Odchovanci
pátek 19. února 2021

Krutil se prosadil do AHL

Dřina, ale stálo to za to. Letňanský odchovanec a český reprezentant z posledního mistrovství světa juniorů Michael Krutil zůstane za mořem až do konce sezony. Perspektivní bek byl v lednu pozván na kemp Chicaga jako hráč bez smlouvy a vybojoval si šanci na setrvání v organizaci. Teď je vše oficiální, Krutil zůstane minimálně do konce sezony na farmě v Rockfordu, s níž podepsal standardní kontrakt.

Na chicagském kempu dostával tvrdé lekce od elitního obránce Duncana Keitha a i díky nim si nakonec Michael Krutil vybojoval setrvání v organizaci Blackhawks. Po přípravném období se teprve 18letý bek přesunul do farmářské AHL, kde bez bodového zápisu sehrál za Rockford IceHogs čtyři utkání.

Tamější trenéry nakonec zaujal natolik, že se mu rozhodli dát standardní hráčskou smlouvu do konce aktuální sezony 2020/21. Krutil by sice věkově mohl spadat do programu soutěží kanadské juniorky, kam většinou stejně staří mladíci odcházejí, program mládežnických soutěží je však za oceánem výrazně omezen pandemií koronaviru. A právě o to je podpis kontraktu cennější.

Letňanský odchovanec, který v Ice Areně hrával až do dorostu, bude mít jedinečnou možnost herní praxe v dospělé soutěži. Talentovaný bek odehrál během aktuální sezony také čtyři zápasy za Litoměřice v Chance lize (1+0) a jeden duel za juniorku pražské Sparty (0+0), draftován byl Blackhawks v roce 2020 z celkové 110. pozice (čtvrté kolo).

„Je to naprosto neskutečné, Chicago je úplně jiný svět. V podstatě tu chodím jen s otevřenou pusou. Tréninky jsou opravdu těžké, ve vysokém tempu. Být na ledě se všemi hokejovými hvězdami, co tu jsou, je obrovská čest. Snažím se od nich okoukat vše, co jen jde," komentoval v exkluzivním rozhovoru pro web Letců Krutil během ledna, kdy svou zámořskou pouť otevíral.

Teď už otevřel novou kapitolu hokejové kariéry oficiálně.

Mladší dorost Michael Krutil

Čtěte také

Podcast hokej zblízka