Odchovanec Letňan o kempu ve Washingtonu
čtvrtek 16. října 2014

Mám další chuť a motivaci, vzpomíná Vrána na Capitals

Ve švédském Linköpingu z něj vychovávájí hvězdu a on má nakročeno k tomu, aby se hvězdou opravdu stal. Dobře si to uvědomují i v zámoří... Jakub Vrána v něm letošní sezonu ještě nestráví, ale v září ve Washingtonu nemohl nabrat cennější zkušenosti. Ještě dlouho bude vzpomínat na přípravný kemp "A" týmu, kde za Capitals nastupoval po boku hvězd. "Dodalo mi to sebevědomí a motivaci," vzpomíná.

Na Ice Areně v Letňanech visí billboard s fotkou dvou odchovanců draftovaných týmy z NHL. Jedním z nich je i Jakub Vrána, který se na začátku podzimu zúčastnil hokejového kempu. Talentovaný útočník se rychle stal miláčkem Letňan a posléze si své obdivovatele našel i ve Švédsku.

Po draftu, kdy byl zvolen týmem Washington Capitals, mohl znovu své schopnosti ukázat i za oceánem.

Nové prostředí, jiný styl hry a klubové vedení pozorující každý váš pohyb. A po náročném kole tréninků také příjemná odměna v podobě regulérních přípravných zápasů za Washington.

"Prý se mnou byli spokojeni, ale jestli jsem byl spokojený já? Nevím, jestli je to úplně to správné slovo. Vždycky se musí na něčem pracovat," říká skromný útočník.

Na kamarádíčkování prý nebyl moc čas. Každý se musel soustředit sám na sebe. Přesto - kdo ho kromě Ovečkina zaujal nejvíc? "Nicklas Backström a Erick Fehr. Ale dojem na mě udělal i trenér a celé to zázemí v klubu."

Říká se, že hokej v NHL je úplně jiný, což potvrzují i slova 18letého mladíka. "Rozdíl byl už v samotném hřišti. A hráči se chtěli v mých zápasech víc prát než hrát. Ale hokej je holt všude jiný," povídá Vrána.

Nebojí se ale přiznat, že mu velký kemp dodal velkou chuť se prosadit. Možná už při další příležitosti za rok. Nyní dostává hodně prostoru v Linköpingu, kde je moc rád a kde se i bodově prosazuje. Vždyť hned v prvních pěti utkáních zaznemanel dvě branky a asistenci.

Na vlastní oči ho můžete spatřit brzy v Česku, kam s týmem přijede v rámci osmifinále Champions League. Švédům totiž přisoudil los Spartu. Zápas v Praze je naplánován na 4. listopadu. Určitě se bude na co dívat.