Letci vstoupili do druhé půlky základní části
neděle 27. listopadu 2016

Roudnice oživila vzpomínky. "Áčko" se na body nadřelo

Dva slepené góly v rozmezí 45 vteřin pomohly k cennému obratu. Letňanské "áčko" se na vítězství v Roudnici nad Labem hodně nadřelo, ale bleskovým úderem v úvodu poslední třetiny dokázalo otočit vývoj zápasu. Rozjetí Letci tak potvrdili svoji vedoucí pozici v tabulce a se 16 body dominují Pražskému přeboru. Sobotním utkáním zároveň vstoupili do druhé poloviny základní části.

Z Roudnice se nevozí body vůbec snadno. Stačí si vzpomenout na loňskou sezonu - tehdy dominantní Letňany ztratily v soutěži jediný bod, a bylo to právě za remízu na roudnickém ledě.

Ani letos si soupeř nepočíná vůbec špatně. Sobotní bitva byla vlastně soubojem prvního s druhým.

To už sice neplatí, protože Roudnici na druhém místě vystřídala Hvězda, přesto výhra vyžadovala trpělivost, disciplínu a pořádnou dřinu. Neodpovídá tomu jen skóre, přiznávají to sami Letci. "Trpěliví jsme byli i nebyli. Je pravda, že ve druhé třetině už nás to trochu deptalo," řekl kapitán Jan Mišner.

"V jiných zápasech jsme zvyklí tvořit, ale soupeř na nás vyrukoval s nátlakovou hrou, a tak jsme museli přehodnotit taktiku. Začali jsme hrát jednoduše, nahazovat víc puky a hlavně chodit do brány."

Vyplatilo se. Jeho parta se sice dostala díky Marku Horáčkovi do rychlého vedení, jenže po dvou třetinách ztrácela 1:2. Pak ovšem ve 42. a 43. minutě otočili skóre Ladislav Kadaně a Matěj Štěpán a od té doby Letňanští převzali kontrolu.

"Ale musím pochválit Havlase, protože ten nás několika zákroky vyloženě podržel. Chytal fantasticky," chválil Mišner brankáře Lukáše Havlína. "Ve třetí třetině jsme do toho už dupli a Roudnice fyzicky odpadávala. Navíc to v závěru nezvládla psychicky a nechala se vylučovat."

Sám Mišner, nejproduktivnější hráč celé soutěže, využil v závěru duelu dvojnásobnou početní převahu a pečetil na konečných 4:2.

Roudnice dosud prohrála jen s týmy Letňan a Hvězdou. "Mají kvalitu, ale my jsme si potvrdili sílu týmu," ocenil letňanský útočník, byť v základní sestavě chyběli tři hráči. Na následující duel Letci přivítají Louny. A pak už přijdou na řadu dva pikantní souboje s Lomnicí nad Popelkou a především Hvězdou.

Roudnice nad Labem - HC Letci 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 7. Kasal (Drábek), 30. Brandejský (Cerman, Nenadál) - 2. Horáček (Kadaně), 42. Kadaně (Novák), 43. Štěpán, 58. Mišner (Zima).