Útočník dorostu patřil v sezoně k tahounům
pátek 24. dubna 2020

DOTAZNÍK Maxima Bryckého: Alpy a chemie s matikou

Chce si dávat cíle postupně, protože ví, že jde o správnou cestu. Tím dalším je extraliga dorostu. Šikovný útočník Maxim Bryckyj patří k talentům letňanského hokeje, zároveň je ale úspěšný i ve škole. Baví ho chemie a matika, hokejovým vzorem se pro něj stal David Pastrňák. Kterého nešvaru by se chtěl 14letý forvard zbavit, jaký seriál si v době karantény oblíbil a co mu chybí v Praze?

HOKEJOVÉ ZAČÁTKY
Začínal jsem později než většina kluků. Popravdě si to moc nepamatuji, ale táta mi prozradil, že jsem se poprvé postavil na brusle jenom měsíc před první třídou. Takže mě do týmu vzali až v prosinci.

OBLÍBENÍ TRENÉŘI
Všichni trenéři, kteří mě kdy trénovali, mi toho dali strašně moc, ale určitě bych zmínil pana Rouska a Lucii Arazimovou, která mě postavila na brusle.

NEJHEZČÍ HOKEJOVÝ ZÁŽITEK
Všechna vítězství potěší, ale za vůbec nejlepší zážitek považuji asi první místo na mezinárodním turnaji v Maďarsku v roce 2017. A hlavně proto, že v týmu byla většina kluků z Letňan.

Z ČEHO MÁM NEJVĚTŠÍ STRACH
Z pana trenéra Pojkara (směje se).

CO MĚ DOKÁŽE NAŠTVAT
Když trefím v zápase poněkolikáté tyčku.

OBLÍBENÝ FILM A KNIHA
Popravdě mě teď napadá jenom série knih o Harry Potterovi. Nyní v karanténě koukám spíš na seriály a hrozně se mi líbil Money Heist.

OBLÍBENÁ HUDBA
Oblíbeného zpěváka nebo kapelu nemám, poslouchám tak nějak všechno podle nálady.

OBLÍBENÁ BARVA
Černá.

OBLÍBENÉ ZVÍŘE
Mám hrozně rád psy, ale kvůli mámě bohužel žádného nemáme.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ PŘEDMĚTY VE ŠKOLE
Mezi nejoblíbenější předměty patří určitě chemie a matematika, protože na ně máme fajn učitele a jdou mi.

POSLEDNÍ VYSVĚDČENÍ
Z prvního pololetí letošního roku mám celkový průměr 1,56 z 16 předmětů, což na naší školu vůbec není špatný výsledek.

PŘEDSTAVA O IDEÁLNÍ DOVOLENÉ
Snowboarding v zasněžených Alpách s dobrou partou kamarádů. Nic lepšího si nemůžu ani přát.

CO MI CHUTNÁ
Máma výborně vaří, takže bude těžké vybrat jedno jídlo, ale jedno z mých nejoblíbenějších jsou asi boloňské špagety.

HOKEJOVÝ VZOR
David Pastrňák. Líbí se mi jeho styl hry a přístup k hokeji.

OBLÍBENÝ HOKEJOVÝ KLUB
Z NHL to bude určitě Boston a v Česku fandím Slavii.

NEJLEPŠÍ SPORTOVEC NA SVĚTĚ
Záleží na sportu, ale jako prvního jsem si vybavil Jaromíra Jágra.

CO NEJČASTĚJI SLEDUJI NA INTERNETU
Táta, který mi při rozhovoru pomáhal, bez váhání odpověděl, že "samý blbosti".

JSEM POVĚRČIVÝ?
Ani nějak ne.

MIMOHOKEJOVÉ ZÁLIBY
Hodně jezdím na BMX a někdy chodím s tátou hrát beach volejbal.

HOKEJOVÉ CÍLE
Cíle musí být postupně krok za krokem, a proto je mým nejbližším cílem se dostat do extraligy dorostu.

PŘIHRÁVKA, NEBO GÓL?
Samozřejmě dát gól je vždy větším potěšením, ale bez přihrávek góly nepadají.

MOJE ZVLÁŠTNOST V PŘEDZÁPASOVÉ PŘÍPRAVĚ
Nemám žádné zvláštnosti, nic co by nedělali ostatní.

CO NEMÁM RÁD V TRÉNINKU
Jako každý hokejista, kterého znám, nemám rád bruslení, ale samozřejmě chápu, že to bez něj nepůjde.

NEŠVAR, KTERÉHO BYCH SE RÁD ZBAVIL
Poslední dobou před karanténou jsem si všiml, že při rychlém startu na ledě poskakuji. Místo startu dopředu se někdy odrazím spíš do výšky.

IDEÁLNÍ MÍSTO PRO ŽIVOT
Líbí se mi život v Praze, ale jediné, co mi tu chybí, jsou vysoké hory a ledovce.