Za mladší dorost zazářil hattrickem Sklenář
úterý 01. září 2015

Šok v Chomutově! Letci na úvod soutěže rozdrtili favorita

Bravo! Letňanský mladší dorost vstoupil do nové sezony impozantně. Z Chomutova si odváží jednoznačné vítězství 7:0, které dopředu rozhodně nikdo nečekal. "Jsme z toho sami v šoku," přiznal překvapený kouč Tomáš Blažek. Hlavním hrdinou Letců se stal útočník Dominik Sklenář, jenž se na výsledku podílel hattrickem a jednou asistencí, čistým kontem se blýskl také gólman Lukáš Pařík.

Svěřenci trenéra Blažka letos nemají v extralize mladšího dorostu přehnané ambice - na rozdíl od Severočechů, kteří patří k favoritům soutěže. O to větší vzpruha a povzbuzení je pro mužstvo šokující výsledek.

"Každý bod je dobrý, ale tohle jsme fakt nečekali," nezastíral Blažek cestou domů. Evidentně spokojen.

Aby ne. Letcům se povedl parádní vstup do utkání a už ve čtvrté minutě se dostali do vedení. To hráče povzbudilo a byli nadále aktivní. "Celou první třetinu jsme byli jasně lepší a povedlo se nám dát ještě dva góly," popsal trenér, podle nějž je konečný výsledek pro domácí příliš krutý.

Byť možná neodpovídá průběhu zbylých dvou třetin, na euforii to nic nemění. Vždyť Letci dokázali nasázet Chomutovu ještě čtyři další góly - po dvou v každé části. Hodně pozitivní je také výkon brankáře Paříka, který pochytal 29 střel. I tohle číslo naznačuje, že utkání nebylo herně jednoznačné.

"Soupeř byl v úvodu nějaký pomalejší. Nevím, jestli nás podcenili, neumím to říct," přemýšlí Blažek, který ovšem zůstává při zemi. Moc dobře ví, že jedno vítězství nic neznamená. Zvlášť v úvodu sezony, kdy se mužstva teprve rozehrávají.

"Jak na tom jsme my i ostatní, to se dozvíme později. Ale kluci si rozhodně zaslouží pochvalu, protože hráli celou dobu aktivně a na dobré úrovni. Dovolím si tvrdit, že jsme zatím odehráli nejlepší zápas. Výsledkově i výkonnostně," vykládá kouč.

Ten teď nechá hráče, aby si slavné vítězství užili, ale od dalšího tréninku už plánuje zase tvrdou práci. V neděli totiž čeká na Letňany další těžký soupeř v extraligové skupině Západ - pražská Slavia.

Chomutov - HC Letci 0:7 (0:3, 0:2, 0:2)
Branky a asistence: 4. Sklenář (Pinkas), 11. Klikorka (Pinkas, Sklenář), 15. Lytvynov, 24. Sklenář (Navrátil), 37. Jelínek (Šíba), 48. Sklenář (Pinkas), 53. Jelínek. Rozhodčí: Hlinka - Fiala, Schopf. Střely: 29:39. Vyloučení: 6:3. Využití: 0:3. V oslabení: 0:1. Diváků: 100.