Úleva

Úleva "áčka". Zbavili jsme se deky, těší po výhře Kotyru

15.11.2018 | (red)

Podobnou radost naposledy zažili 3. října. Od té doby museli skousnout sedm porážek v řadě. V letňanském "A" týmu se s každým dalším neúspěchem zvětšovala psychická deka. A kapitán Václav Beran přiznával: "V takových chvílích je těžké trénovat s chutí." Možná jsou Letci z nejhoršího venku. Ve středečním 17. kole totiž porazili 6:3 Trutnov a po téměř měsíci a půl si tak mohli vítězně zakřičet.

Střelecká nemohoucnost byla jednou z příčin sedmizápasové série porážek, vždyť Letci během ní dokázali vsítit žalostných 12 branek. Zato proti Trutnovu nasázeli rovný půltucet. A hned to vedlo ke třem bodům.

Ke třem sakra cenným bodům, protože mužstvo vítězství už nutně potřebovalo. "Když nevyhrajete tolik zápasů v řadě, musí vám to pomoct. Už bylo na čase," ulevilo se i Martinu Kotyrovi, asistentovi hlavního trenéra.

Domácí ve středu šli výhře vstříc od první minuty, kdy skóre rychle otevřel Filip Eliáš. Ještě v úvodní třetině ho napodobili Dyrynk a Schwamberger, další dva góly přidal Panna, aby konečný výsledek pečetil v 60. minutě Horák.

"Konečně to začalo vypadat jako dospělý hokej, hráli jsme přesně to, co jsme hrát měli, dostávali se do šancí a hlavně je proměnili," líčil Kotyra. "Viděl jsem v kabině zase nadšení, což je moc dobře," těšilo ho.

Jaký je tedy recept do dalších zápasů?

Už v sobotu čeká na Letňany pořádná výzva v podobě výjezdu do Sokolova. Tam má svůj hrad aktuální lídr skupiny Sever - a dobýt se ho zatím povedlo jen Nymburku a Klatovům.

"Recept? Na žádného soupeře nepoužijete totožný recept, protože reagujete na jeho slabiny i vývoj utkání," tvrdí Kotyra. "Ale změnili jsme pár věcí a budeme je chtít aplikovat dál. Tudy vede cesta."

I loni býval Sokolov velmi silný. A jednoznačně papírový favorit je také nyní. Letci jsou ve skupině Střed s devíti body poslední, sobotní sok jich nasbíral už o 28 více, ale v minulé sezoně ho Letňanští dokázali skalpovat.

"Ten zápas si pamatuju. Měli tam asi 60 střel na bránu, ale nás podržel gólman a my své čtyři šance proměnili ve dva góly, další jsme pak přidali do prázdné branky," vzpomíná Kotyra, tehdejší kapitán. "Ale oba kluby mají teď úplně odlišné týmy. Obzvlášť u nás je ta proměna výrazná."

Přesto naděje žije. Každé utkání přece začíná od nuly. To sobotní, na státní svátek, Letce čeká od 17.30.

Copyright © 2011-2018 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS