. Nečekám, že si vytvoříme přehnaně moc šancí, takže musíme být produktivní," uvažuje Doutnáč. "Žádná sranda to rozhodně nebude, ale tady už se není na co šetřit."

Nezapomeňte - už ve středu finále startuje ve Dvoře Králové. Sobotní odveta v Ice Areně začíná od 19.45.

A Letci budou potřebovat každého fanouška.