Asistentem Aleše Tottera je Frank Kučera
pondělí 21. srpna 2017

Nový "A" tým má konečnou podobu. Trenér hráče chválí

Už více než měsíc se nově složené "A" mužstvo věnuje intenzivní přípravě na druholigovou sezonu. Teď získalo svou konečnou podobu. Trenér Aleš Totter si v současném kádru ponechal tři brankáře, osm obránců a 14 útočníků, s nimiž se během víkendu přehoupl do druhé poloviny testovacích zápasů. Definitivně už je známé i jméno jeho asistenta - je jím Frank Kučera, který měl původně v týmu hrát.

Letci mají za sebou opravdu náročný víkend. V sobotu večer se utkali s pražskou Kobrou, kterou porazili 7:3, aby zhruba 17 hodin po tomto utkání odehráli těžký duel s profesionálním týmem Lausitzer Füchse, zástupcem druhé německé nejvyšší soutěže.

Výsledek 3:5 znamenal teprve druhou porážku v dosavadní přípravě. Už předtím Letňany dokázaly porazit Trutnov a dvakrát i juniorku Sparty.

"Byl to náročný víkend, chtěli jsme si ověřit, jak to mužstvo zvládne," svěřil se Aleš Totter. Jeho družina byla při přestavbě týmu velkou neznámou, zatím si však vede nad očekávání dobře.

Ani kouč ale výsledky nepřeceňuje. "Pracujeme už několik týdnů v režimu, na který ostatní soupeři teprve najíždí. Ono se to všechno vyrovná, ale pro klub, jeho majitele i celý tým je dobré vědět, že budeme konkurence schopni. A to je moc důležité."

Však to může hodně povzbudit i samotné mužstvo, které zatím pracuje přesně podle trenérových představ. "Jsem nadšený z přístupu hráčů, protože tohle se v Česku moc nenosí. Kluci mají nasazení, hrají za každého stavu, už si to sedá i v kabině. A hlavně chtějí. Což je to nejzásadnější."

Potvrdil to i sobotní duel s Kobrou, semifinalistou minulého ročníku, byť soupeř přijel do Ice Areny bez svých šesti opor a brankářské jedničky. "Zůstáváme nohama na zemi, ale ukázali jsme si, že se v sezoně budeme moct měřit s každým," těšilo Tottera.

V neděli to proti Němcům byla opravdová prověrka. A i letňanský kouč uznal: "Nejtěžší soupeř, proti kterému jsme nastoupili. Měli velmi organizovaný tým, hráli signály po buly, dobrá oslabení i přesilovky, všechno bylo z jejich strany systémové. Ukázalo nám to spoustu dalších věcí, na které se musíme zaměřit. Z tohoto pohledu jsme nemohli hrát s ideálnějším soupeřem."

Kouč už před víkendem zúžil kádr o dva útočníky a dva obránce a volnost výběru na postu brankáře nechal na trenérovi gólmanů. Jiří Černoch si nakonec nechal tři jména. "S tím, že je tu v případě potřeby stále určitý prostor pro vyjednávání s možnou posilou," ujasnil Černoch.

Z původní sestavy 12 gólmanů, kteří se o druholigový kádr bili, tak nakonec zůstali David Pírs, Vladyslav Slyusarchuk a Matěj Oliva. První dva jmenovaní jsou odchovanci Sparty, třetí dlouholetá akvizice Letňan.

"Znám je všechny velmi dobře. Záleželo mi i na tom, aby si ti kluci povahově sedli," řekl Černoch s tím, že v sobotním duelu s Trutnovem by se měl v brance poprvé ukázat Oliva. "Udělal na mě velmi pozitivní dojem tím, jak se chce o šanci poprat. Skvěle přistupuje ke každému tréninku."

Předpokládanou jedničkou na startu soutěže by nejspíš měl být Pírs, jenž v minulé sezoně přestoupil ze Slavie do Jindřichova Hradce. "Odchytal teď v přípravě čtyři zápasy, z toho tři velmi slušně. Ten poslední proti Němcům mu nevyšel, ale chytal oba hrací dny," hledal obhajobu Černoch. Slyusarchuk zase naposledy působil ve druholigové Bílině. "Je to velmi poctivý kluk a dobrý parťák do dvojice."

Pokud vám v sestavě chybí známá jména, která byla původně ve hře, není to omyl. Jan Mišner se nakonec s koučem Totterem dohodl na ukončení angažmá z důvodu pracovní vytíženosti.

"Prostě bych nestíhal hrát naplno druhou ligu a během toho chodit do zaměstnání. Mrzí mě to, protože tahle soutěž byla lákavá a vždycky jsem si ji chtěl zkusit," omlouval se kapitán bývalého "A" týmu.

Za Letňany nakonec nebude hrát ani David Pojkar. Obránce s bohatými extraligovými zkušenostmi nakonec kývl nabídce Vrchlabí, a byť u Letců trénuje mládež, na druholigové scéně bude paradoxně jejich soupeřem.

Vyřešen už je otazník i nad Frankem Kučerou. Ten přišel do Letňan z Kobry a původně měl být oporou útočných řad. Nakonec se v klubu domluvil na pozici asistenta kouče a předávat zkušenosti tak bude ze střídačky.

"Tohle je kádr, se kterým chceme dál pracovat. Nevím, co by se muselo stát, aby do něj někdo ještě zasáhl," uzavřel trenér Aleš Totter. "Teď se začneme věnovat dalším věcem. Včetně přesilovek, na které jsme se v přípravě zatím nezaměřovali," plánuje.

Však před sebou mají muži ještě pět přípravných zápasů. Čas na pilování tady stále je.

KÁDR "A" MUŽSTVA V KONEČNÉ PODOBĚ
David Pírs, Vladyslav Slyusarchuk, Matěj Oliva
Obránci
Josef Saňa, Lukáš Kučera, Jakub Kučera, Marek Novák, Bartoloměj Uhlíř, Tomáš Chvála, Petr Janásek, Martin Gebell