Pařík a Klikorka sbírali zkušenosti v repre
neděle 21. srpna 2016

Dva Letci pomohli národnímu týmu k dobrým výsledkům

Hokejová reprezentace do 16 let má za sebou povedený turnaj v rakouském Salcburku, kterého se zúčastnili i dva Letci. Talentovaný brankář Lukáš Pařík i jeho letňanský parťák, obránce Karel Klikorka, pomohli týmu k velice solidním a povzbudivým výsledkům. Svěřenci trenérské dvojice Jaroslav Nedvěd, Michal Broš nestačili jen na silné Rusko, kterému po velkém nedělním boji podlehli 2:4.

Obránce Klikorka odehrál na turnaji Wolfgang Rud Cup všechna tří utkání, gólmana Paříka poslali trenéři do dvou. Nejprve stál v brance v úvodním duelu proti Slovensku, v němž šestnáctka dominovala a zvítězila jednoznačně 5:1, a poté dostal šanci i v tom závěrečném proti Rusku.

Jenže celý ho neodchytal, jelikož na začátku druhé třetiny seknul v oslabení soupeře a rozhodčí mu ke dvěma minutám přidali trest do konce utkání... Český tým vzápětí ve třech a za stavu 1:1 inkasoval, a byť byl téměř až do konce výsledkově stále ve hře (až do 53. minuty prohrával 2:3), nakonec se na obrat nezmohl.

Pro Paříka velká škoda, že nemohl sbírat zkušenosti v celém duelu se soupeřem, na něhož z dorostenecké ligy není zvyklý. I tak ale nemůže být z celkového pohledu zklamaný, protože se v dobrém světle ukázal v prvním souboji se Slováky.

Podobně je na tom i Klikorka, jenž nechyběl v sestavě ani ve zbývajícím souboji proti o rok starším Rakušanům, jenž národní tým ovládl a zvítězil suverénně 9:2. Český tým tak na turnaji obsadil druhé místo a fanoušky může těšit i fakt, že nejlepším útočníkem celé akce byl zvolen Čech Matěj Toman.

Česko - Slovensko 5:1 (3:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Raška (Poizl, Mlčák), 6. Teplý (Pšenička, Čížek), 15. Teplý (Čížek, Toman), 38. Poppel (Lang, Přikryl), 42. Lang (Přikryl, Poppel) – 27. Škultéty.
Česko: Pařík – Homola, Haš, Klikorka, Mlčák, Klodner, Matěcha, Poizl, Kučeřík – Teplý, Čížek, Toman, Peterek, Poppel, Koffer, Zeman, Vitouch, Pšenička, Lang, Přikryl, Raška.

Česko - Rakousko 9:2 (2:0, 4:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 3. Čížek, 12. Teplý (Čížek, Toman), 28. Kučeřík (Toman), 29. Zeman (Vitouch, Pšenička), 31. Teplý (Toman), 33. Teplý (Haš), 43. Vitouch (Klodner, Pšenička), 52. Haš (Peterek, Homola), 59. Toman (Čížek, Poizl) – 41. Maier (Baumgartner, Lanzinger), 57. Baumgartner (Payr, Maier).
Česko: Novotný – Homola, Haš, Kučeřík, Klikorka, Mlčák, Poizl, Matěcha, Klodner – Teplý, Čížek, Toman, Lang, Přikryl, Poppel, Raška, Peterek, Koffer, Zeman, Vitouch, Pšenička.

Česko - Rusko 2:4 (1:1, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Mlčák (Peterek), 37. Kučeřík (Poppel, Lang) – 19. Černov (Černyj, Guskov), 25. Safonov (Vaščenko, Kchalijulin), 35. Kňazev (Cyplakov, Manin), 53. Guskov (Černyj, Černov).
Česko: Pařík (od 23. Novotný) – Homola, Haš, Klikorka, Mlčák, Klodner, Matěcha, Poizl, Kučeřík – Teplý, Čížek, Toman, Poppel, Peterek, Koffer, Lang, Přikryl, Raška, Zeman, Vitouch, Pšenička.