Draftovaný Letec míří do zámoří za svým snem
neděle 10. srpna 2014

Nažhavený Karabáček: Na NHL se docela cítím. Už letos

Talentovaný útočník Václav Karabáček dlouho v Česku nepobyl. Poté, co se vrátil před dvěma týdny z nováčkovského kempu Buffala Sabres, kde se ale kvůli zraněnému kotníku na led nakonec vůbec nedostal, sedl v neděli v sedm ráno na letadlo směr zámoří - tentokrát do "domovského" Gatineau, kde se bude připravovat na zářijový hlavní kemp svého týmu NHL. Tam se touží co nejrychleji prosadit do elitní soutěže.

Z mladého odchovance Letců doslova sálá nadšení a chuť dokázat, že na nejslavnější ligu světa má. Ostatně on sám si myslí, že ano a že už letos.

"Pokud bych měl říct, jestli si věřím na NHL už letos, tak říkám ano. V Gatineau to mám rád, ale bylo by pro mě trochu zklamání, pokud bych se neprosadil do sestavy Buffala," řekl Karabáček pro web Letců pár hodin před odletem.

Proč tak silné odhodlání? Na český talent udělalo v červenci obrovský dojem zázemí nejhoršího týmu uplynulého ročníku slavné ligy, sám navíc cítí, že v nově tvořícím se celku má obrovskou šanci se prosadit.

"I když to bude hodně těžké. Byl jsem draftován až ve druhém kole, musím ukázat, že ti kluci přede mnou jsou horší. Ale věřím si," má jasno osmnáctiletý hráč, který strávil devět let v Letňanech.

Svou letní misi v Česku plánoval v pátek zakončit na přípravě mezi pražskou Slavií a Medvěščakem Záhřeb. Důvod? Právě chorvatský tým si jej vybral v draftu talentů KHL. Karabáček u toho chyběl a chtěl se trenérům alespoň ze slušnosti představit.

"Nakonec jsem tam ale nebyl. Po pátečním tréninku jsem byl tak unavený, že jsem jel z Letňan domů se vyspat a chystat se na odlet." Čekal ho totiž dlouhý let se třemi přestupy.

V Gatineau pobude necelý měsíc a poté se z Kanady přesune do Buffala. Za svým snem. "Ale pokud bych se měl nakonec vrátit do Gatineau, určitě nebudu smutný dlouho. Budeme mít výborný tým, podle mě skoro neporazitelný. Hodně našich hráčů vyzrálo a ještě jsme získali dobré posily," dodal na závěr silový křídelník.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka