2. liga 2021/22 - Sever, 4

29. 9. 2021, 18:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 15. Pejchal (Fiala, Poul), 39. Arnošt (Pohl, Wojnar), 47. Kastner (Hozák), 56. Hlaváč (Fiala, Hrala). - 18. Šeliga (Stuchlý, Janoušek). Vyloučení: 3:1. Vyšší tresty: 0:0. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Glanc – Schopf, Dědek. Diváci: 105.

HC Děčín

Letka znovu bere tři body. A-tým se vrátil na vítěznou vlnu po předchozí prohře s Novou Pakou, na domácím ledě nezaváhal, vyhrál 4:1. Letci převzali iniciativu po zjednodušení hry, do té doby šlo o vyrovnanou bitvu plnou šancí na obou stranách. Ve vypjatých momentech mužstvo podržela obrana v čele s Martinem Lokajíčkem (hráčem zápasu) a skvělý Miroslav Kopřiva.

Oba soupeři naskočili do zápasu s vervou, což se projevilo na tempu hry. Hrálo se bez přerušení i vyloučení. „Už od začátku šlo o vyrovnaný duel,“ komentoval asistent trenéra Ondřej Poul. Děčín si sice vytvořil v úvodu víc šancí, první gól se však podařilo vstřelit Letcům. Reakce Medvědů ovšem přišla hned vzápětí, po přestávce bylo skóre týmů stejné – 1:1.

Ve druhém dějství už Letňanští začali přebírat režii zápasu a šli do nebezpečných útoků. „Začali jsme více střílet na branku, do té doby jsme se snažili hrát pořád do prázdné,“ popisoval Poul. Úsilí se vyplatilo, převahu zužitkoval Dominik Arnošt.

V poslední části se ukázala fyzická připravenost i větší možnosti na domácí střídačce. Letci měli čtyři pětky, Děčín hrál na tři. „Dokázali jsme zklidnit naši hru, pak už jsme byli lepší," doplnil asistent kouče.

K třem bodům i tentokrát přispěla v riskantních situacích letňanská defenziva. „Podržel nás skvělý výkon Martina Lokajíčka a opět perfektního Míry Kopřivy,“ chválil Poul dál. Utkání každopádně rozhodl týmový výkon. „Nešlo o jednotlivce, ale o kompaktnost.“
Letci tak zvítězili ve třetím ze čtyř zápasů druhé ligy. Další souboj je čeká zkraje října, ve středu 2. října si zahrají proti Hronovu.