Odchovanec Jakub Vrána v prestižní anketě
čtvrtek 11. června 2020

Vrána vyhlášen čtvrtým nejlepším hokejistou sezony!

Útočník Jakub Vrána byl vyhlášen čtvrtým nejlepším hokejistou sezony! Stalo se tak během speciálního galavečeru Zlatá hokejka, který se na rozdíl od předchozích let musel obejít bez publika. Odchovanec letňanského hokeje odehrál během ročníku za Washington Capitals 69 zápasů a nasbíral 52 bodů. Anketu ovládl už počtvrté v řadě David Pastrňák, jenž v tomto ohledu napodobil Jaromíra Jágra.

Celý galavečer měl vinou okolností spojených s koronavirem komornější atmosféru. Hlavní aktéři sice mohli být u vyhlašování fyzicky přítomni, veřejnost ale nikoliv. Trenéři, činovníci Českého hokeje a sportovní žurnalisté jako každoročně zvolili deset nejlepších hráčů uplynulé sezony.

Finalisté ankety Zlatá hokejka 2020: Pavel Francouz (Colorado Avalanche, NHL), Milan Gulaš (HC Škoda Plzeň), Filip Hronek (Detroit Red Wings, NHL), Dmitrij Jaškin (Dynamo Moskva, KHL), David Krejčí (Boston Bruins, NHL), Dominik Kubalík (Chicago Blackhawks, NHL), David Pastrňák (Boston Bruins, NHL), David Rittich (Calgary Flames, NHL), Jakub Voráček (Philadelphia Flyers, NHL), Jakub Vrána (Washington Capitals, NHL).

Vrána, který za Letce hrál od první třídy až do mladšího dorostu, v roce 2019 obsadil celkovou 13. příčku. Teď přišel velký posun. Stal se totiž hned čtvrtým hokejistou sezony, když nestačil pouze na Jakuba Voráčka, Dominika Kubalíka a Davida Pastrňáka, jenž vyhrál anketu Zlatá hokejka už počtvrté v řadě a vyrovnal v počtu vítězství Vladimíra Martince. Víc trofejí posbírali už jen Dominik Hašek (5) a Jaromír Jágr (12)

Vrána odehrál v pandemií přerušeném ročníku 69 duelů a zaznamenal celkem 52 kanadských bodů za 25 gólů a 27 asistencí. 

Vyhlášení Zlaté hokejky se však osobně účastnit nemohl, protože aktuálně hraje golfový Memoriál Ivana Hlinky v Karlových Varech. "Děkuji všem, kteří mi dali hlas a kterým se líbí můj hokej. Doufám, že jim svou hrou zase brzy budu dělat radost," komentoval v přednatočeném rozhovoru.

Celkové pořadí ankety Zlatá hokejka 2020
1. místo: David Pastrňák
2. místo: Dominik Kubalík
3. místo: Jakub Voráček
4. místo: Jakub Vrána
5. místo: Pavel Francouz
6. místo: Milan Gulaš
7. místo: David Krejčí
8. místo: David Rittich
9. místo: Dmitrij Jaškin
10. místo: Filip Hronek

Po příští sezoně 2020/21 vyprší 24letému útočníkovi kontrakt na 3,33 milionu dolarů, nadcházející ročník pro něj tedy bude extrémně důležitý. NHL zároveň spřádá plány na dohrání pozastavených bojů, pokračovat by se mělo od play-off dál. Několik celků si zahraje o svou šanci ve vyřazovací fázi během předkola. Oficiální datum zatím uveřejněno nebylo, i tak je jasné, že už zmiňovaná příští sezona začne se zpožděním.

Čtěte také

Podcast hokej zblízka