Letec jde z Gatineau do Baie-Comeau
sobota 03. ledna 2015

Karabáček v Kanadě mění dres. A těší se na nový impuls

Václav Karabáček zahájí nový rok v novém dresu. V québecké juniorce QMJHL se totiž stal součástí výměny mezi Gatineau Olympiques a Baie-Comeau Drakkar. Odchovanec Letňan v Gatineau odehrál sezonu a půl, během té letošní si připsal 25 bodů v 31 zápasech. "Je mu osmnáct, má velký potenciál. Věříme, že nám hodně pomůže," řekl Steve Ahern, generální manažer hráčova nového klubu.

K tomu trejdu se schylovalo už pár posledních týdnů, vlastně bylo jen otázkou času, kdy se uskuteční oficiálně. Karabáček opustil Gatineau v rámci výměny za 19letého Rusa Valentina Zykova a právo volby ve třetím kole juniorského draftu v roce 2016.

"Děkuju Gatineau za dva hezké roky. A hlavně rodině, která se tam o mě starala," vzkázal talentovaný útočník na svém facebookovém profilu."Teď jsem natěšený do Baie-Comeau."

Jeho dres by měl obléci už v noci ze soboty na neděli i o den později v zápasech s Rimouski Océanic. Hráčův dnes už bývalý klub Gatineau byl v poslední době na přestupovém trhu velmi aktivní a do kádru přitáhl hned několik nových posil.

Už před sezonou si Karabáček pochvaloval, jak je Gatineau silné, ale Slovák Martin Réway, jenž odešel do pražské Sparty, mu možná chyběl víc, než původně předpokládal. Přesto v dosavadní sezoně Karabáček zaznamenal 11 branek a 14 asistencí.

Za to si vysloužil i pozvánku do širší nominace na MS dvacítek, jenže z týmu za podivných okolností na poslední chvíli vypadl (čtěte ZDE).

Podle letňanské trenérské ikony Zbyňka Zavadila přestup Karabáčkovi prospěje. "Jsme spolu v pravidelném kontaktu, probíráme hodně věcí. Venca ten přestup vyhlížel, potřebuje nový impuls a nové působiště vítá," řekl pro web Letců.

Vítají ho i v novém týmu. "Poslat pryč Valentina nebylo snadné, protože toho pro nás za dva a půl roku udělal opravdu hodně," nechal se slyšet Ahern. Mimochodem, Zykov drží klubový rekord z předloňské sezony, kdy vstřelil 41 gólů. "Ale my musíme myslet především na budoucnost týmu. A to je důvod, proč jsme udělali takovéto rozhodnutí."

Karabáček, stříbrný medailista z mistrovství světa do 18 let, byl v loňském roce draftován Buffalem Sabres ve druhém kole. Přes léto tvrdě dřel a nedávno prohlásil, že by se rád letos popral o šanci probít se do NHL.

Nyní má příležitost ožít v novém působišti. V týmu, který poslední dva roky vždy došel až do finále ligy.