Za "A" tým Letců poprvé chytal Hamalčík
čtvrtek 12. října 2017

Prohra v Sokolově? Jeden z nejlepších zápasů, říká kouč

Navzdory porážce by to mohl být v mnoha ohledech velmi slibný zápas. Zápas, od kterého se letňanské "A" mužstvo může odrazit dál. Ve středu sice těsně podlehlo papírovému favoritovi 2:3, ale v Sokolově zanechalo sympatický dojem. Takový, že ho ocenili i na straně soupeře... Teď si Letci po několika měsících usilovné dřiny konečně dopřejí pár dní volna. Další utkání je čeká až příští sobotu.

V polovině poslední části rozjeli stíhací jízdu. Jenže kromě nepříjemného soupeře bojovali ještě s rychle ubíhajícím časem, a tak se Letcům obrat nezdařil. Po dvou třetinách ztráceli už 0:3, avšak góly Franka Kučery a Petra Havlůje je dostaly zpět do hry.

V závěru už mnohdy chyběly jen centimetry nebo kus potřebného štěstí.

Ani power-play nepomohla.

Domů se však tenhle tým přesto vrátil se vztyčenou hlavou. Třebaže prohrál už třetí bitvu v řadě a v tabulce - s nejvyšším počtem odehraných zápasů - se dál krčí na devátém místě s šesti nasbíranými body.

"Možná ze Sokolova nevezeme žádný, ale po celý zápas jsme předváděli vydařený výkon," svěřil se kouč Aleš Totter. "Bohužel jsme byli 50 minut střelecky impotentní. A zase nás srážela zbytečná vyloučení."

Jenže pozitiva tentokrát vysoce převyšovala těch pár negativ...Však i funkcionáři ze Sokolova po utkání sportovně vyjádřili letňanskému nováčkovi poklonu: "Byl to nejlepší hokej, který jsme tu letos zatím viděli. Vydržte, a čeká vás úspěšná budoucnost," slyšel od nich Totter povzbuzující slova.

Pěkné, že?

A to se mužstvo v poslední době musí vypořádat s početnou marodkou, někteří jednotlivci nově bojují i s virózou. Kvůli ní například necestoval na západ Čech Josef Saňa, jeden z klíčových beků. Do branky nenastoupil ani David Pírs, byť zůstal alespoň na střídačce jako náhradník.

Jedničkou byla tentokrát zcela nová tvář. Tedy v Letňanech dobře známá, jen v "áčku" si Petr Hamalčík, věkově spadající do staršího dorostu, odbyl proti Sokolovu premiéru.

Ano, ten Hamalčík, který na startu sezony trochu kuriózně pendloval mezi letňanským dorostem a pelhřimovskými muži, jenže s tamním klubem se před několika dny rozešel a napevno zůstal v Letňanech.

Kouč Totter se rád řídí heslem "Mládí vpřed" a už tak mladý kádr tedy ještě více omladí. S čerstvě 17letým Hamalčíkem nyní počítá na celou sezonu. Brankář ho přesvědčil hned při svém debutu.

"Bude samozřejmě dál chytat i za dorost, ale s Davidem Pírsem vytvoří stabilní dvojici pro náš tým. A oba budeme pravidelně střídat s tím, že se kluci vždycky s dostatečným předstihem dozvědí, kdo kdy bude chytat, aby se na zápas mohli pečlivě připravit."

Ze všeho nejvíc ale Letci vítají tolik touženou pauzu - už jen kvůli zmiňovaným zdravotním potížím. Hodně hráčů léčí šrámy nebo nachlazení. Ve středu chyběl obránce-pravák pro obě přesilovkové formace, takže se nacvičený model totálně zhroutil a početní výhoda nefungovala.

Nejbližší utkání se Slaným Totterova družina sehraje až v sobotu 21. 10., teď má deset dní na odpočinek. Ve čtvrtek si ještě dopřeje týmovou večeři, v pátek, v sobotu a v neděli si dá volno od hokeje úplně.

"O víkendu má být krásně, ať ho kluci stráví po svém a vyčistí si hlavu," přeje si trenér. "Od července jsme tu v každodenním kontaktu a musíme si odpočinout i od sebe navzájem. Je radost s nimi pracovat, takže věřím, že v pondělí přijdou zase psychicky nabití."

Pak už budou zpět na řadě intenzivní tréninky. A mužstvo dobře ví, na čem musí dál pracovat.

9. kolo: Sokolov - HC Letci 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 13. D.Hruška (Kuběna, T.Rohan), 27. Šafář (Weinhold, Zadražil), 37. Kvapil (Trapl) - 51. F.Kučera, 56. Havlůj (Volek, Chvála). Rozhodčí: Hlinka - Hynčica, Goltsch.

10. kolo: HC Letci - Slaný (sobota 21. 10. od 18.40)