1:0 (13:03)
1:0 (13:03)
1:0 (13:03)

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 27. Hozák (Kastner, Kellerstein), 34. Kropáček (Uhlík, Lytvynov), 39. Kastner (Hozák, Uhlík), 40. Řepík (Kropáček, Kučera), 60. Pejchal (Hrala, Hozák) – 31. Urban (Moník, Chalupa). Rozhodčí: Mejzlík – Žídek, Augusta. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250. Střely na branku: 35:31. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

Brázdil – Gurjevskij, Havelka, Chalupa, Lytvynov, Němeček, Kynčl, Fiala – Švec, Dobrov, Uhlík, Kučera, Řepík, Kropáček, Pejchal, Kellerstein, Nedvěd, Hrala, Hozák (C), Kastner (A).

Krinwald – Oliva, Pelda, Duran, Bendík (A), Fiala, Jirků, Horáček, Chalupa, Chrtek (A), Urban (C), Perička, Tatar, Kozák, Jirků, Moník, Novotný, Šlaicher

Po dvou těsných prohrách si Letci opět dopřáli pocit vítězství. V zaplněném domácím hangáru zvládli už třetí letošní konfrontaci se silným Vrchlabím, když soupeři z Podkrkonoší nasázeli hned pět branek. Čtyři z nich přitom padly v prostředním dějství, které bylo pro konečný výsledek 5:1 naprosto klíčové. Svěřenci Jaroslava Nedvěda si tak upevnili vedoucí příčku v nadstavbové skupině.

Trvalo to ale opravdu dlouho, než si diváci na solidně obsazených tribunách v Letňanech mohli poprvé zařvat „gól“. Čekání ukončila až v čase 26:30 přesilovková trefa domácího kapitána Jiřího Hozáka.

„Vrchlabí nás od začátku dobře bránilo, bylo na nás skvěle připravené. Bohužel jich bylo méně a nás více. Naší aktivitou jsme je utahali a začali jsme mít navrch,“ soudil útočník Lukáš Kastner, po jehož nahrávce Hozák otevřel skóre.

Právě přesilovková akce Letňan, lidově řečeno, otevřela stavidla. V mimořádně plodné druhé třetině nakonec bylo k vidění pět branek a hned čtyři do sítě Vrchlabí.

„Někdy se to povede, že se soupeř po inkasovaném gólu neprobere. Přestane dodržovat taktiku a tím otevře obranu,“ hodnotil Kastner gólově výživnou dvacetiminutovku, v níž k jedné asistenci přidal také trefu na 3:1.

Vypadalo to, že góly z druhé třetiny budou zároveň i poslední. Jednu branku si však Letci přece jen nechali na závěrečnou minutu, na konečných 5:1 uzavřel Tadeáš Pejchal. „Do třetí třetiny jsme šli tak, abychom nedostali branku a udrželi vítězný stav,“ vyložil Kastner karty na stůl. A letňanský plán neinkasovat a zbytečně nedramatizovat závěr utkání vyšel.

Podle jednoho z nejproduktivnějších hráčů A-týmu už se podepisuje pokročilá část sezóny a blížící se play-off. Souboj s Vrchlabím ho v tom jen utvrdil. „Týmy už se znají a vědí, na jaké hráče si musí dát pozor. Je to složitější než na začátku sezóny,“ měl po utkání jasno.

Další mise čeká na Letce už ve středu, kdy se představí na ledě Příbrami.