Povídání odchovance Letců po kempu Sabres
úterý 07. října 2014

Karabáček: Chválili mě, ale já nebudu spokojený nikdy

Do prvního týmu Sabres se sice nedostal, přesto v Buffalu zanechal parádní dojem. Na Václava Karabáčka pěli samou chválu. Letňanský odchovanec, v létě draftovaný ve 2. kole, už je dva týdny zpět v kanadském Gatineau, kde hraje za tamní juniorský tým. A kam se vrátil posilněný sebevědomím ze zářijového kempu Sabres. "Byl to pro mě neskutečný zážitek," vzpomíná 18letý talent ještě dnes.

Co v přípravném kempu na tebe udělalo největší dojem?
Asi ti lidé a vůbec prostředí kolem toho všeho. Parádní přístupj, jak má být. Každý den jsme měli trénink na suchu i na ledě, poskytli nám neuvěřitelné zázemí. Něco takového jsem ještě nikdy neviděl, hlavně to, jak se tam starají o hráče. Jednou se tam chci dostat a hrát. Udělám pro to maximum, dokud tam nebudu nastálo.

Vedení i pozorovatelé si údajně tvé vystoupení pochvalovalo. Cítíš, že se ti kemp povedl?
Popravdě, já se sebou nejsem spokojený nikdy, protože chci být vždycky lepší. Ale co jsem taky slyšel, tak organizace se mnou byla spokojena hodně. Jsem za to samozřejmě moc rád, dodalo mi to sebevědomí i další chuť. Je to velká motivace.

Co se ti honilo hlavou, když jsi poprvé oblékl dres Sabres?
Tohle já zase moc neřeším. Určitě mě těší, že jsem to logo mohl na sobě mít, ale jinak to beru jako každý jiný dres. Akorát tohle bylo NHL. V čem byl ale super obrovský rozdíl, to byly samotné zápasy, i když to byla jen příprava. Tam je to hlavně o chytrosti a zkušenostech. Jsou to borci.

Tvrdost a chytrost jsi na vlastní kůži poznal i ty. Na sociálních sítích kolovalo video, jak jsi dostal ukázkový bodyček od Nathana Walkera...
Jo jo, na to nejde zapomenout. Já jsem původně hledal volného hráče, ale když jsem se pak podíval před sebe, jen jsem doufal, že se mu vyhnu. Ale on mě překvapil tím, jak je malej, takže jsem to od něj úplně nečekal. Je fakt, že tady se hraje o hodně víc do těla než v Gatineau.

Takže ti teď v kanadské juniorce přijde všechno snadnější?
To určitě, přece jen je to pouze juniorka. Ale i tak to není nic jednoduchého. Musíte to mít dávku sebevědomí, abyste uspěli, bez toho se tady nedá hrát. A z toho kempu jsem si určitě porci sebevědomí přivezl.

Týmu i tobě se na startu ligy daří. Jak se zatím jeví vaše mužstvo v sezoně?
Teď jsme druzí v tabulce, takže jsme spokojeni. Máme našlápnuto správnou cestou, jen nesmíme polevit.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka