Další derby bez výhry... Kouč si teď zadává osobní úkol

10.12.2017 | (red)

Ani na třetí pokus se letňanskému "áčku" nepodařilo porazit svého pražského rivala. Ve druholigovém derby doma podlehlo Kobře 3:4. Klíčovým momentem se stala 39. minuta, v níž Letci vyrovnali, jenže pár vteřin nato inkasovali rozhodující gól. "Ale ze všech tří vzájemných zápasů byl tenhle z naší strany nejpovedenější," uznal trenér Aleš Totter. Ve středu je na programu 25. kolo na ledě Vrchlabí.

Navzdory špatnému vstupu do sobotního klání se z něj stalo vyrovnané drama. Letci třikrát vyrovnali skóre, jenže ve třetí třetině nedokázali bitvu dotáhnout do šťastného konce, byť byli i díky dlouhé hře bez brankáře blízko vyrovnání.

"Prohráli jsme, ale se vztyčenou hlavou," hodnotil kouč Totter. "I když jsme minule na Kobře uhráli bod a byli blízko výhře, nejlepší herní projev jsme měli až teď. Byl to vyrovnaný zápas."

Pravda, budete-li srovnávat současné výkony s těmi ze září, najdete spoustu pozitiv. Letci už hrají vyrovnané partie s kýmkoliv, jejich hra má řád. Gólmani chytají ve formě, tak jak to naposledy předvedl David Pírs. Kolikrát chybí jen málo k tomu, aby Letňanští duel s papírovým favoritem překlopili na svou stranu.

Ostatně asistent trenéra Jiří Černoch to v sobotu řekl jasně: "Ten tým je teď jinde, než byl před třemi měsíci."

Jenže v derby s Kobrou ještě něco málo chybí. V tom sobotním třeba domácí inkasovali dva góly před oběma přestávkami. "Jsou tam drobnosti, ale nemůžeme se pořád vymlouvat na nezkušenost. Asi nám prostě jejich styl hokeje moc nevyhovuje," přemýšlí Totter.

I tak si mužstvo po bitvě vysloužilo od realizačního týmu slova pochvaly. A už se těší na středu.

Také s novou ofenzivní posilou Jiřím Hozákem, odchovancem Sparty, který letošní sezonu začínal v prvoligovém Prostějově. Právě odtud byl do Letňan uvolněn na hostování do konce ledna. A hned se při své sobotní premiéře uvedl vstřeleným gólem na 2:2. "Je to kvalitní hráč, který rychle zapadne do naší party," slibuje si Totter.

A i on si dává jeden osobní úkol...

Až příliš často totiž míchá s jednotlivými formacemi a hledá optimální složení. "Jenže kluci se potřebují víc sehrát, to bude teď nejdůležitější. Vím to o sobě a hodně se teď na to zaměřím. Nebudu už tolik točit s hráči, chci útoky hlavně stabilizovat."

Před zápasem s Vrchlabím je to dobrý nápad. Na první zdání může jít o oblíbeného soupeře, vždyť Letci s ním mají zatím stoprocentní bilanci. Ovšem nenechte se mýlit, teď půjde o úplně jiné utkání.

"Dvakrát s námi zažili ostudu, což nikdo nečekal. Budou namotivováni a budou se snažit nám to vrátit," varuje letňanský kouč. "Co na ně může znovu platit? Věřím, že pohyb. A doufám ve využívání šancí, tak jako se nám to dařilo v předchozích zápasech s nimi."

Zatímco Vrchlabí je ve skupině Západ páté se 37 body, Letci jich mají o dvanáct méně a těsně hájí 7. příčku.

Udrží ji i po středečním kole v Krkonoších?

24. kolo: HC Letci - Kobra Praha 3:4 (1:2, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Lojka (Prchal Voj.), 26. Hozák (Beran, Volek), 39. Honetschläger (Kotyra, Novák) - 2. Tuma (Novák), 20. Vokurka (Šteiner, Hlinka), 36. Jedlička (Chlapík), 39. Šteiner (Jedlička, Hlinka). Vyloučení: 4:3. Diváci: 160.

25. kolo: Vrchlabí - HC Letci (ve středu 13. 12. od 18.00)

Copyright © 2011-2018 HC Letci Letňany & eSports.cz, s.r.o. & tellinger.cz  | ODM  | Informace o autorských právech  | RSS