Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

Vypisuji posledních 30 článků.

21.2.Sníh ani mráz není překážkou. Běhat venku jde i v zimě(red)Pro udržování fyzické kondice a vyčištění hlavy neexistuje jednodušší činnost. Běh patří k naprosto přirozeným aktivitám, a navíc má spoustu přínosů pro naše zdraví. Jenže mrazivé počasí dokáže rázem zničit veškerou motivaci, kterou jsme si cílevědomě vytvořili na začátku nového roku. Běhání v nižších teplotách a kratších dnech je výzva a její přípravu není radno podceňovat. Co všechno do ní patří?
19.2.Tvrdá dřina a sen se naplňuje! Krutil se prosadil do AHL(red)Dřina, ale stálo to za to. Letňanský odchovanec a český reprezentant z posledního mistrovství světa juniorů Michael Krutil zůstane za mořem až do konce sezony. Perspektivní bek byl v lednu pozván na kemp Chicaga jako hráč bez smlouvy a vybojoval si šanci na setrvání v organizaci. Teď je vše oficiální, Krutil zůstane minimálně do konce sezony na farmě v Rockfordu, s níž podepsal standardní kontrakt.
16.2.Letci startují nový projekt! Rozjede se diskuzní podcast(red)Žádné nekonkrétní povídání. Nová podcastová série HOKEJ ZBLÍZKA, která vzniká v Letňanech, bude řešit pomocí panelové diskuze aktuální i dlouhodobá celospolečenská témata v českém hokeji a sportu obecně. Projekt se zaměří například na problematiku vývoje mladých hokejistů, emoční vazbu k činnosti i cíli nebo současný stav českého prostředí. Startuje už brzy! Sledujte sociální sítě a web Letců.
13.2.Změna v realizačních týmech! Vrba bude trénovat Ústí(red)Těžké loučení. Trenér první třídy a asistent šestky s osmičkou Marco Vrba v Letňanech na konci března skončí. Příležitost dostane u extraligového juniorského celku rodného Ústí nad Labem, v novém působišti se přitom chopí role hlavního kouče. Vzniklé mezery ve složení realizačních štábů zacelí Letci z vlastních zdrojů, druháky povede během příštího ročníku 2021/22 šéftrenér základny Ladislav Kadaně.
10.2.Repre je vášeň! Chlapík z JB Sportu objíždí svět už 15 let(red)Hokej je jeho život. Doslova. Jeník Boháč patří ke skalním fanouškům české reprezentace, za posledních 15 let objel všechna mistrovství, která mu okolnosti povolily, a nechyběl ani na dvou olympiádách i Světových pohárech. Od ledu se navíc daleko nehne ani v profesní sféře, pracuje totiž v letňanském JB Sportu. Jak vypadá pravá hokejová vášeň a kolik vůbec pobyt na MS stojí?
6.2.Cesta k flexibilitě? Pravidelný strečink je podceňovaný(red)Protáhnout se před jakoukoliv fyzickou aktivitou je vcelku zažitý stereotyp. Ale vzpomeneme si na zatížené svaly i po každém tréninku? To už je těžší úkol, který sportovci ne vždy plní. Často tento důležitý prvek raději přeskočí, jelikož na první pohled nepřináší nic speciálního a protahovací cviky působí zdlouhavě. Jenže špatná flexibilita může způsobovat dlouhodobá zranění. Jak jim předcházet?
3.2.STALO SE | 14 bodů za 2 dny! Jak řádil uragán Rousek(red)Kvůli zranění vynechal čtyři zápasy, pak se vrátil na led a ve dvou dnech předvedl jeden z nejúžasnějších individuálních výkonů v historii klubu. Už tehdy bylo patrné, že to Lukáš Rousek dotáhne v hokeji daleko... Byl začátek února 2017, když lídr staršího dorostu sestřelil v extralize soupeře třemi góly a čtyřmi asistencemi. Že se něco takového už někomu povedlo? Fajn. Letec to samé den nato zopakoval.
1.2.Když talent září! Kolik Letců hrálo za reprezentaci U20?(red)Dotáhnout svůj dětský sen až do konce. Vysněný cíl si v minulosti splnilo hned několik Letců, jenž se díky celoživotní vášni, dřině a motivaci dostali v hokeji pořádně daleko. Za první velký milník profesionální kariéry bývá pokládána juniorská reprezentace a právě na tu se tentokrát zaměříme. Kteří z hráčů oblékajících během předchozích let letňanský dres se probojovali do národního týmu U20?
29.1.Páťák dělá hudbu a sport: Chtěl bych hrát i v dospělosti(red)Umělecká a sportovní sféra? Kdekdo vám řekne, že skloubit obě činnosti časově není možné, Tadeáš Vojtěch ale přesvědčuje o opaku. Talentovaný páťák se zkraje sezony, která byla následně přerušena kvůli koronavirové situaci, vrhnul na saxofon. Hudbou se zabýval delší dobu, ovšem přesedlání na nový nástroj nikdy není jednoduché a vyžaduje poctivé cvičení. Jaký je režim hudebníka sportovce?
26.1.Z třetí ligy juniorů až k profíkům! Letec píše velký příběh(red)V ročníku 2018/19 ještě nastupoval za Letce v Regionální lize juniorů, teď podepsal svoji první profesionální smlouvu. Jana Zedka si vyhlédla Jihlava, když loni působil v mládežnickém kádru Kralup nad Vltavou. Co vyšlapalo talentovanému bekovi cestu k lídrovi Chance ligy? Hlavně pracovitost a poctivost, 19letý zadák si navíc hned v premiérovém startu zapsal asistenci. Jak na něj vzpomínají letňanští trenéři?
24.1.Hokej a fórky? Legrace musí být, ale má i své mantinely(red)Hokej není jen o dřině a výkonu. Když se daří, v kabinách za zavřenými dveřmi bují fóry, vtípky a legrácky, kterými se tmelí parta, což si uvědomují i v Letňanech. Někteří z koučů dokonce uvolněnou atmosféru sami utváří a intenzivně se s hráči špičkují. Šprýmy je vyhlášená třeba sehraná dvojka Martin Uldrich – David Pojkar. „Sranda nechybí, ale vše je v duchu fair play," ujišťuje první jmenovaný.
22.1.Brankáři světu ještě stačí. Má to své důvody, ví Černoch(red)Je to pravidelné téma nového roku, kdy se probírá neúspěch dvacítky po mistrovství světa. A pokaždé se přitom dojde ke stejnému závěru: hokejový svět nám ve výchově mladých hráčů utíká. Jeden post, kde Česko výrazně na hokejové velmoci neztrácí, ale přece jen ještě zůstal - ten v brankovišti. "Vidím za tím několik důvodů," vysvětluje Jiří Černoch, svazový a zároveň dlouholetý trenér letňanských gólmanů.
20.1.DOTAZNÍK Daniela Novotného: Lenoch i školní premiant(red)Sám o sobě říká, že má sklony k lenošení. Podle trenérů ale Daniel Novotný patří k nejlepším bruslařům deváté třídy a ve škole zároveň naposledy dosáhl na vysvědčení s vyznamenáním. Jaké má rychlík mezi forvardy a držitel historicky vůbec prvního ocenění Letec měsíce (září 2020) záliby mimo hokej, na čem musí do budoucna ještě zamakat a proč si tolik oblíbil zrovna kanadskou krajinu?
18.1.Jak si Letci rozšiřují obzory během distančního tréninku(red)Doba je stále nejistá a Letci se zatím nemohou navrátit do svého klasického režimu. Nezbylo jim tak nic jiného, než si na distanční trénování a výuku zvyknout. Nebýt s kamarády a hokejovou partou je nepříjemné. Čas strávený doma se ale nemusí brát vždy negativně, dá se využít i pro mnoho dalších aktivit. O svých oblíbených činnostech se rozpovídali někteří letňanští hráči. Co je v této době rozveselí?
16.1.OKÉNKO RODIČE | Proč dělám už deset let vedoucí týmu(red)Jestli nevíte, co je opravdová věrnost, asi jste ještě nepoznali Lenku Sitarčíkovou. Matka dvou hokejistů se totiž v Letňanech pohybuje už deset let. Roli vedoucí hokejové kategorie neplánovala, ale díky koníčku prvorozeného syna a manžela podnikla v životě velké změny. Stálo to za to? Členka realizačního týmu dorostu kýve: „Potěší mě, když se na mě hráči obrátí s prosbou pomoci."
13.1.Letec Chalupa driloval vedle Kanea: Neskutečný zážitek(red)Má za sebou životní zážitek a obří motivaci do dalších měsíců. Vždyť se v minulých dnech proháněl po ledě s největšími hvězdami NHL. Do prvního týmu Chicaga Blackhawks se útočník Matěj Chalupa nedostal, ale jeho zámořská štace bude pokračovat v AHL na farmě v Rockfordu. "Stále se musím štípat, jestli je to pravda," svěřil se ze Států v exkluzivním rozhovoru pro web Letňan, kde léta vyrůstal.
12.1.Kadaně promluvil o činnosti svazu, seminářích, Pešánovi(red)Po událostech posledních dní aktuální téma. Zatímco hokej řeší kauzu okolo proslovu šéftrenéra svazu Filipa Pešána zaměřeného na současný stav, letňanský kouč Ladislav Kadaně popsal, jak vůbec struktury Českého hokeje fungují a za pomoci jakých nástrojů probíhá avizovaná spolupráce s kluby. Které prvky je potřeba v aktuálním nastavení změnit a v čem konkrétně spočívá cíl nastavené metodiky?
8.1.Úplně jiný svět... Letec Krutil je v Chicagu plný dojmů(red)Hokejově vyrůstal v Letňanech a rok 2020 byl pro něj mimořádně úspěšný. Michael Krutil si spolu s dalšími třemi Letci vybojoval vstupenku na šampionát do 20 let. Ačkoliv česká reprezentace medaili nezískala, na turnaj bude talentovaný bek dlouho vzpomínat. V září ho navíc draftovalo Chicago, kam po mistrovství ihned zamířil. Jaké má dojmy z aktuálního kempu před startem NHL a co prozradil na spoluhráče?
5.1.HOKEJ ZBLÍZKA | Jak se u hráčů popasovat s pubertou(red)Puberta. U většiny období vzdoru, hledání vlastní cesty i nových zájmů. Nejtěžší roli mají během dospívání dětí rodiče, situaci ale musí ukočírovat také trenéři, kteří díky autoritě spoluutváří budoucnost jedince. Na co by si měli dát hokejisté v krizovém věku okolo přechodu z žákovských kategorií do dorostu pozor? Hlavní roli hraje touha a láska k činnosti, s níž v dětství začali. Ale ani to nemusí stačit...
3.1.Novoroční předsevzetí Letců? Hlavně už hrát zase hokej!(red)Na rok 2020 asi málokdo bude šťastně vzpomínat. Přichystal lidem spoustu překážek, pandemie se navíc stále nechýlí ke konci. Nový čas ale může být úplně jiný. Je plný naděje pro všechny včetně letňanských hokejistů, kterým koronavirus sebral to, co mají nejraději – hokej. Hnacím motorem však mohou být předsevzetí, což si mladí Letci uvědomují. Na čem budou makat a co by si přáli, aby se vyplnilo?
31.12.Novinka! Odložené zápasy rozhodne kámen-nůžky-papír(red)Na rozhodnutí se čekalo dlouho, hned několikrát kvůli němu zasedalo vedení českého hokejového svazu. Na Silvestra padla nad mládežnickým hokejem konečně definitiva. Odložené zápasy všech soutěží se díky nové myšlence činovníků stihnou dohrát ještě do konce ročníku nehledě na vývoj koronavirové situace. Tedy dohrát... Ve speciálním plánu figuruje dětská hra kámen-nůžky-papír.
29.12.Dárky Letců: hokej(k)ová tradice i setkání s osobnostmi(red)Ježíšek je pryč, Letci se však k přípravě na ledě v povánočním období nevrací. Republika se zařadila zpátky do pátého stupně protiepidemického systému PES, který nepovoluje ani venkovní trénink po šestičlenných skupinách. Řada letňanských hráčů bude ale na návrat dobře vybavena, protože posílila svůj palebný arsenál. Pod stromečky nechyběly hokejky ani další dárky se sportovní tematikou.
26.12.MS do 20 let se čtyřmi Letci! A jak je vidí česká média?(red)Čtyři! Takový počet hráčů měli Letci na MS do 20 let jednou jedinkrát: když loni hostily turnaj Ostrava s Třincem. Ani jeden start si tehdy nepřipsal jen Ivan Lytvynov, který zůstal pouze v roli náhradníka. Teď je místo Lytvynova jiný odchovanec klubu - zadák Michael Krutil doplnil už loňské trio Lukáš Pařík, Karel Klikorka, Martin Hugo Haš. Šampionát v Edmontonu začíná. Jak letňanské kvarteto vidí česká média?
24.12.Vánoční dárek pro Letce! Klub má novou vlastní hymnu(red)Letos celá společnost prožila těžkou zkoušku. Vánoční čas je tak ideální pro odpočinek a trávení chvil s rodinou. A taky pro rozbalování dárků! Letňanský klub nezůstává pozadu, na Štědrý den si pro vás přichystal malé překvapení. Vedoucí 3. třídy Jindřich Hrabák totiž složil novou hymnu věnovanou všem Letcům! „Cílem hlavně je, aby písnička dětem zlepšila náladu a povzbudila je,“ doplnil autor písně.
22.12.KVÍZ | Znáte dobře svůj klub? aneb 20 otázek z roku 2020(red)Znáte dobře prostředí, kde hrajete hokej? Máte všeobecný přehled o klubu, jehož jste členy? Sledujete pravidelně oficiální webové stránky Letců? Je na čase to zjistit formou vědomostního kvízu. S blížícím se koncem roku 2020 vám nabízíme 20 různých otázek, na které jste během minulých měsíců mohli najít odpověď. Obstojíte? To si můžete ověřit na našem Facebooku a Instagramu. Tipovačka začíná!
18.12.Tomáš Fabiánek: Sezona v dorostu? Nezažil jsem lepší(red)Období strávené v dorosteneckém kádru si dodnes s úsměvem připomíná. V tehdejším útoku si s Lukášem Rouskem mladý forvard perfektně sedl, v ročníku 2015/16 oba nasbírali přes 120 kanadských bodů. Ačkoliv už studuje vysokou školu, do Letňan se Tomáš Fabiánek stále rád vrací a pomáhá A-týmu. „Tréninky tu mají smysl a vyhovuje mi, že dostávám hodně prostoru na ledě,“ pochvaluje si.
16.12.Nová vlna opatření je tu. Letci musí opět trénovat venku(red)Dva týdny mohli Letci trénovat na ledě, teď se znovu musí vrátit mimo vnitřní prostory. Protiepidemický systém (PES) se totiž hodnotami pohybuje již několik dní ve čtvrtém stupni z pěti, tudíž signalizuje zvyšující se potenciální riziko nákazy. Letňany přípravu nepřeruší, realizační týmy budou společně s hráči pokračovat od nadcházejícího pátku po šestičlenných skupinách mimo útroby Ice Areny.
13.12.DOTAZNÍK Davida Pojkara: Tenis, lyže a osobité rituály(red)David Pojkar je důležitou součástí sedmé třídy, zároveň obléká kapitánský dres. Hlavní motivací k lepším výkonům je mu bezpochyby otec, bývalý profesionální obránce a letňanský trenér. Dvanáctiletý útočník se ale přes rok nevěnuje pouze hokeji, mezi záliby řadí i cestování nebo lyžování. Ve škole se mu daří na výbornou a před každým zápasem nezapomíná na pár nezbytných důležitostí. Které rituály dodržuje?
11.12.Finální nominace na MS U20! Do Kanady míří čtyři Letci(red)Čtyřicet hráčů včetně čtyř letňanských odchovanců bojovalo na přípravném kempu o nominaci na mistrovství světa do dvaceti let. Z juniorského kádru se mělo vyřazovat v sobotu, finální změny ale nečekaně nastaly už o den dřív. Důvodem bylo oznámení přímo z Kanady, organizátoři šampionátu nakonec potřebují soupisku dříve, než bylo v plánu. Kufry si nakonec mohou balit všichni někdejší Letci.
9.12.Na fofr jsem zvyklý a hokeje se nevzdám, říká Hušpauer(red)Málokdy se přes den zastaví. Martin Hušpauer je úspěšný v prostředí realitních kanceláří, jeho celoživotní láska k hokeji však nikdy nevymizela. Cesta mezi Letce se mu otevřela poté, co přihlásil svého syna na kurz bruslení. Dnes je nejen otcem a makléřem, navíc plní roli trenéra. A jak všechno časově zvládá? „Občas se musím hecnout, ale nic si nechci nechat vzít," popisuje s úměvem kouč pětky.
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2021 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS