Letňanský odchovanec je v dějišti MS "20"
pondělí 23. prosince 2013

Vrána se rozehrává. V přípravných duelech byl vidět

Ve svých sedmnácti letech Jakub Vrána zažije už své druhé mistrovství světa hráčů do 20 let. A zatím se zdá, že je na něj dobře připraven. Alespoň to napovídají první dva přípravné zápasy v dějišti šampionátu, který hostí Malmö. U sobotní porážky 2:3 se Švýcarskem připravil oba góly reprezentace, v pondělní přípravě s Norskem zase pomohl vstřelenou brankou a asistencí k vysokému vítězství 8:1.

Když už nemohl mít radost z výsledku utkání, mohla ho těšit alespoň bodová bilance. Dvě asistence na oba góly je vhodná příležitost, jak si před blížícím se startem akce dodat sebevědomí. To si zvedl ještě víc při pondělním utkání, kde sám skóroval.

Generálka jak má být.

Talentovaný útočník Vrána díky svému angažmá v Linköpingu, kde už hraje i dospělou Elitserien, švédské prostředí velmi dobře zná. A bez zdlouhavého čekání se už od začátku snaží naplňovat slova, která řekl před nedávným kempem v Rokycanech: "Chci zúročit zkušenosti, které jsem u dvacítek nabral před rokem."

V sobotní přípravě se Švýcary, kterou Češi odehráli nedaleko Malmö, o sobě vědět dával. Nejprve připravil trefu Patrikovi Marcelovi, který ve 13. minutě vyrovnával na 1:1, a po jeho souhře v přesilovce Ondřej Kaše ve 26. minutě srovnal na 2:2.

Tým nakonec prohrál, ale Vrána kouče rozhodně nezklamal. Už v pondělí měl šanci přesvědčit znovu. A přesvědčil...

Jeho chvíle nastala ve 32. minutě, kdy zvyšoval v přesilové hře už na 4:0. Ještě předtím připravil gólovou pozici spoluhráči Šulákovi. Celé mužstvo pak dovedlo zápas pod kontrolou k jasnému triumfu. A na poslední chvíli nabralo potřebný klid.

Trenér Miroslav Přerost od těchto utkání očekával, že mu napoví, jak jsou Češi na start turnaje připraveni. "Trénink vám nikdy nedá jasný obrázek. Proto jsme zvědavi, jak bude mužstvo plnit herní koncept, a prověříme si také výkonnost jednotlivců," prohlásil pro server hokej.cz.

Teď už se půjde do plných a pořádně zostra. Na druhý svátek vánoční Češi turnaj rozehrají s výběrem USA.