2. liga 2021/22 - Sever, 1

18. 9. 2021, 17:00

:

Sestavy a další statistiky

Branky a nahrávky: 41. Turek (Wojnar), 60. Kastner. Vyloučení: 3:5. Vyšší tresty 1:1. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Kraval - Horažďovský, Štěpánek. Diváci: 350.

Rodos Dvůr Králové nad Labem

Brázdil - Vašíček (C), Tondr, Petira, Matějíček, Muška, Franc, Voňka - Luštinec, Ježek, Procházka - Havlas, Půhoný, Dvořák - Vácha, Moučka, Hoskovec, Valášek

HC Letci Letňany

Kopřiva - Fiala, Zedek, Houška, Kučera, Lokajíček, Hasil, Pohl, Kolářík - Arnošt, Poul, Turek - Řepík, Wojnar, Hozák (C) - Pejchal, Vacín, Kellerstein - Kastner, Hlaváč, Hrala

Utkání na královédvorském stadionu se už od samého začátku odehrávalo ve velkém stylu, Letci protivníka výhodu domácího prostředí nenechávali využít. „Výborně jsme napadali, narušovali jsme soupeřům plynulost rozehrávky i přechod do protiútoku. Dost času jsme trávili v jejich pásmu, celkově jsme je přestříleli,“ komentoval průběh trenér Jaroslav Nedvěd.

Přes množství šancí se ale v prvních dvou třetinách nepodařilo skórovat ani jedné straně. „Nízká produktivita je obecným problémem českého hokeje, nejen našeho,“ vysvětloval Nedvěd. Výhru si podle něj však zasloužili, i když se na góly nadřeli: „V našem mužstvu jsou mladí kluci, zkušenému soupeři se vyrovnali velice dobře.“

Zvláštní pochvala trenéra mířila brankáři, který Letce v nebezpečných chvílích podržel: „Míra odchytal výborný zápas.“ V závěrečném oslabení se navíc ukázala mentální síla a odhodlání celého týmu, který ustál hru tři proti pěti.

Během napínavého zápasu došlo také na osobní potyčku, domácí Jiří Vašíček, ostřílený mnoha rvačkami z extraligové kariéry, vyzval Tadeáše Pejchala. Férový souboj jeden na jednoho ale s přehledem ovládl letňanský forvard.

Duel byl ale speciální především pro Ondřeje Poula, který v soupeřově dresu dospíval. Ve Dvoře Králové ho hokejově vychovali. Přestože se asistent trenéra vlastně střetnul se svým domovským klubem, z jeho porážky se těšil. „Tři body a jedem s radostí domů,“ shrnul.

Letci tak vyhráli první kolo nové sezony a vstoupili do soutěže vítězně. Potvrdili dobrou formu z přípravy.