Šesťáci a osmáci měli volný víkend
středa 07. března 2018

Stoprocentní žáci. Radovala se čtyřka, pětka i sedmička

Jen tři třídy letňanských žáků válčily o uplynulém víkendu o mistrovské body. Zatímco šestka s osmičkou měly na programu volno, čtyřku, pětku a sedmičku čekaly boje s těžkými soupeři. A nutno podotknout, že s úspěšnými výsledky. Nejmenší porazili těsně Spartu, čímž potěšili svého trenéra. Ostatní dva týmy si zase poradily s Kolínem. Letňanští žáci se tak mohli těšit z plného bodového zisku.

Po rozpačitém rozjezdu cenný obrat

Čtvrťáci si i podruhé v sezoně poradili s pražským rivalem, tentokrát na ledě Sparty v těsném poměru 3:2. Tým tak odčinil předchozí porážku s Hvězdou.

"První třetina byla ospalá, v ní se nám moc nedařilo bruslit a byli jsme všude pozdě," přiznal trenér Martin Uldrich. "Kluci asi byli ochrápaní."

Přitom jeho svěřenci obvykle nemají špatné vstupy do zápasů, dařit se jim přestává až v jejich průběhu. Poslední klání ale mělo opačný scénář. Letci ještě po druhé přestávce prohrávali, ale dvěma góly v poslední části se postarali o obrat.

"Hráči ve druhé a třetí třetině bojovali a za předvedený výkon jim chci poděkovat," chválil trenér a této výhry si obzvlášť váží. "Člověk by si měl vážit každé, ale mě osobně těší, když je to nad Spartou."

4. třída: Sparta Praha - HC Letci 2:3 (1:1, 1:0, 0:2)
Branky hostů: Rybák 2, Blažek. Asistence: Burda.

Přesvědčivá výhra navzdory malému úsilí

Páťáci po delší soutěžní pauze přivítali Kolín, který doma porazili 7:3. K vítězství se přiblížili už v průběhu úvodní třetiny, kterou ovládli čtyřmi vstřelenými brankami.

Ani tak nebyl trenér Marek Horáček se zápasem spokojen: "Jasná výhra, ale špatný výkon," hodnotil. "Věřím, ze příští zápasy budou lepší,"přiznal narovinu.

Výtky měl hlavně ke špatnému nasazení Letců. "To mi tam hodně chybělo. Po super přátelácích se Spartou a Slavií o jarňácích byl znát rozdíl v přístupu, protože kluci vědí, že vyhrají, i když to jen odkloužou."

Mužstvo se tak přes týden snaží nadále motivovat. A doufá, že podobná slova nebude muset volit po dalším soutěžním duelu.

5. třída: HC Letci - Kolín 7:3 (4:0, 2:2, 1:1)
Branky domácích: Kurka 2, Švec 2, Barninec, Vítek, Novák. Asistence: Kubeš 2, Benda, Topol, Kurka, Surkov.

Tvrdost soupeře a vyrovnaná partie

Sedmáci po jarních prázdninách a několika předehrávkách nastoupili k soutěžnímu utkání po třech týdnech, a tak nebyli v jednoduché pozici. I tak si poradili s Kolínem a vyhráli těsně 2:1.

"Kolín patří k těm silnějším soupeřům a ze začátku náš výkon té dlouhé pauze odpovídal. Ale myslím, že jsme byli výrazně lepší," komentoval triumf trenér Ladislav Kadaně.

Kolín se přitom prezentuje bojovností a dohrává souboje. Ke konci tohoto klání přitvrdil ještě více a někteří Letci chtěli v zápalu boje oplácet. "To byla jedna moje výtka," připomněl Kadaně.

Tou druhou bylo neproměňování šancí, během deseti minut totiž mohl jeho tým vést o tři branky. "Naštěstí jsme dali gól na 2:1 a dotáhli to do vítězného konce," uzavřel.

7. třída: HC Letci - Kolín 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky domácích: Vosmík, Britský. Asistence: Svoboda 2, Jelínek.