Archiv článků

archiv článkůarchiv aktualit

V červenci 2014 vyšly tyto články:

1.7.Vítej u nás, vzkazují Vránovi natěšení fanoušci Capitals(anv)První dny ve Washingtonu má za sebou odchovanec Letců Jakub Vrána, jehož si na draftu vytáhli Capitals coby svoji jedničku. I proto se mladý útočník stal během víkendu centrem pozornosti nejen pro klub, ale také pro jeho fanoušky. Jak Vránovi, tak i druhému draftovanému Letci Václavu Karabáčkovi se zatím v zámoří dostává pozitivních ohlasů. Odteď ale budou muset příznivce svých týmů přesvědčit.
2.7.Kuba si hned všechny získal, překvapilo Kučeru po draftu(cze)Když se ze zámoří vrátil domů, hned zavolal trenérovi Zbyňku Zavadilovi. "Protože to, co se teď děje, je jeho obrovská zásluha," tvrdí Vojtěch Kučera. Majitel letňanského klubu prožívá slastné pocity. Nejen že byli Jakub Vrána s Václavem Karabáčkem draftováni do NHL, ale Vrána se navíc dostal do organizace, v níž Kučera pracuje jako skaut. Promyšlený tah? "Spíš příjemná náhoda," usmívá se letňanský šéf.
2.7.Vrána senior: Je to pohádka. Letňany na ní mají zásluhu(cze)Životní zážitek a nesmírná hrdost. To minulý víkend prožíval a cítil během draftu NHL Karel Vrána. Otec Jakuba, první volby Washingtonu Capitals, přesto ujišťuje: "Jsem na kluka stejně hrdý před draftem i po něm." Lepší výsledek si však těžko mohl přát. "Možná jsem doufal v první kolo, ale být třináctý v pořadí je skvělé číslo. Navíc jde do takové organizace jako Capitals," rozplývá se. Má samozřejmě důvod.
3.7.LETCI SOBĚ: Tým bez mazáků a bažantů byl blízko senzaci(anv)Byli blízko historickému úspěchu. A play off jim v nejvyšší soutěži už pomalu otevíralo náruč. Jenže nakonec ji zavřelo před nosem a do svých řad pustilo soupeře. Přesto minulou sezonu jako na houpačce - mimo jiné se změnou trenéra už po osmém kole - hodnotí veskrze všichni zúčastnění kladně. Co byla zač parta mladšího dorostu? Více již v devátém dílu našeho seriálu LETCI SOBĚ.
5.7.Burda se stal Letcem sezony. Klub ho odměnil bruslemi(cze)Vedení klubu si nevšímá jen týmových výkonů, ale také poctivé individuální práce. A nejlepšího Letce umí bohatě odměnit. Když Václav Burda vyhrál veřejnou anketu o nejužitečnějšího hráče sezony, rozhodli se majitelé Letců svou naději odměnit. Útočník dorostu si z rukou Františka Kučery převzal nové brusle v hodnotě 16 tisíc korun. "Nečekal jsem to. Moc za to děkuju," svěřil se talent.
6.7.Po dobrém soustředění Antoše zklamal přístup mužstva(anv, cze)Momentálně si užívá dovolenou před tím, než od srpna naskočí do ostré přípravy na novou seonu. A protože má starší dorost obměněný kádr, zpestřil si červen třídenním soustředěním v Krkonoších. Zatímco tam se trenérovi Milanu Antošovi přístup hráčů líbil, o celkové docházce některých jmen má úplně jiné představy. Však si na toto téma plánuje vzít řeč. To chce udělat jako jednu z prvních věcí.
7.7.Burda: Jsem tichý kluk. Radši mluvím výkony než slovy(anv, cze)Teď si užívá dovolené, ale ještě předtím dostal od klubu profesionální brusle. Vždyť byl vyhlášen nejužitečnějším Letcem minulého ročníku. Václav Burda by v 15 letech mohl hrát ještě v mladším dorostu, avšak na sezonu se už připravuje se starším. Na sezonu, v níž se chce zase posunout o něco výš. A třeba se o další malý krůček přiblížit svému snu. "Chci se dostat na co nejvyšší úroveň," říká.
13.7.LETCI SOBĚ: Síle a soudržnosti pomáhaly zpovědi u svíčky(cze)Soupeři si před bitvami s nimi malovali na tváře válečné barvy. A přiznávali, jaký postrach letňanští šesťáci v minulé sezoně budili. Tahle parta fungovala jako opravdová rodina, jíž šéfoval mezi hráči oblíbený trenér. Společně žili toužený sen, který se rozplynul těsně pod vrcholem. A ukončil tak jednu krásnou éru... Snad proto seriál LETCI SOBĚ vrcholí posledním dílem právě o nich.
16.7.Na ledě bude více prostoru. Pro Letce to může být potíž(anv, cze)Revoluční změny čekají evropský hokej. Nejen ten dospělý, ale i ten mládežnický. Mezinárodní hokejová federace IIHF se totiž rozhodla pozměnit pravidla směrem ke zrychlení a zkvalitnění hry a po vzoru NHL zvětšila útočná pásma nebo zavedla hybridní zakázaná uvolnění. Co to znamená pro letňanské Letce? "Čeká nás s hráči hodně, hodně práce," ví už nyní třeba kouč staršího dorostu Milan Antoš.
16.7.Capitals už dali Vránovi smlouvu, Karabáček je v Buffalu(cze)Jeden momentálně absolvuje kemp v Buffalu, druhý ho má ve Washingtonu za sebou. Jakub Vrána je na rozdíl od Václava Karabáčka už zase zpět v Česku, ale ze zámoří se doslechl radostnou zprávu. Vedení Capitals zaujal natolik, že se s ním rozhodlo podepsat tříletý nováčkovský kontrakt. Letňanský odchovanec, třináctka letošního draftu, se tak opět mílovým krokem přiblížil snu zahrát si slavnou NHL.
18.7.Velký zájem, pět kustodů, super zázemí, nadchlo Vránu(cze)Když se objevila zpráva, že si ve Washingtonu řekl o tříletý nováčkovský kontrakt, on už to věděl den předtím. "Udělalo mi to obrovskou radost," přiznává Jakub Vrána. Letňanský klenot je zpět ze zámoří a momentálně se v zázemí svého mateřského klubu připravuje na příští sezonu. V září do americké metropole míří zpět - zkusit se poprat o místo v prvním týmu Capitals, kde na něj pějí samou chválu.
21.7.Starosta odchází z Letňan. Chce obhájit titul s Libercem(anv)Další Letec roztahuje křídla a vylétá z letňanského hnízda. Stále ještě patnáctiletý bek Martin Starosta opouští klub bratří Kučerů, aby zamířil na sever Čech do celku úřadujících šampiónů – staršího dorostu libereckých Bílých Tygrů. "Byla to pro mě první volba - já se v Liberci narodil, mám tu příbuzné a je to ambiciózní klub," svěřil se urostlý obránce poté, co oba kluby potvrdily jeho přestup.
22.7.Dělám kickbox, protože budu hrát víc do těla, tvrdí Krutil(anv)Hokej je pro něj zábavou, vášní, životem... Prostě vším. A milovaný sport zatím Michaelu Krutilovi vrací všechno zpět. Urostlý 12letý kluk je podle mnohých jedním z nejlepších obránců - ne-li nejlepším - napříč celou republikou ve své věkové kategorii. Má takový talent, že v následující sezoně přeskočí sedmou třídu a bude hrát rovnou za osmičku. Milovník potápění totiž myslí na hokej téměř neustále.
24.7.Zraněný Karabáček: V Buffalu pořád mluvili o Špačkovi(anv)Václav Karabáček je zpátky doma. Také druhý draftovaný odchovanec letňanských Letců se vrátil z tréninkového kempu v zámoří do Česka. V organizaci Buffala Sabres, které si ho v červnu vybralo jako 49. volbu, ještě nováčkovskou smlouvu nedostal, neboť zatím neměl ani možnost ukázat své schopnosti. Za čtyři dny kempu se totiž na ledě kvůli zraněnému kotníku neobjevil ani jednou.
28.7.Nebudeme hráče pouštět pro nic za nic, upozorňuje klub(cze)Pracujeme na vývoji našich hráčů a máme zájem vychovat další velké naděje pro elitní hokej. Ale nebudeme je bezdůvodně a zadarmo pouštět do konkurenčních týmů. Tenhle jasný vzkaz vyslalo vedení letňanského klubu poté, co někteří Letci mezi uplynulou sezonou a tou příští zvažovali odchod jinam. Někdy přitom neopodstatněný a bezdůvodný. A ve většině případů pod nátlakem rodičů.
30.7.Pekelně ostrý start. Dorostenecké týmy zahájily přípravu(anv, cze)Doba relativního odpočinku a klidu je u konce. V letňanské Ice Areně opět začínají být pořádně slyšet hlasy malých i velkých Letců. Právě tento týden začala před novou sezonou příprava na ledě pro extraligové týmy mladšího a staršího dorostu. Jako první se v pondělí pustila do pořádně ostrého drilu parta Tomáše Blažka, kádr Milana Antoše pro změnu rozjíždí ostrou fázi přípravy od středy.
 
Příští utkání
 
 
 
Copyright © 2011-2021 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS