Útočník devítky miluje Kanadu a vyhlíží góly
středa 20. ledna 2021

DOTAZNÍK Daniela Novotného: Lenoch i školní premiant

Sám o sobě říká, že má sklony k lenošení. Podle trenérů ale Daniel Novotný patří k nejlepším bruslařům deváté třídy a ve škole zároveň naposledy dosáhl na vysvědčení s vyznamenáním. Jaké má rychlík mezi forvardy a držitel historicky vůbec prvního ocenění Letec měsíce (září 2020) záliby mimo hokej, na čem musí do budoucna ještě zamakat a proč si tolik oblíbil zrovna kanadskou krajinu?

HOKEJOVÉ ZAČÁTKY
Jen co jsem začal chodit, už jsem běhal s hokejkou, ale na led mě vzala až starší sestra, když mi bylo šest let. Chodil jsem na kurzy bruslení a pak se mě rodiče rozhodli dát na hokej.

OBLÍBENÍ TRENÉŘI
Marek Horáček, protože mě naučil hokejové základy a týmovost. Trénoval mě čtyři roky. Martin Rousek, ten dokáže být přísný i srandovní a naučil mě řešit těžší hokejové situace. A Jakub Kučera, toho mám prostě rád.

NEJHEZČÍ HOKEJOVÝ ZÁŽITEK
Turnaj v Kanadě v únoru 2020, kde jsme se dostali až do finále. Nakonec jsme získali stříbrné medaile.

Z ČEHO MÁM NEJVĚTŠÍ STRACH
Nejvíc se bojím, co ze mě jednou bude. Občas jsem velký lenoch a nechce se mi nic dělat, tak doufám, že z toho vyrostu.

CO MĚ DOKÁŽE NAŠTVAT
Když za stavu 1:1 netrefím prázdnou bránu. Ano, to se mi opravdu stává…

OBLÍBENÝ FILM A KNIHA
Film Rivalové. Líbí se mi, že i když se Niki Lauda zranil, nevzdal se a jezdil dál. Ale oblíbenou knížku nemám, protože nejsem velký čtenář.

OBLÍBENÁ HUDBA
Nemám jednoho oblíbence. Poslouchám písničky, které slyším v rádiu, ale pak je poslouchám pořád.

OBLÍBENÁ BARVA
Červená.

OBLÍBENÉ ZVÍŘE
Pes, máme doma dva. Dřív jsem chodil s tátou na cvičák, ale teď už na to není čas.

NEJNEOBLÍBENĚJŠÍ PŘEDMĚT VE ŠKOLE
Český jazyk, naopak nejraději mám výtvarnou výchovu a matematiku.

POSLEDNÍ VYSVĚDČENÍ
1,3, i v dalším ročníku bych si přál udržet vyznamenání.

PŘEDSTAVA O IDEÁLNÍ DOVOLENÉ
Někde, kde je hezké moře na potápění.

CO MI CHUTNÁ
Mám rád všechno, ale nejvíc se vždy těším na svíčkovou od mámy.

HOKEJOVÝ VZOR
Connor McDavid z NHL, je rychlý a skvěle řeší hokejové situace.

OBLÍBENÝ HOKEJOVÝ KLUB
Edmonton Oilers, protože za něj hraje McDavid.

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC NA SVĚTĚ
Nemůžu říct, kdo je za mě nejlepší, každému sportovci jde něco jiného.

CO NEJČASTĚJI SLEDUJI NA INTERNETU
NHL zápasy na YouTube, nejlepší přihrávky, hity a góly.

JSEM POVĚRČIVÝ?
Nejsem.

MIMOHOKEJOVÉ ZÁLIBY
Jezdím s kamarádem na skateboardu a na kole, hraju na počítači. V zimě mě baví lyžování.

HOKEJOVÉ CÍLE
Chtěl bych jednou vyhrát Stanley Cup a olympiádu.

PŘIHRÁVKA, NEBO GÓL?
Gól, ale povedená přihrávka mě taky potěší.

ZVLÁŠTNOST V PŘEDZÁPASOVÉ PŘÍPRAVĚ
Žádnou zvláštnost nemám.

CO NEMÁM RÁD V TRÉNINKU
Nemám rád starty. Už jsem říkal, že jsem lenoch (směje se).

NEŠVAR, KTERÉHO BYCH SE RÁD ZBAVIL
Rád bych víc proměňoval gólové šance.

IDEÁLNÍ MÍSTO PRO ŽIVOT
Kanada. Mám rád zimní sporty, v únoru se mi moc líbila tamější krajina. A hlavně je tam hodně zimních stadionů.