Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

V červenci 2016 vyšly tyto články:

28.7.Poraženecká nálada? Ani náhodou, Letňany chtějí uspět(opa)Už v pondělí začala ostrá příprava mladšího i staršího dorostu na novou sezonu. Oba výběry Letců čeká měsíc plný dvoufázových tréninků a také první zápasy, v nichž se ukáže, jak na tom jednotlivé týmy jsou a na jaké pozice budou moci pomýšlet. "Cíl je ale jasný, chceme postoupit do play-off. Přece nemůžeme jít do ročníku s poraženeckou náladou," říká Martin Rousek, kouč staršího dorostu.
24.7.Bleskové ruce aneb Jak Karabáček "vykoupal" gólmana(opa)Při draftu v roce 2014 nešel na řadu tak brzy jako jiný letňanský odchovanec Jakub Vrána a všeobecně se očekávalo, že šanci v NHL dostane také později než on. Jenže hokejový útočník Václav Karabáček na konci května podepsal s Buffalem nováčkovský kontrakt a v polovině července ve městě zaujal na kempu mladých talentů bryskním nájezdem. Jako by řekl: "Lidi, musíte se mnou počítat!"
18.7.I Tarja umí hokej. Ale musím se naučit zvedat puk, říká(opa)I když většinou bývá jedinou holkou ve chlapeckém týmu, v kolektivu třeťáků se rozhodně neztratí. Sedmiletá Tarja Procházková chodí v Letňanech poctivě na tréninky a plánuje si, že by hokej chtěla hrát až do dospělosti. Do té doby ale musí pořádně natrénovat střelbu nahoru, která jí prý pořád ještě moc nejde. "Nemůžu zvednout puk, protože je moc těžkej. Ale bruslení mi už jde. I pozadu," vypráví.
14.7.Vrána prováděl parťáka z Kanady po Praze: Byl nadšený(opa)Už sice uplynula řada týdnů od finálové prohry v zámořském Calder Cupu, přesto ze sebe letňanský odchovanec Jakub Vrána pořád neoklepal silné zklamání. V zapomínání mu však pomohla návštěva ze zámoří: do Prahy dorazil jeho týmový parťák Liam O´Brien, jenž si v minulé sezoně zahrál i třináct zápasů v NHL za Washington Capitals. "A byl tady z toho všeho nadšený," říká Vrána.
9.7.Hokej ve Skotsku? Úžasné, divili byste se, vypráví Dobroň(opa)V nadcházející sezoně měl vést letňanskou juniorku, ale pak se mu naskytla nevšední nabídka trénovat ve Skotsku. Jelikož tam už Michal Dobroň v minulosti působil, tak bylo okamžitě jasno. Byť dobře věděl, že svým rozhodnutím nepotěší vedení Letců, kteří kvůli tomu musí na poslední chvíli hledat jeho nástupce. "Jsem rád, že to takhle dopadlo a vrátím se," říká zkušený bek a nyní i kouč.
5.7.Být lepší hokejista = trénovat jako americký fotbalista(opa)Víte, jak se řekne anglicky sportovec? Athlete. Ano, být komplexní znamená zvládat řadu atletických dovedností a tím pádem mít náskok před ostatními. Platí to pochopitelně i pro hokej. Proto se Letci v přípravném období na novou sezonu vrátili k zajímavým tréninkům ve společnosti hráčů amerického fotbalu. "Atletismus totiž nemá na světě žádný jiný sport líp promakaný," říká Jan Zlatohlávek.
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2021 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS