neděle 25. března 2012

Finálový turnaj "Dlouhodobé soutěže ročníků 98"

Ve středu 22.3. se konal závěrečný turnaj letos nového projektu Dlouhodobá turnajová soutěž ročníků 98. Zatímco účastníci, kteří bojovali o 1.-4. místo se utkali v Jihlavě, turnaj o 5.-8.místo se konal v ICE ARENĚ Letňany. Družstva Letců, Liberce, Plzně a Sparty se utkala dle předem daného klíče ve dvou semifinálových zápasech. Vítězové se poté utkali o 5.místo, poražení bojovali o místo 7. Letci nakonec doplatili na špatnou produktivitu a díky dvěma těsným prohrám ve finálovém turnaji obsadili 8.místo.

Dlouhodobá soutěž ročníků 98 je novým projektem pro tuto sezónu, který by se mohl stát pravidelným zpestřením pro hráče 8. tříd, kteří tak budou mít možnost sehrát více kvalitních utkání v sezóně předcházející důležitému přechodu do mladšího dorostu - více zde.

V této sezóně sehrála družstva celkem 3 miniturnaje po 2x20 minutách (každá dvacetiminutovka se počítá jako jedno utkání) ve skupinách a následně finálový turnaj dle umístění ve skupině. Do finálového turnaje v Jihlavě, kde se hrálo o 1.-4.místo se probojovala domácí Jihlava, Chomutov, Karlovy Vary a Brno. Do turnaje o 5.-8. místo tak "spadla" družstva Letňan, Liberce, Plzně a Sparty.

4.   LETŇANY 12 4 3 5 11:10 11

- především tato skupina byla, jak je vidět na počtu získaných bodů, hodně vyrovnaná. Nakonec musela rozhodnout minitabulka KV-Plzeň-Letci, ve které měli Letci bohužel jasně nejhorší bilanci.

Model závěrečných turnajů, výsledky a pořadí uvádíme níže:

Letňanští hráči ročníku 98 byli v závěrečném turnaji nasazeni proti soupeři z Liberce, který skončil na třetím místě v modré skupině. V dobře rozehraném utkání se díky brankám Paříka, Kučery, Burdy a Brandejského dostali do vedení 4:2. Dvě branky vstřelil za hosty z Liberce v rozmezí 10-ti vteřin v první dvacetiminutovce Kačírek.
Druhých dvacet minut byli ale Letci horším týmem. Proti skvěle chytajícímu Jiránkovi už se nedokázali prosadit, naopak třikrát inkasovali z hokejky Solenského, Eichlera a 27 vteřin před koncem otočil vývoj utkání hattrickem Kačírek.
Letci tak byli odsunuti díky prohře 5:4 do bojů o 7. místo.

Stejně vyrovnané utkání bylo i další semifinále mezi pražskou Spartou a Plzní. Utkání skončilo ve prospěch jihočechů, kteří dvakrát inkasovali z hokejky sparťanského Martínka a Michnáče, sami se ale střelecky třikrát prosadili díky Jakubcovi, Kantnerovi a Roubalovi.
Soupeřem Letců o sedmou příčku tak byla pražská Sparta díky prohře 3:2 a diváky čekalo malé derby.

Do vedení šla jako první Sparta zásluhou Michnáče, Letci ale vývoj utkání do konce první dvacetiminutovky otočili zásluhou Paříka a Součka. V druhé dvacetiminutovce dokázala díky Michnáčovu druhému gólu Sparta srovnat krok a když to bylo po 40-ti minutách vyrovnané, musela o vítězi rozhodnout trestná střílení.
V nich byla nakonec v šesté sérii úspěšnější Sparta, když vítěznou trefu vsítil Chlouba.

Do finále o 5. místo se tak proti sobě postavila Plzeň a Liberec. Toto utkání bylo co se týče výsledku nejméně vyrovnané. Jednogólového vedení se sice ujal Liberec (11. Jursa), Plzeň ale během čtyř minut utkání otočila (13.Eret, 15.Rubner, 16.Dvořáček).
V druhých dvaceti minutách přidala Plzeň čtvrtou a pátou branku (32.Kodýtek, 39.Roubal), Liberec už pouze v samotném závěru korigoval třetí brankou (40.Eichler).