Letňanské týmy čekají dva měsíce drilu
pátek 04. května 2018

Odstartovala letní příprava. Skládá se nové "A" mužstvo

Většina hokejových klubů odstartovala suchou přípravu na novou sezonu. Výjimkou nejsou ani Letňany, kde však příprava není tak docela suchá. Letci už od začátku května využívají obrovské výhody v podobě nepřetržitého provozu dvou ledových ploch a do tréninkového procesu postupně začleňují všechny týmy. Včetně toho dospělého, který se ve čtvrtek na ledě poprvé sešel se 32 hráči.

Letňanští muži mají za sebou nováčkovskou sezonu ve II. národní lize, kde jim o kousíček unikl postup do play-off. Vyřazovací fáze bude prvním cílem i pro následující ročník.

Už teď je ale jasné, že se původní kádr bude zhruba z jedné třetiny lišit. "Ale stále se budeme držet stejné filozofie: chceme mít kádr z mladých hráčů," říká Jiří Vrba, v Letňanech šéftrenér věkově starších kategorií.

"Áčko" ve čtvrtek vstoupilo do tréninkového procesu prvním drilem na ledě, a to pod taktovkou Jiřího Seidla a Davida Pojkara, kteří by tým měli v sezoně vést. Na ledě dospělí Letci budou  trénovat dvakrát týdně, další dvě tréninkové jednotky přibudou i mimo led. K dispozici je sousední sportovní hala a další tréninkové zázemí.

Z původního kádru se na čtvrtečním srazu objevilo celkem 13 jmen - brankáři David Pírs s Petrem Hamalčíkem, dále obránci Beran, Jakub Kučera, Uhlíř, Chvála, Gebell či novopečený Letec sezony Lytvynov. Z útočníků pak Kotyra, Schwarz, Havlůj, Lojka nebo Horák.

Zbytek jsou uchazeči o místo v kádru, který se v průběhu léta vykrystalizuje do konečné podoby. "Určitě ho během prázdnin ještě o nějaké hráče doplníme. Už teď jsme stáli o několik juniorů ze Slavie, ale ti začali přípravu s jejich áčkem. Budeme čekat, koho nám uvolní kluby z vyšších soutěží," přibližuje Vrba.

Přesto se v Ice Areně objevilo hned osm hráčů ze sparťanské juniorky, dva ze Slavie, další z Kladna a jiných klubů. Nízký věkový průměr kádru dokazuje fakt, že věkově nejstarší je teď v "áčku" 25letý Martin Kotyra.

Téměř jistě se už v Letňanech neobjeví třeba obránce Josef Saňa, jenž zkouší angažmá ve WSM lize, Tomáš Dyrynk se zase rozhodl pro zahraničí. Například bratři Prchalové se vrátili do Vlašimi. A otazník zatím visí i nad jedním z klíčových forvardů Dominikem Volkem, jenž se rozhoduje, zda u Letců ještě zůstane. Ladislav Kadaně se pro změnu bude věnovat především trenérské kariéře.

"Pořád máme za hlavní poslání dávat příležitost mladým hráčům, kteří mají ambice odrazit se u nás do vyšších soutěží," zdůrazňuje Vrba, jehož minulá sezona trochu zklamala. "Když budu upřímný, minimálně v play-off jsem doufal. Ale to už je minulost a je potřeba se dívat dopředu."

Do květnového drilu se už pustily i ostatní letňanské týmy, včetně dorostu a juniorky. V obou kádrech jsou i hráči, kteří ještě nedávno hráli extraligu mladšího a staršího dorostu, jenže obě mužstva nakonec spadla. Především v dorostu bude cílem vybojovat nejvyšší soutěž co nejdříve zpět.

Na ledě už poctivě trénují i žákovské kategorie, které by tuto výhodu před soupeři rády zužitkovaly v sezoně.