Malí Letci uspěli ve čtyřech z šesti případů
úterý 18. října 2016

Žáci si nevedli špatně, v Pardubicích se nadělovaly góly

Další hrací víkend je minulostí a v táboru žáků se dá hovořit o spokojenosti. Pětka Letců nejprve zaslouženě porazila Benátky, pak i přes porážku sehrála vyrovnanou partii s Mělníkem. Šestka s osmičkou si otevřely střelnici v Pardubicích, kde v obou případech vyhrály vysokým rozdílem. Sedmáci proti Benátkám makali jen polovinu utkání, a proto padli. S Mělníkem se ale zvedli a po zásluze slavili.

Pětka potěšila týmovým výkonem

Páťáci o víkendu potěšili trenéra Jana Zlatohlávka. Nejprve se jim povedlo zaslouženě porazit Benátky nad Jizerou vysoko 8:3, den nato nedali nic zadarmo ani nejlepšímu týmu soutěže z Mělníka. I přes prohru 2:3 byl kouč spokojen, když výkon týmu okomentoval jako nejlepší letošní.

Proti Benátkám Letci určili ráz utkání už v první třetině, kterou ovládli přesvědčivě 4:1. "Utkání jsme od první do poslední minuty kontrolovali. Soupeře jsme přebruslili a přehráli. Jen ve třetí třetině jsme inkasovali dvě laciné branky," popsal kouč Zlatohlávek. Mrzet to ale jeho svěřence nemuselo, jelikož to zápas nenarušilo. "Podali jsme solidní výkon, bylo to zasloužené vítězství."

Na ledě vedoucího celku z Mělníka to ale mělo být něco úplně jiného, což se potvrdilo. Letňany ovšem nepřijely do středočeského města odevzdat body. Favoritovi daly pořádně zabrat. "Potrápili jsme je, dvě třetiny jsme byli dokonce lepším týmem. Hráči bojovali, dobruslovali, blokovali střely a vytvořili si řadu šancí, které bohužel neproměnili," litoval trenér.

Ve třetí části se utkání překlonilo na stranu Mělníka, který se dvakrát prosadil góly z dorážek. Letci pak stačili jen zkorigovat konečný výsledek. Výkon ale v tomto případě předčil výsledek, což uznal i sám trenér. "Podali jsme zatím nejlepší týmový výkon v lize. Pochvalu zaslouží celý tým," uzavřel Zlatohlávek.

5. třída: HC Letci - Benátky nad Jizerou 8:3 (4:1, 2:0, 2:2)
Branky domácích: Porubský 3, Žák 3, Herčík, Neuhäusl. Asistence: Porubský 2, Neuhäusl, Riley, Žák.

Mělník - HC Letci 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Branky hostů: Kudrna, Hynek. Asistence: Dvořák.

Forma šesťáků pokračuje dál

Šestá třída si zatím vede v nové sezoně nejlépe ze všech žákovských týmů a nic se nezměnilo ani po víkendovém utkání v Pardubicích. O jasné výhře se rozhodlo v prostřední třetině, kdy Letci nasázeli sedm gólů. Nakonec z toho byla výhra 9:2.

"Výsledek odpovídá průběhu zápasu. Na druhou stranu tam bylo až zbytečné předržování kotoučů. Každopádně to byl jednoznačný duel," hodnotil trenér Ladislav Kadaně.

Jeho mužstvo se veze na vítězné vlně pěti utkání. Teď má ale před sebou těžký dvojzápas se soupeři, se kterými na začátku soutěže ztratilo body. "Čeká nás Mladá Boleslav a Hradec Králové, což jsou velmi silné týmy. Budeme se na to muset pořádně připravit," vyhlíží Kadaně program příštích týdnů.

6. třída: Pardubice - HC Letci 2:9 (0:1, 0:7, 2:1)
Branky hostů: Vašíček 3, Brytski 2, Svoboda, Šrámek, Vosmík, Hnízdil. Asistence: Vašíček 2, Svoboda 2, Jelínek, Brytski, Flieger, Štípek.

Sedmáci si vyříkali chyby a makali

Letňanská sedmička byla o víkendu úspěšná v jednom ze dvou případů. Proti Benátkám dokázali svěřenci trenéra Martina Kotyry zabrat až ve druhé polovině zápasu, a proto prohráli 4:8. Náladu si spravili o den později, kdy dotáhli k vítězství 5:3 vyrovnaný souboj s Mělníkem.

Když se nehraje naplno celý zápas, jen těžko se vyhrává. To je stará známá pravda. Třetinu a půl se Letci trápili a soupeř jim odskočil na rozdíl tří branek, což se i přes zlepšený výkon nepovedlo dotáhnout.

"Nejde hrát jen 30 minut zápasu, protože zbytek utkání nám chyběl k tomu, abychom uhráli lepší výsledek," vysvětloval asistent trenéra Marek Horáček. "Druhou půlku kluci makali a snažili se. To ale bylo pozdě. Po zápase jsme jim řekli, že takhle to nejde," pokračoval.

A evidentně to zabralo, v Mělníku to už bylo lepší. Do druhé třetiny se šlo za vyrovnaného stavu 2:2, pak ale Letci dokázali strhnout vedení na svoji stranu a nakonec i díky trefě do prázdné branky vyhráli o dva góly.

"Bylo to prvně, co jsme hráli na tři lajny. Kluci dodržovali krátká střídání a poprvé vydrželi hrát celých 60 minut," chválil své svěřence trenér Kotyra. I přes to ale nepřehlédl některé nedostatky. "Bylo tam hodně individuálních chyb. Ale oba gólmani zachytali výborně, jinak bychom dostali víc než tři branky," dodal.

7. třída: HC Letci - Benátky nad Jizerou 4:8 (1:1, 1:4, 2:3)
Branky domácích: Blažek 2, Kužel, Kovaljov. Asistence: Štípek 2, Pražák, Blažek.

Mělník - HC Letci 3:5 (2:2, 0:1, 1:2)
Branky hostů: Štípek, Blažek, Vašíček, Kudrna, Křišťan. Asistence: Křišťan, Šercl, Blažek.

Osmáci si zřejmě oblíbili čtrnáctku

Už podruhé v řadě se osmákům povedlo vsítit čtrnáct gólů. Po domácí kanonádě s Kolínem si zastříleli i v Pardubicích, odkud si vezou plný počet bodů a skóre 14:5.

Vysoká výhra se však nerodila tak lehce, jak by se mohlo na první pohled zdát. "Odehráli jsme špatnou úvodní třetinu, ale v šatně jsme trošku zahrozili a pak se to zvedlo," vysvětloval letňanský kouč Martin Uldrich.

Svoji skutečnou sílu ukázalo mužstvo nakonec až v posledním dějství, které ovládlo 7:0. "Kdyby kluci hráli od začátku naplno, mohl být klid po první třetině. Možná ten vlažnější vstup zapříčinila cesta a následné čekání na zápas. I když jsme vysoko vyhráli, hráči z toho úplně dobrý pocit neměli," přiznal Uldrich.

Po dvou slabších soupeřích čeká osmičku náročná práce. Mladá Boleslav, Hradec Králové a pražská Slavia, to bude jiná káva. "Na tyhle zápasy se těšíme, protože nás pořádně prověří," řekl trenér Letců.

8. třída: Pardubice - HC Letci 5:14 (4:4, 1:3, 0:7)
Branky hostů: Broš 5, Dobrov 4, Strnad 3, Václavík, Tůma. Asistence: Straka 5, Tůma 3, Václavík 3, Trunda 2, Pinkas 2, Broš, Bucek.